Posedlost (1992)

Čo všetko môže spôsobiť vášeň. Dráma založená na komornej atmosfére, napriek tomu dosť silnej na to, aby ste z toho mali hlavne k záveru skutočne úzko. V mnohých scénach chýbali dialógy, čo ich robilo ešte intenzívnejšími a som rada, že práve v tých sekvenciách nechali vyniknúť emócie. Mam trochu problém s J. Binoche (ktoru mám však inak vysoko v rebríčku a je mojou obľúbenkyňou) ako Femme Fatale, ale to je skor subjektivne vnimanie.

Ten den přijde (2016)

Tu som dostala taký náklad, ako už dlho pri ničom.. Prišerné a absolútne neuveriteľné, ako sa niečo takéto mohlo diať. Nesmierne som prekvapená aj z detských hercov, ktorých výkony som sledovala častokrát bez dychu. Je mi ťažko, tento film je obrovská dávka a viac asi k tomu hneď po zhliadnutí ani neviem dodať.

Romeo, Julie a tma (1959)

Jedno z toho najsilnejšieho, čo som v rámci Československej tvorby vôbec videla. Nádej a bezmocnosť v jednom, tak dokonale zohraté, až z toho ide mráz. Absolútne bravúrny Mistrík.

Suburra (2015)

Vôbec nie zlý film, ale nie môj žáner. Vynikajúci soundtrack!

Dlouhá cesta (2002)

Tak toto bolo ale neskutočne zlé

Šťastný nový rok (2019)

Nemôžem hodnotiť, pretože som vydržala necelú pol hodinu. Prvýkrát v živote som odišla z kina. Priserne lacné a trápne. "Vtipy" a hlásky na úrovni Kamenaku. A najhoršie na tom je plná sála smejuca sa na plné hrdlá... Príšerné so všetkým všudy, ľutujem cas a peniaze

Papírové hlavy (1995)

Výborné spracovanie, ktoré ma dohnalo k slzam od jedu. Povinne púšťať všetkým spomienkovým optimistom.

U Zlaté rukavice (2019)

Filmy podľa skutočných udalostí patria medzi moje najobľúbenejšie. Tu mi však chýbala akási hlbšia sonda do života tohto psychopata, hoc veľmi pozitívne hodnotim, ako sa inak celkom sympoš herec nechal takto zhovadiť. Scén, z ktorých vám bude nedobre je viac než dost a z mnohých doslova cítiť "smrad". Nie som sklamaná, ale čakala som kus viac. Nechajte bežať aj záverečné titulky, ešte tam čo-to uvidite

Skutok sa stal (2019)

Možno su tri hviezdy aj nadhodnotenim. Spracovanie je fakt mimo, kopa záberov sa tvári ako vrcholné artisticke dielo, dokument má však vypovedať o inom. Jedna vec je, ze ak trochu čítate médiá, nedozviete sa nič nové. Druhá vec však je používať zrnitý filter a snahu o umelecké poňatie vo chvíľach, ktoré su sami o sebe surové a nepotrebujú hajp navyše. Musím konštatovať sklamanie.