Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný

Poslední recenze (16)

plakát

Azur Lane (2019) (TV seriál) 

Azur Lane je skvělá mobilní hra od čínských vývojářů Yongshi a Manjuu, když jsem se dozvěděla, že bude existovat anime založené na této hře, docela jsem se nemohla dočkat. Bohužel mě prvních pět epizod dost zklamalo, kromě levné produkce tomu lze vytknout opravdu vše, příběh je velmi chaotický a většinou události nedávají smysl, charaktery určitých postav se k postavám nehodí a taktéž nedávají smysl, postrádají osobitost. Doufala jsem, že by Azur Lane anime dokázalo přežít jako entita sama o sobě nezávisle na hře, to jsem se ovšem mýlila. Krom lidí v okruhu hráčů nevidím žádný důvod, proč by se na toto anime měl podívat nějaký "outsider", sama bych ho nikomu nedoporučila. Za mě velké zklamání. Jediné, co (podle mě) drží Azur Lane anime nad vodou, je HMS Belfast, KMS Prinz Eugen a IJN Akagi.

plakát

Šinseiki Evangelion (1995) (TV seriál) 

S tímto anime mám jakýsi "love-hate relationship" a vsadím se, že nejsem jediná, která má po celé sérii tak trochu bordel v hlavě... Jeden z problémů, který nacházím, je způsob, jakým každá epizoda podává nové informace, buduje zápletku, příběh, zkrátka storytelling. I přes ohromnou dávku informací, kterou příběh ustavičně nabízí, máte pocit, že vám něco uniká a posledních pár epizod tomu moc nenahrává. Je poznat, že ke konci série už studiu dochází peníze, ale i přes tento fakt se snaží podat co nejvíce pro rozpletení příběhu, ovšem bez zhlédnutí navazujících filmů jsou vám všechny tyto informace naprosto zbytečné, neb jsou chaotické a nepochopitelné. Možná je to záměrně, ale mně takový způsob vyprávění moc nesedí, zanechává mě velmi ne(u)spokojenou, neboť právě kvůli rozuzlení sleduji díl za dílem, chci přeci vědět, jak to všechno dopadne, napětí s každou epizodou roste a když se vám nabízí konec a vše se má v celé své kráse odhalit, poslední dvě epizody (a hlavně ta poslední) veškeré to napětí ničí, řítí jej do hlubin prázdnoty a přesně s takovým pocitem vás zanechá, pocit prázdnoty, nepokoje, nepochopení. Přemýšlím, možná někteří toto anime zbožňují právě kvůli tomuto pocitu naprostého emočního vyždímání a nepokoje, ale mně tento pocit netěší, spíše rozčiluje. Pokud jste toto anime neviděli, je potřeba na toto myslet, protože jen vy sami si uděláte obrázek, jaký vztah si k této sérii vybudujete.

plakát

Ostrov (2005) 

Když se nad tím tak zamyslím, není na tomto světě filmu, který bych měla radši. Ani si nejsem zcela jistá, jak je to možné. Snad je to nevinností, která v tomto filmu tolik vyzařuje ze Scarlett Johansson? Snad je to zdravou zvědavostí Ewana McGregora, který jediný, mezi všemi ovcemi, přemýšlí o něčem větším, než jen načrtnutým životem v Institutu? Pravdou je, že ač jsem tento film viděla nesčetněkrát, nikdy jsem si dokonale nezapamatovala konec. A možná proto mě to baví stále dokola. Cosi prohnilé jest ukryto v záměrech Institutu, co a kde je ten idylický Ostrov, na který všichni s tak neodolatelnou touhou chtějí? A pak je tu náš Lincoln 6-Echo, který, řekla bych až "dětskou" zvědavostí, chce zjistit více o místě, kde žije, jaký má toto smysl, proč děláme tu samou práci každý den... Příběh se z tak nevinné myšlenky velmi nenuceně rozvine v dramatický akčňák a vy každou chvíli čekáte, kdy se Lincolnovi zhatí všechny plány. Filmu nic nechybí, ani ničeho nepřebývá. Příběhová linie plyne klidně, samostatně, nic nevnucuje ani nic nevyžaduje. Na rozdíl od jiných filmů, kdy spadnete najednou z jedné akce do jiné a sami ani nevíte, jak jste se tam ocitli. Pro mě je Ostrov zkrátka vrchol hollywoodských akčňáků, nejen kvůli neobvyklé dvojici Ewana a Scarlett, ale kvůli myšlence, kterou film nese, ale přesto si film nehraje na něco víc, což vdechuje filmu jistou dávku osobnosti.

Poslední hodnocení (756)

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

27.04.2021

Demolition Man (1993)

20.01.2021

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

28.12.2020

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

28.12.2020

O léčivé vodě (2020) (TV film)

28.12.2020

Zázračný nos (2016) (TV film)

28.12.2020

Díra (2019)

25.10.2020

V síti (2020)

15.10.2020

Ježek Sonic (2020)

21.09.2020

Reklama

Reklama

Reklama