• Krátkometrážní

Carmencita (1894)

Pekné šaty, ale ten tanec ...no neviem.

Falling Cat (1894)

Tak hej zázraky sa od vtedajšej filmárčiny asi čakať nedajú. Ale prečo pri tom museli trápiť zvieratká?

Chudák Petr (1892)

Romantika ako sa patrí! Emile Reynaud mal, ale zjavne zmysel aj pre humor.

Mosquinha (1890)

Kultový film roka 1890 :-)

Barva vítězství (2016)

Race je filmom, ktorý dovolím si smelo tvrdiť ma milo prekvapil. Napriek tomu, že životopisné príbehy mám veľmi rada, narážam na ne vo väčšine prípadov na rovnaký problém, ktorý som už vo svojich komentároch niekoľkokrát spomínala. Životný príbeh Jesseho Owensa a jeho spracovanie v tomto filme je tiež typickým príkladom vypreparovaného príbehu (rozumej: na povrchu pôvodný vo vnútri však prázdny a bez života). To čo tento film v mojich očiach dvíha z fádnej priemernosti, je všetko to ostatné okolo Jesseho príbehu. Veľmi kvalitné vykreslenie vtedajšej politickej situácie. A to nielen čachrov vo vnútri amerického olympijského výboru, ale aj na strane nacistického Nemecka. Vidno, že film nie je americkým produktom vlastenectva. Vo výsledku teda veľmi zaujímavý pohľad na Olympijské hry v Berlíne 1936.

Tajemný muž (2012)

Mám rada filmy, v ktorých sa príbeh stáva len nástrojom na sprostredkovanie myšlienky. Takéto filmy pôsobia na mňa veľmi nápadito a originálne. Tall Man patrí tiež k takýmto filmom, mám ale pocit, že tu sa im tým príbehom nedostatočne podarilo podchytiť myšlienku, ktorú mal odprezentovať. Chýbali tomu podľa mňa hlavne lepšie vykreslené motivácie postáv. Inak to bol, ale veľmi fajn film, ktorý rozhodne nenudil. 60%.