Anděl v utajení (2017) (TV film)

Tak tu presne vidieť, že nikto si s tým nedal ani len minimálnu námahu a vlasne ani neviete prečo to vzniklo. A napriek tomu, že nie ste režisér, stačí mať pár filmov napozeraných na to, aby ste proste scény ako sa tu vyskytnú, v živote takto nenatočili...Ale tak bolo to milé no...

The Florida Project (2017)

Záver filmu ma vskutku priklincoval, problém však je sa k nemu vobec dopracovať, keďže je to vlasne celé úplne o ničom. Niekoľkokrát ma lákalo to bez výčitiek vypnúť hlavne kvoli (prepáčte mi všetci rodičia) upišťaným a neznesiteľným deťom, ktoré nič iné nerobia len zjapú, správajú sa ako magori (hoci OK, nie sú za to možno až tak zodpovedné) a máte chuť ich umravniť pár pohlavkami. Deti ma ozaj iritovali asi najviac zo všetkého. No ak to mám zovšeobecniť, trochu ma prestávajú už baviť filmy, ktoré ukazujú určité vlastnosti nejakej spoločenskej skupiny bez toho, aby to malo aj pridanú hodnotu. Áno, my vieme, že aj takto ľudia žijú... ale čo ďalej?

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Občas vo vás film zanechá isté emócie. V prípade bilboardov ich bol hotový pretlak a po viacnásobnom zhliadnutí nemožem konštatovať iné, ako to, že precítená réžia, FANTASTICKÝ výkon Frances a Sama ( a kým stihol, tak aj Woodyho), autentická kamera a scenár, ktorý sa s vami "trochu" hrá, nemohli zanechať iný, ako 5hviezdový dojem. Nebudem prehánať keď poviem, že ma to dostalo, ako už dávno nič a reálne hrozí, že poputuje do top 10. Atmosféra, aká sa len tak nevidí. Zajtra očakávam minimálne 5 oscarových nominácii (uvidíme, koľké trafím). Odporúčam všetkým bez rozdielu.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý je pekný, milý, pohodový, ukáže vám silu priateľstva, vtipné dialógy, ale nič viac z toho nie je. Pre mňa žiadna pridaná hodnota, síce sa mi to pozeralo veľmi príjemne. Určite film, ktorý poteší, vyčarí úsmev, ale nie je ničím výnimočný.

Tajemství jejich očí (2015)

Aj po repríze si stojím za svojím hodnotením. Počas druhého sledovania som chcela pochopiť výčitky ostatných užívateľov, no nepodarilo sa. Nemyslím, že "príliš dlhá stopaz" je problémom. Naopak, dlhšie scény vnímam ako príležitost precitit pohnútky jednej z hlavných postáv. Jej emócie a konanie. Skvelý výkon hercov a vnímanie problému z hľadiska jednej postavy posúva tento film ďalej. Výborný film, pri ktorom zimomriavky dostávali priestor na viackrát.

Svět podle Daliborka (2017)

Toto nie je dokument a ani len jediná minúta ma nepresvedčila o opaku. Scény sú jasne zinscenované, neherci presne vedia, kde je kamera a keby to bolo takto poňaté, omnoho ľahšie by sa hodnotilo. Keďže sa to tvári ako niečo, čo to nie je, nedá sa pridat viac hviezd. Prečo sa, inak námetom celkom slušná snímka, nemohla hrať na normálny hraný film, to nechápem... (alebo sa možno nesmierne mýlim, no priamo po zhliadnutí si proste nemožem pomocť)

Dej mi své jméno (2017)

Na ledva dve (okrem Talianskeho prostredia) to vytiahol rozhovor otca so synom ku koncu filmu, kde aspoň aký taký zmysel príde, keď pochopenie zo strany rodiča chytí kus za srdce. Celkovo však obrovská zbytočnosť, film úplne bez nápadu, trápna rádoby romanca, neponúka, ale že zhola nič. Hoci chápem, že tejto téme treba venovať pozornosť (veď predsa sa blížia Oscary!). Ale buďme úprimní... Natočiť toto a hetero páre, ani malý psík by po tom neštekol.

Hřiště snů (1989)

Keby som si do úst nasypala kilo práškového cukru, vždy by sa to trávilo ľahšie ako tento presladený gýč ... nie nie nie!

Co jsme komu udělali? (2014)

Veľmi ma bavia francúzske komédie a hlave tie, ktoré sú konverzačného charakteru (napr Le Prénom - to bolo aké super!). Tu však musím bohužiaľ konštatovať, že približne tesne po polovici tomu došiel dych. Hlášky to malo stále, aj dej sa nejakým sposobom vyvíjal, ale už mi to nedokázalo udržať pozornosť ako dovtedy. Nevadí, 4 dávam aj tak, lebo je to film, ktorý mal pointu a nestráca ju počas celého deja... a to nie je vždy pravidlom.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Fíha, horory všeobecne nie sú až tak moja šálka kávy, ale čo bolo toto za nudnú nezmyselnú krávovinu, tak to neviem.. a to hodnotenie nechápem úplne, tak si idem prečítať pár komentov, čo sa ľudom tak páčilo na 75% .... Samej mi to mozog nepobral.