lesumir

lesumir

John "Jack" Kennedy

okres Přerov
Na důchodě.Ale vládl jsem USA.

103 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Casablanca (1942)

  Tenhle film ze mě udělal romantika.

 • poster

  Zpívání v dešti (1952)

  Kdysi jsem četl článek o tom, kdy by si měl správnej chlap zapálit cigaretu. Psalo se, že po dobrém, ale i špatném sexu, jídle, maléru nebo pořádném zadostičunění apod., ale autor úplně zapomněl, že i po dobrém filmu by se měla zapálit. No, v tomhle případě by nepomohla ani krabička :-), abych vystihnul zážitek. Ona už stejnojmená písnička se stala legendou, proto jsem od filmu nečekal nic jiného, než dokonalý zážitek, který naštěstí přišel. Nejen, že je to nejpůsobivější muzikal, ale i výborná romantická komedie, na kterou dlouho nezapomenu, chemie mezi Donem a Kathy fungovala stoprocentně, ale nejlepší byl stejně šašek Cosmo a jeho občasná one man show. Musím se přiznat ke dvoum věcem, ta první není moc lichotivá, ale při přečtění jména "Kelly" jsem byl oslepen a očekával v hlavní roli mojí krásnou Grace, která se bohužel nekonala. A ta druhá, to se musím pochvástat, nenašel jsem bohužel titulky a perfektně to zvádnul i bez nich, takže jsem v podstatě výborný angličtinář :-) Tímhle filmem končí má půlroční odyssea za filmovým bohatstvím a jsem rád, že to bylo právě Zpívání v dešti.

 • poster

  Sedm samurajů (1954)

  7 Samurajů. 207 minut. 58. nejlepší film. 91%. 6 hvězdiček! ... V číslech je to kouzelné, ale když to vidíte, je to nepopsatelné!

 • poster

  Stalag 17 (1953)

  Když Billy Wilder obsadí svého dvorního herce do čehokoliv, můžeme očekávat naprostou bombu, William Holden je totiž famozní jako vždycky. Vynikající scénář a zběsile ostřílená režie Wildera dělá ze Stalagu jeden z jeho nejlepších filmů. Opravdová lahůdka, delikatesa.

 • poster

  Divoká banda (1969)

  Sam Peckinpah publikuje divoký západ úplně jinak než všichni ostatní. Bylo by hloupé vám popisovat jak, proto se na to určitě podívejte sami, budete překvapení, že ti muži s koltem u pasu nebyli vždy tak dokonalí a né vždy ovládali svoje "umění" a ne vždy bylo podle mlýnů božích. William Holden v jedné ze svých nejlepších rolí (no co si budeme povídat, co druhá role, to klenot). Démonická hudba. Skvělá režie, nadčasová kamera. Srovnávat to s Tenkrát na západě se vůbec nehodí, protože tam je i vedlejší příběh, který je o cti, lásce a touze, tady je to pouze jedna velká mela. Přesto si myslím, že Divoká banda je jedním z nejlepších westernů, který si na nic nehraje a nic nepřikrášluje.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Pokud jsem minulý týden napsal, že Hodný, zlý a ošklivý je nejlepší western, nejlepší film Leoneho a nejlepší dílo Morriconeho, tak jsem se šíleně spletl, protože jsem do té doby neviděl Tenkrát na Západě! Tohle je totiž nejlepší film Leoneho a hudba od Ennia mu dává jiný rozměr, díky ní se až nechutně dostává film pod kůži a na konci prostě i slzička ukápne. Na tenhle film nikdy nezapomenu a vévodí mému žebříčku filmů, které chci vidět ještě aspoň dvakrát. Henry Fonda ve své jediné záporné roli je skvělý. Proč aspoň tady nemůžu dát 6 hvězd!

 • poster

  Hazardní hráč (1961)

  Prvních 40 minut je na šest hvězd, neskutečně svižná režie, nádherná hudba a do toho Paul Newman hrající s "tanečníkem" Minnesotou zatraceně výbornej pool! Další hodina a půl se drží na hranici pěti hvězd, kde se to překlene na intimní psychologickou studii charakterů, která nemá konkurenci, místy mi to připomínalo Wrestlera od Darrena. Naprosto strhující černo-bílá podívaná!

 • poster

  Sin City - město hříchu (2005)

  Nemám slov, tohle je prostě moje osobní srdcovka a jedno z nejlepších noir ever forever! Těším se na dvojku a trojku, to bude masakr masakrů!

 • poster

  Vražda na objednávku (1954)

  Tak jo, Hitchi, dneska to přišlo. Sice až na šestý pokus, ale konečně můžu říct, že jsi byl opravdu genius! Konečně ti mohu dát plný počet s nadšením a úsměvem na tváři, že jsem viděl výbornou konverzačku, ve které dominuje hlavně brilantní scénář, tvoje geniální režie a herecké výkony, Miliard opravdu výborně slizký, Kelly krásná, avšak trošku afektovaná. Tak dobře, neměl jsi to tak těžký, vzal sis na starost divadelní hru, ale to jsem potřeboval vidět, abych uvěřil. Film s temnou atmosférou, tak na půl noirko, výborný prostě!

 • poster

  Jih proti Severu (1939)

  Jeden z nejlegendárnějších, nejdelších, nejromantičtějších a nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Je to dokonalé. Nenudí to a možná v poslední hodině je z toho taková venezuelská telenovela, ale nevadí to.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace