lesumir

lesumir

John "Jack" Kennedy

okres Přerov
Na důchodě.Ale vládl jsem USA.

107 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Casablanca (1942)

  Tenhle film ze mě udělal romantika.

 • poster

  Divoká banda (1969)

  Sam Peckinpah publikuje divoký západ úplně jinak než všichni ostatní. Bylo by hloupé vám popisovat jak, proto se na to určitě podívejte sami, budete překvapení, že ti muži s koltem u pasu nebyli vždy tak dokonalí a né vždy ovládali svoje "umění" a ne vždy bylo podle mlýnů božích. William Holden v jedné ze svých nejlepších rolí (no co si budeme povídat, co druhá role, to klenot). Démonická hudba. Skvělá režie, nadčasová kamera. Srovnávat to s Tenkrát na západě se vůbec nehodí, protože tam je i vedlejší příběh, který je o cti, lásce a touze, tady je to pouze jedna velká mela. Přesto si myslím, že Divoká banda je jedním z nejlepších westernů, který si na nic nehraje a nic nepřikrášluje.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Pokud jsem minulý týden napsal, že Hodný, zlý a ošklivý je nejlepší western, nejlepší film Leoneho a nejlepší dílo Morriconeho, tak jsem se šíleně spletl, protože jsem do té doby neviděl Tenkrát na Západě! Tohle je totiž nejlepší film Leoneho a hudba od Ennia mu dává jiný rozměr, díky ní se až nechutně dostává film pod kůži a na konci prostě i slzička ukápne. Na tenhle film nikdy nezapomenu a vévodí mému žebříčku filmů, které chci vidět ještě aspoň dvakrát. Henry Fonda ve své jediné záporné roli je skvělý. Proč aspoň tady nemůžu dát 6 hvězd!

 • poster

  Hazardní hráč (1961)

  Prvních 40 minut je na šest hvězd, neskutečně svižná režie, nádherná hudba a do toho Paul Newman hrající s "tanečníkem" Minnesotou zatraceně výbornej pool! Další hodina a půl se drží na hranici pěti hvězd, kde se to překlene na intimní psychologickou studii charakterů, která nemá konkurenci, místy mi to připomínalo Wrestlera od Darrena. Naprosto strhující černo-bílá podívaná!

 • poster

  Sin City - město hříchu (2005)

  Nemám slov, tohle je prostě moje osobní srdcovka a jedno z nejlepších noir ever forever! Těším se na dvojku a trojku, to bude masakr masakrů!

 • poster

  Nespoutaný Django (2012)

  Viděl jsem dost filmů. Od těch, které měnily historii až po tý, které mi byl čert dlužnej, jak jsem se u nich nudil. Jednoduše řečeno, málo kdy mě co překvapí a málo kdy objevím ještě něco, co stojí za to a já to neviděl. A proto se vždycky těším na novýho QT, protože ten kluk nikdy nezklame. Není toho moc co napsat, zatím stále prožívám orgasmus. Django je filmem roku!

 • poster

  Velmi nebezpečné známosti (1999)

  Ať je zima nebo léto, noc nebo den, prší nebo svítí sluničko, Cruel Intentions budu vždycky mílovat! :-)