Zběsilost v srdci (1990)

Pro mě rozhodně jeden z nejromantičtějších filmů! A Nicolas Cage mě neskutečně překvapil, byl perfektní.

Insomnie (2002)

No nic moc. Vypadá to jako trochu méně bizarní a vykradené Městečko Twin Peaks. Čekala jsem od Nolana víc.

Synecdoche, New York (2008)

"Možná proto, že o mých strastech nikdo nechce slyšet, protože mají dost vlastních."Film, který ve mě bude doznívat ještě hodně dlouho. Donutí vás to se zamyslet... Co vlastně máme?

Počátek (2010)

Jeden z nejnapínavějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Ihned po skončení mám chuť pustit si to znova. Geniální. (A spojení s Borgesovou povídkou opravdu není jen náhodou.)

Sejmout zabijáka (2011)

Nebýt té sentimentální scény s chlapečkem na konci, dala bych s klidným srdcem 5 hvězd. Příjemné obsazení (co příjemné, vlastně výborné herecké obsazení k takové tématice!), skvělá atmosféra typických 70. let po celej film. Čekala jsem nějaké béčko a ono je to vlastně docela kvalitní film, byla jsem mile překvapena, že dnes ještě někdo natočí dobrej film "o mafiánech".

Cosmopolis (2012)

Už dlouho jsem neviděla film, kterej by byl tak tichej a přitom toho říkal tolik. Především mě překvapilo jak přesně se drží knižní předlohy a dokáže neuvěřitelně promítnout tu beznaděj, apatii a konečnost všeho, kterými je prodchnutá celá kniha a celý příběh. Po Nebezpečné metodě je to velice příjemný Cronenbergův počin. A z Pattinsona se přece jen nakonec možná vyklube dobrý herec.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Nevím, prostě nevím. Po prvním shlédnutí mi nic moc není jasné a na druhé asi nemám nervy. Hold.. "Nemusíš všemu rozumět."

Avengers (2012)

Když to člověk vidí po deseti letech a srovná s tím, co vydávaj teď. Wow. Pět hvězd.

Temný rytíř povstal (2012)

Po více shlédnutích měním svůj názor. Pět hvězd je na tohle málo. Pro mě nejlepší z celé trilogie. Nejnapínavější, nečekané zvraty, neotřelí hrdinové. A naprosto dokonalý závěr. Nejen závěr filmu, ale perfektní ukončení Nolanovského Batmana. Jednoduše perfektní.