Lidská stonožka (2009)

Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie, zvlášť kvôli skvelej práci maskérov :) Uznávam však, že to má osobný podtext a teda neviem byť úplne objektívna. Každopádne, ide sa hneď na dvojku!

The Divide (2011)

Asi skor medzi 3-4 hviezdami. Prvá hodina bola výborná! Neviete, čo sa deje, zrazu ste len vtiahnutí do klaustrofobického bunkra. Čakala som, čo z toho bude a ako to skončí, čo sa vlasne stalo, čo mali znamenať muži v skafandroch a všetky tie veci, ktoré sa udiali zozačiatku. Holt, toto som sa nedozvedela.... V druhej časti upadlo tempo, no prišiel na rad neskutočný drasťák. Počas niektorých scén som musela odvrátiť zrak. Surovosť pudov, keď už všetko ľudské zmizlo do nenavrátna sa tu zobrazila bez akýchkoľvek okolkov a zastierania. Ozaj neodporúčam pred spaním (tak ako ja dnes.. všakže!)

Gympl (2007) odpad!

S absolútne ničím, čo sa tohto filmu týka, sa nemožem ani v najmenšom stotožniť. Katastrofálni "herci", otrasná kamera, réžia, "dej"... Proste všetko. Psychopatický češtinár konzumujúci salám na hodine, frustrovaná říďa fajčiaca cigateru na chodbe školy, coolový triedny, čo ide s grázlami sprejovať grafity, fyzikár ťahajúci žiaka z triedy za bradu. No nič, písala by som aj viac, ale chcem čo najrýchlejšie zabudnúť na to, čoho som tu bola svedkom. Odpad, omyl, brak... Keby sa peniaze investované do tohto diela radšej boli použili na charitu...

Dredd (2012)

Strašne má smiešnu tú helmu :D Skoro ako Kazisvět

Můj život beze mne (2003)

Uff toto ale bola nuda. Tešila som sa vzhľadom na obsah a hodnotenia. Ale ono je to vlastne celé dosť nezmysel. Namiesto užívania si posledných dvoch mesiacov života s manželom a deťmi sa mladá pani radšej rozhodne naháňať chlapov, aby mohla podviesť toho svojho, ktorý samozrejme nič netuší... prečo?? Hrozne ma nebavili tie zdĺhavé dialógy a sledovanie ako si hlavná hrdinka dáva robiť vlasy a nechty a spieva do diktafónu. Zvláštne, že za celý ten čas mi umierajúcej akosi neprišlo ľúto. Freeman a Nicolson mali svoj „bucket list“ asi predsa len prepracovanejší.

Lawn Dogs (1997)

Film spočiatku len tak ľahko sympaticky plynúci si ma postupne dostával úplne všetkým. Príbehom, spracovaním, atmosférou, hudbou (Springsteen!!) a tým, že vo mne vyvolal pocit (to totiž vôbec nie je bežné a určite nie samozrejmé). Absolutórium však patrí Rockwellovi a jeho priam dokonalému výkonu.. Začínam byť presvedčená, že tento muž je jedným z najlepších súčasných hercov. Záver trochu zvláštny, nič to však neuberá na zážitku.

Slunce, seno, slanina (2013) (pořad) odpad!

Tak na toto som sa dokázala pozerať dohromady asi 10 minút. Obéznym ľudom, ktorým ide o zdravie (zdá sa až o život v niektorých prípadoch) dať na raňajky biele pečivo natreté margarínom a mastný salám... Na úkor ľudského zdravia televízia ponúka lacnú a neskonale primitívnu podívanú. Prepáčte mi, ale toto je vrchol!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Skutočne OBROVSKÉ dielo, čo sa týka akcie a efektov. Vizuálna stránka je dokonalá, čo však zabíja celý film je jedno valiace sa klišé za druhým. Všetkému, čomu Amíci tlieskajú v Deň nezávislosti, Armagedone a podobných, tomu istému (snáď hádam ešte s väčším pátosom) tlieskajú aj tu. Pomaly v každom dialógu, v každom pohybe či geste nájdete toľko gýču a stokrát opakovaných, ošúchaných, vypratých a znova vysušených fráz, že hádam nie je ani v schopnostiach režiséra nabúchať ich tam všetky v priebehu dvoch hodín. Ale podarilo sa!

Dokonalý smysl (2011)

Toto bolo čo?? "Len" takmer hodina a pol ubiehali slimačím tempom, už som nevedela čo od dobroty kým to skončí. Nebyť hlavných protagonistov tak to hodnotenie dopadne ešte horšie. Takéto rozčarovanie (v nedobrom slova zmysle) tu skutočne dlho nebolo. Ani romantické, ani drama ani sci-fi. Z každého dačo, ale dokopy nič. Škoda, tešila som sa...

Pomáhat a chránit (2011)

"Vy Amíci vždycky píšete knihy o svých zkušenostech. Pak to možná prodáte do filmu." Najviac ma dostávalo to uťahovanie si z Američanov hláškami, ktorými sa môžu pochváliť len Briti. Skvelý humor a Gleeson je fantastický. Celý čas neviete či je skutočne "motherfucking dumb or really motherfucking smart". Chýbal mi rýchejší spád a trochu viac akcie. Preto 3*