Alekks80

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.3.2019  23:22

Bohužel, velký zklamání. Řemeslně je všechno v pořádku, oblíbené postavy zůstávají, ale je to úplně bezzubý. Ztratil se vtip, ztratilo se překvapení, ztratil se nápad. Příběhově je to v podstatě vykradená dvojka, ale vtipná je tam, se zamhouřenýma očima, jedna scéna z celkových asi čtyř, kde se tvůrci o humor pokusili. Umělci očividně naplnili svou míru. Na druhou stranu, úroveň prvních dvou dílů byla vynikající a možná to moje hodnocení ovlivňuje.

• 30.5.2017  22:07
    Viking (2016)

Má to spoustu skvělejch míst i scén. Třeba hned na začátku, jak proletěj na koních skrz ty zasněžený smrky, to je prostě luxus. Je to taky správně špinavý, evidentně to stálo spousty rublíků a vůbec to vypadá dost věrohodně. Jenže je to typicky ruský. Střihač se spolu se scénáristou někde zlili vodkou jako mužici a strašně často to vůbec nedává smysl. Hodně pomůže, když si člověk o tom nejprve něco přečte, protože z filmu se to nedozví. Velká část se odehrává až po smrti obou starších bratrů. Většina historicky důležitých událostí proletí filmem jako by se nic nestalo, zato se spousta času věnuje pomstě jednoho ušmudlanýho vousáče a to bez jakýhokoliv vyvrcholení a úplně zbytečně. No a v neposlední řadě z toho moc dobře nevychází ani Vladimir, z kterýho udělali asi největšího poseru od Dněpru po Don. Je to hrozná škoda, protože chybělo fakt málo a byla by to pecka. Takhle jsou to sice silný tři hvězdy, ale pořád jenom tři.

• 26.5.2017  00:47
    Predátor 2 (1990)

A já tomu bez zaváhání napálim čtyřku. Dneska jsem se na to po letech znovu podíval a baví mě to pořád. Samozřejmě, Árný je Árný, atmoška taky není tak hustá a těch pár vopálenejch kluků se nemůže rovnat jednotce krutohustejch bastardů z jedničky, ale ve srovnání s tím, co se natočilo potom, je to pořád napínavá řežba od začátku do konce. Kdyby se to nejmenovalo Predátor, tak se tu všichni upětkujou k smrti.

• 25.5.2017  00:59
    Orel Eddie (2016)

Sportovní filmy zrovna nemiluju a speciálně ty, kde to zavání hnusným patosem. Nakonec jsem na to teda mrknul. Jednak proto, že to dělali angláni a ty většinou s patosem šetřej, hraje tam skřet Egerton, a v Kingsmanech mě vyloženě přesvědčil a taky proto, že si Edwardse ještě pamatuju ze svých dětských let. A musím říct, že nelituju. Angláni skutečně s patosem šetřili (no, něco tam je, ale přežít se to dá), skřet Egerton opět přesvědčil (hele z toho kluka snad něco bude) a Eddie je přesně takový pako, jak jsem si ho vždycky představoval. Slušnej počin.

• 25.5.2017  00:48

Tak tohle je vyloženě povedená záležitost. V životě by mě nenapadlo, že si Colin střihne Jamese Bonda a já mu to sežeru i s navijákem. A přestože to měl skřet Egerton s tímhle hereckým ansámblem těžký, tak se vůbec neztratil a v pohodě to zvládnul. Celý je to velmi vtipný (několikrát jsem s chutí nahlas rozchechtal), akční, zručně natočený, herecky znamenitý a vůbec jsem si to fakt užil. Dokonce několikrát. Jo, tak takhle přesně má vypadat akční komedie. Doufám, že neposerou dvojku, to by mě vážně mrzelo.

• 25.5.2017  00:33

Já si nemůžu pomoct, ale mě ten Ritchie baví. Občana Kainea asi nikdy nenatočí, ale jeho filmy jsou zábavný, chvilkama vtipný, herce si taky umí vybrat a celý je to taková pohodová, oddychová zábava na vypnutí mozku, když po celým dni studování kvantový mechaniky v práci zaparkujete na gauči před televizí. To se týká většiny jeho filmů a tohle není výjimka. Takže jestli nutně netoužíte po psychologickém dramatu s přesahem, ale zároveň si dokážete užít přirozený a svižný dialogy a líbí se Vám Vikanderka, tak se na to mrkněte. Je to v pohodě.

• 25.5.2017  00:17

Si připadám, jako Eva Holubová v Pelíškách, "učitelka, ale naprosto nepoučitelná". Vím, že je to píčovina, ale stejně se na to podívám. Naštěstí nedělám kariéru ani nezachraňuju hladovějící v Africe, takže si nemusím rvát vlasy nad dvěma promarněnýma hodinama svýho života, kdy bych se mohl věnovat důležitějším věcem. Fanoušci Star Wars možná budou čůrat mogul v národních barvách, ale my ostatní si budeme opět dělat uzlíky na uších z příšernejch dialogů. To je totiž obligátně nejslabší článek celýho filmu. Nevadí mi ta naivita, ani jednoduchá zápletka, dokonce přežiju i tu pipinu v hlavní roli (emancipace zasraná), ale ty hovna, co jim padaj celej film z huby, to je k nevydržení. Jedna z mála pozitivních věcí je, bacha spoiler......., že tam komplet všichni zařvou, takže si můžeme u dalšího dílu vytvořit averzi k někomu jinýmu.

• 8.2.2017  02:06

Sem se zase nechal nachytat. Tak jsme se celej večer těšili na novoroční překvapení HBO a dostali jsme další komiksovou sračku. Pokusil jsem se oprostit od toho, že kapitán Amerika je naprosto spolehlivě nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu i že Chris Evans je naprosto spolehlivě nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu. Fakt jsem se snažil. Dokonce jsem to dokoukal do konce. Ale bohužel. Byl tam naprosto spolehlivě ten nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu. Sorry, Mirku.

• 8.2.2017  01:48

Nikdo tě nemá rád. Každej tě nenávidí. Stejně to posereš. Usměj se čuráku.

• 8.2.2017  01:45

Já tomu Eflekovi snad nakonec přijdu na chuť. Herec je to teda pořád příšernej, o tom žádná, ale tady se jeho stoneface jednak hodí a jednak má evidentně dobrýho manažera, protože si zkrátka umí vybrat film. Jakej to rozdíl oproti asi tak stokrát talentovanějšímu depovi, kterej točí jednu sračku za druhou. Každopádně po konci filmu jsem nasadil debilní úsměv a nezbavil se ho až do dalšího dne a to se mi tak často nestává. Pár drobných nedokonalostí s chutí odpustím, a ty více než dvě hodiny kvalitní zábavy si v nejbližší době zopakuju.

• 8.2.2017  01:36

Po pravdě řečeno žádná velká hitparáda to není. Asi jsem zpovykanej dokumentama BBC, ale tohle na to nemá ani náhodou a to je to o dost mladší. Počítačová animace je slabší a vidět je to převážně v pohybu. Taky mi dost vadil český komentář, který používal dost zvláštní výrazivo. Označovat členy stáda jako kamarády, to jsem teda ještě neslyšel. Příběh je okopírovaný podle Balady o Alosaurovi, ale ani v tomto případě nedosahuje kvalit "předlohy". A ačkoliv nejsem odborník, tak mi některé informace v dokumentu přišli poněkud diskutabilní. Celkově je to takový dvě a půl hvězdy, ale že mám dinosaury rád, tak tomu tři napálím. Ať nežeru!

• 3.2.2017  01:01

Velký zklamání, musím říct. Fakt jsem se na dvojku těšil jak malej kluk, ale místo novýho horskýho kola s přehazovačkou a a odpruženou přední vidlicí jsem dostal Sobi 20. Jezdit se na tom dá, ale klukům se s tim chlubit nebudu. Ríčr byl v jedničce tajemnej jako hrad v Karpatech, nebo se o to alespoň snažil. Přišel odnikud v jednom tričku, jedněch gatích, všechno pořešil a ještě u toho vypadal děsně kchůl a pak zase zmizel, nikdo nevěděl kam. No, tak tohle už neplatí. A protože příběh plave dost na vodě, nemá film vlastně moc co nabídnout. A aby toho nebylo málo, opět tam vecpali protivnou puberťačku, hnusnou jako prdel. Já nevim, proč to furt dělaj! To jsou ty emerický týnejdžři opravdu takhle nesnesitelný, že se s tim ztotožněj? Jinak si to neumim vysvětlit. Tři hvězdy tomu dám z nostalgie a protože to neni nuda. Ale jestli udělaj trojku, tak už takhle benevolentní teda nebudu.

• 6.11.2016  21:42

Po dlouhý době jsem se nechal strhnout. Většina filmů je jak sinusoida, ale Sicario je spíš jako lineární funkce. Začátek je poměrně standardní. Emilka se tváří drsně a mezi chlapákama z jednotky působí trochu nepatřičně. Jakmile se dostane do akce na pomezí USA a Mexika, její drsňáctví pomalu mizí a střídá jej vyděšený výraz holčičky ztracené uprostřed lesa. Ačkoliv jsem dlouho nechápal, proč a nač tahali nevinné koťátko do kotce mezi pittbuly, časem se všecho vyjasní. A ke konci jsem si blahem vyloženě pochrochtával. Je to správně úsporný, drsný a působí to velmi reálně. Jo a Benicio rulezz.

• 31.10.2016  23:49

Uznávám, že jsem to neviděl úplně celý, na takovejch 20-30 minut filmu jsem to šel rozdejchat na velkou stranu, takže mi možná uteklo něco naprosto zásadního, co úplně mění vyznění celýho filmu a ospravedlňuje všechny ty pitomosti. Ale spíš pochybuju. Onehdá jsem mrknul na ten nejstarší díl (chce se mi říct jedničku, ale teď už vim, u Lukase se počítá až od čtyř?), a vzhledem k tomu, že jde o prostou kopii, tak je to skutečně tak přitroublý, jak se mi zdá. Abych nekřivdil, je to lepší než původní verze. Ta je totiž opravdu pitomoučká a dodnes nedokážu pochopit ten kult, který okolo vybudovali jinak docela příčetný lidi. Ale zpět do současnosti. Dal bych tomu hvězdu navíc, už jenom kvůli Harrisonovi, ale zabíjí to ta nesympatická pipina, co se neustále tváří, jak kdyby měla urputnou zácpu a ten mourem ošlehaný skorohlavňohrdina.

• 27.10.2016  00:05

Je to lepší než předchozí dva díly, protože se to úplně nesype, když zrovna nic nevybuchuje. Sem tam se objeví i nějakej ten vtípek a po tom, co jsem si přetrpěl Star Wars, tomu musím dát čtyři hvězdy.

• 2.10.2016  22:45

Ne, tak "tohleto" mě nepřesvědčí vzít komiksový filmy na milost. Si dycky řikám, že když na to daj takovou kupu peněz, že si nedaj práci se scénářem. To mi ho vyndej, jak tenhle člověk mohl napsat Training day?.... Polovička postav je tam úplně k hovnu. Asi producenti něvěděli kam jinam rozpustit badžet. Motivy těch zbylejch jsou slabý nebo absentujou, chování je nesmyslný, dialogy pitomý, zlouni jsou málo zlý, drsňáci málo drsný a psychopati málo psychopatický. Ač jsem se snažil a byl trpělivej, tak v půlce už jsem si zoufale přál konec a regulérně uvažoval, že to ukončím. To byla taaak ukrutná nuda! Jako občas, když to bylo akční, tak se to dalo vydržet, ale ta vata byla něco mezi béčkem a céčkem. Jako fakt špatný. Margotka je sice ňuňu, ale nezachránila to. Ty dvě z pěti jsou ještě milosrdný.

• 20.6.2016  17:07

Začneme pozitivy. Vypadá to fakt pěkně, orci jsou hustý jak sperma po třech letech celibátu, vizuálně to odpovídá hře, od brnění až po poslední zelenej chrchel a celkově je to rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší film podle hry, kterej kdy kdo natočil. Na druhou stranu, mezi slepými jednooký král. Jak režisér, tak scénárista museli bejt po lobotomii nebo alespoň totálně zfučený benzínem. Královna si bez skrupulí a hlavně beze zbraně, zbroje i ochranky vleze k čerstvě chycenýmu orkovi do klece a začne mu nabízet jídlo a deku. Co na tom, že táhnou krajinou jak kobylky a povraždí vše, na co narazí. Někdy se děj táhne jak smrad, bez pokroku a plný zbytečných plků, a když se konečně dostane do situace, která by si trochu toho rozmýšlení a debat zasloužila, najednou je to šup šup rozhodnutí ovlivňující tisíce lidí je uděláno stylem, "tak co si dneska dám, rohlíky nebo housky?" Dialogy jsou fakt příšerný, král je skoro parodie na Mirka Dušína a Lothar se celou dobu tváří, jak kdyby měl zaražený prdy, ale zároveň se mu to líbilo. Neočekával jsem od toho Vojnu a mír, ale trochu větší práci si s příběhem a motivy dát mohli. 70% PS. Čekal jsem od toho taky trochu větší řezničinu. Obecně jsou všichni na můj vkus málo drsný.

• 8.2.2016  17:20
    Red 2 (2013)

Mě to prostě baví. Jednička byla samozřejmě vtipnější, zábavnější, vymazlenější a samozřejmě tu byla první, ale dvojka rozhodně nezklamala. Koho tyhle srandičky baví, a já mezi ně patřím, ten bude spokojen. O hercích snad ani nemá cenu psát, slabej tady nebyl nikdo.

• 8.2.2016  17:08

Jako trochu jsem se toho bál a zároveň se na to dost těšil. Tankový bitvy jsou hodně atraktivní, ale filmů je jako šafránu. Nakonec můžu říct, že jsem spokojenej. Moje obavy trochu potvrdil konec, kterej je skutečně pitomej a pár přiteplenejch scén z tanku. No a ten pytlosaj, co hraje Pittova koulouška taky asi nebude patřit k mejm favoritům. Ale jináč je to pěkný pokoukání. Scény vypadaj realisticky, Piťák standardně nezklamal, takže u mě dobrý.

• 8.2.2016  13:44

Já jsem z toho po pravdě docela zklamanej. Celá řada věcí je v pořádku. Vizuálně to nemá chybu, nejsou tam hluchá místa, teda alespoň ne příliš často. Theron je v pohodě, Hoult je v pohodě, stopáž je přiměřená, ze začátku žádný velký štráchy, jde se rovnou na věc. Přesto se na to asi znova nepodívám. Nejzásadnější problém mám asi s Maxem. Jednak ho úplně potřela Theronka a Max je celou dobu v podstatě na vedlejší koleji. A jednak mi tam chybí ten pošahanej pohled Mela Gibsona. Max rozhodně nevypadá, že by ho pronásledovali démoni minulosti. Spíš jako slabomyslnej idiot se slovní zásobou průměrnýho orangutana. Většinou u takovejchle filmů nemám problém s jednoduchým příběhem, původní Max ho konec konců měl taky. Ale aspoň v jeden překvapivej dějovej zvrat jsem teda doufal.

• 2.2.2016  20:44

Věděl jsem přesně na co jdu a to jsem taky dostal. Dialogový mág opět nezklamal a v jeho podání by byl zábavnej i stařeckou demencí poznamenanej monolog seniora, z kabinky číslo čtyři (nebo osm), trpícího úpornou zácpou. Tarantino vsadil na osvědčené herce a ti se mu v čele s Jacksonem a Leigh odvděčili vskutku mistrně. Každopádně, je tam trochu krve, trochu surovostí, hromada drsnejch týpků s ještě drsnějšíma kecama a sem tam vtípek téměř parodickej. No klasickej Kventin. A sice to v kině uteklo jako voda, ale kdyby to o dvacet třicet minut zkrátil, tak se teda vůbec nic nestalo. To zase jo. BTW. jsem si tady přečet ty nářky nad triviálností příběhu. Ale pánové, copak jsou westerny vyhlášený propracovaným příběhem?

• 11.12.2015  11:51
    Identita (2003)

Bohužel to dost zazdil ten konec. Drtivá většina filmu je výborná. Přes některý klišé je to napínavý, i ta pointa by byla dobrá, kdyby to v poslední čtvrthodině tak fatálně nezesrali. Když pominu, že je to odněkud obšlehlý, tak je to logicky hrozně děravý. Konec je prostě vyloženě trapnej a málokdy mě to tak nasere, jako tady. Fakt, fakt škoda.

• 11.12.2015  11:42

Banda asociálů kraví a podle toho to s nima taky dopadne. A to je asi tak všechno.

• 11.12.2015  11:36

Já si nemůžu pomoct, ale když vidim ten tupej bezduchej obličej Legolase, tak dávám hned dvě hvězdy dolu. Bohužel skoro nesleze z plátna, takže to nezachrání i ta smečka skvělejch herců ve vedlejších rolích. Zajímalo by mě, kam chodí Bluma pokuřovat, že dostává takovej kopec rolí. Třeba Affleck je sice taky úplný poleno, ale za kamerou je skvělej. Tak tam to docela chápu. No nic, vraťme se k filmu. Není to ani akční mlátička, který bych odpustil dialogy jako z Tak jde čas ani příběhovej film, kterýmu bych zase odpustil ty odfláknutý bitvy. Je to vlastně celý úplně směšný a hloupý a jakoukoliv jiskřičku naprosto spolehlivě zabíjí Bluma. Žádný emoce v něm nevzbudí ani Eva Green a člověk má na konci skoro pocit, že si jí vzal sebou spíš z bezradnosti než z nějaký touhy. Zkrátka a dobře, je to ještě větší píčovina než Trója a ta mě vyloženě uráží.

• 9.10.2015  15:31
    Top Gun (1986)

Jediný, jediný štěstí týhle sračky jsou letecký scény, jinak bych z toho blil. Je to ucouraný, přeslazený a ta bloncka se mi taky moc nelíbí. Kdyby nenatočili naprosto geniální Žhavý výstřely, tak by to ani nestálo za zmínku. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

• 9.10.2015  15:17
    Zoolander (2001)

Většinou mě tenhle typ komedií absolutně míjí. Tentokrát jsem ovšem dostal plnou dávku rovnou na střed. Takhle ukrutnou prdel jsem skutečně nečekal. Je to samozřejmě blbost, ale velmi zábavná blbost. Stiller si dělá srandu nejen ze šoubyznisu, ale taky sám ze sebe a to každej neumí. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

• 6.10.2015  21:26

Cha cha cha ho ho ho hu hu, smál jsem se u toho jak puberťák kradoucí otcův pornočasopis. Je to plný hodně drsnýho humoru, takže nic pro útlocitný povahy. Všechny fóry se dějou tak mimochodem a bez přípravy a jsou tak absolutně přirozený, že je to o to vtipnější. Rozhodně žádná krejzy komedie typu Scary Movie. I když.... ten konec.... ho ho cha cha cha Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

• 2.10.2015  15:08

Pro mě velký překvapení. Čekal jsem to fakt špatný a nakonec je to fakt dobrý. Samozřejmě, že na dvojku to nemá ani náhodou, ale ta je nepřekonatelná a víc než tohle mohl čekat jen největší naiva. Arnold ještě není tak sešlej, hlášky taky neztratily nic ze své břitkosti a honička v těch mnohatunových monstrech je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. A nejlepší na tom všem je závěr. Milovníci téčka i Arnolda si přišli na své. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

• 2.10.2015  15:01
    Predátor (1987)

Tohle se neokouká ani skoro po třiceti letech. Dialogy jsou hodně úsporný, ale co věta, to nesmrtelná hláška. Pamatuju, že jako malej s nudlí u nosu jsem strkal hlavu pod peřinu a koukal jedním očkem, jakou to mělo hustou atmošku. Ještě dneska z toho mám zimomriavky. A taky nemám čas krvácet. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

• 2.10.2015  14:56
    Total Recall (1990)

O tři třídy lepší než remake s Balem a to po všech směrech. Možná nejlíp trefené filmové zpracování nějaké Dickovi knížky. Drsňáci jsou drsný, holky jsou sexy, mutanti správně zmutovaný, cely je to temný a prakticky to nemá hluchý místa. Arnie se s nikym a s ničim nesere, ale zároveň to není jen bezduchá řezničina. Holt když někdo šikovnej vezme do ruky kvalitní předlohu, tak se občas zadaří a vyleze z toho takováhle pecka. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru.

<< předchozí 1 2 3 4 5