Krvavá nevěsta (2019)

Riadne bizarna uchylnost :-) ale v tom dobrom. Film baví celý čas, thrillerove momenty rovnako dobre ako tie komediálne. Oddychovka ako vyšitá

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Pre mňa jedna z top českých komédii. Hlášok toľko, že človek ich nepoberie všetky ani po opakovaných videniach. Nesmierne zábava, ktorá ma neomrzi a reprizovat to budem azda donekonečna.

Dřív než půjdu spát (2014)

Síce veľmi predvídateľný a z tohto dôvodu nie príliš napínavý thriller, ale neurazí a na Nicole sa vždy dobre pozerá, hoci hrala viac, ako jej scenár umožnil. Knihu som nečítala, ale verím, že bola napínavejšia. Napriek tomu tri sem patria, i keď možno viac subjektívne ako objektívne, ale tak by to malo byť :) .

Kůže, kterou nosím (2011)

Jedno z hodnotení, ktoré nechápem. Almodovar mi v zásade neprekáža, ale tento film bol, prepáčte mi, ozaj o ničom. Väčšinu stopáže sa nič nedej, resp. sa dejú veci, ktoré sú zbytočné (predovšetkým všetky intímnosti... nemám rada, keď sa vo filme objavujú samoúčelne). Neprišlo mi to nijak šokujúce, asi preto, že som bola znudená a vyrušená prázdnymi scénami. Dej negradoval, nedialo sa proste nič, čo by malo zasiahnuť, alebo šokovať (hoci si myslím, že presne táto ambícia tam bola). A do toho všetkého mega nechutný (áno, je to subjektívne) pán Banderas, na ktorého zadok sa ozaj nechcem pozerať... Viem si však prestaviť, že kniha mohla byť podstatne zaujímavejšia.

Všechno bude (2018)

Film, ktorý určite dieru do sveta nespravi, ani nenesie odkaz, ktorý vás posadi na zadok. Bavila som sa vsak pri ňom viac ako zvyčajne pri podobnej produkcii, preto dám bez problémov aj mierne nadpriemerne hodnotenie. Chlapec Heduš nesmierne mne nesympaticky ale rola mu sadla ako uliata. Príjemné, miestami ozaj vtipné. Pekný večer mi ten film pripravil.

Pod vlivem úplňku (1987)

Rozhodne odpoveď na najhoršie udeleného Oscara za herecký výkon... Príbeh neskutočne žiadny, kde nielen že si k postavám nedokážete vytvoriť vzťah, ale oni vám dokonca lezú príšerne na nervy lebo tam nieto jediného sympaťáka (hádam až na pána so psíkmi). Do toho otrasne hrajúci Cage a totálne podpriemerná až miestami trápna Cher. No prepadák, nerozumiem, čo kto na tomto videl

Přízrak (2017)

Námet, myšlienka, všetko fajn. Ale už ste sa na niekoho päť minút uprene pozerali ako konzumuje koláč? Ja až v tomto filme a teda žiaden "vodvaz" to nie je. Tento štýl spracovania filmu ani nahodou nie je pre mňa.

Solo: Star Wars Story (2018)

Za mňa úplne zbytočný film. Strašné dialógy, ktoré sa občas snažili byť vtipné, ale je vám z toho akurát tak trápno, kamera, ktorá sa dosť nepochopiteľne hýbe aj keď má byť stabilizovaná (čiže každý obraz sa "trasie") a k tomu totál nesympatický hlavný hrdina, ktorému proste nefandíte hoci viete o koho ide.... Vizuál fajn, grafici sa vyhrali, ale to je dosť málo. Síce som nič neočakávala, ale dúfala som aspoň v priemer. Neudial sa....

Světla páteční noci (2004)

Ja už naozaj neviem koho ten stokrát dokola ohraný formát ešte zaujme. Po úvodných stratégiách, hráčskej tragédii a samozrejme vrcholiacom motivačnom prejave trénera, modlitbe hráčov a slow motionu na záver sa opäť pri športovom filme nedá ísť vyššie (česť výnimkám napr. I, Tonya, ktorá je ale skôr osobným príbehom). Podpísané, podčiarknuté. Športových klišé stačilo. Pôjdem si zajtra zabehať.