Barva peněz (1986)

Nikdy bych neřekl, že duo dvou tak odlišných herců, ať už stylem tak generací, jako je Paul Newman a Tom Cruise spolu budou vycházet až tak dobře. Nesmírně se doplňují a nebojím se říci, že jeden z herců tvoří půl filmu a druhý tu druhou půlku. Příběh není úplně špatný, ale celou dobu tak nějak cítíte co se asi stane a rozhodně nedokáže příliš překvapit. A závěr je potom o hodně ochuzen. Ať už je Scorsese, vlastně ať už byl, jakkoli výborný režisér, zde předvedl na svůj um pouze standardní výkon. Celkově se jedná o zábavný film který ovšem nenabídne nic čím byste se k němu měli vracet.

Příliš vzdálený most (1977)

Asi jeden z nejlepších filmů z druhé světové který jsem zatím viděl. Tolik hvězd na jednom místě se rozhodně nevidí a je nutno podotknout, že každý svou roli hraje skutečně naplno. Nejlepší mi přišel asi Robert Redford který měl opravdu pouze malou roli a přesto zazářil, ale i ostatní v čele s Connerym byli opravdu výborní. Jediným neduhem filmu shledávám prvních zhruba 30 minut kde se prakticky nic neděje a daly by se zkrátit na třetinu. Přesto všem doporučuju.

Spaceballs (1987)

Je to hovadina o tom se nemíním hádat, ale Star Wars to paroduje sakra dobře. Nehledě na to, že scénu s pročesáváním pouště si pamatuji už od dětství, takže asi to ve mě tehdy vyvolalo nějaké sympatie.

Zjizvená tvář (1983)

Drsná ukázka nasraného Al Pacina. Rekl bych, že gangsterka jak má být.

Hra (1997)

Řekl bych, že jedna z nejlepších rolí Michaela Douglase. Rozhodně jsem se bavil a ani chvíli nenudil, což vypovídá o kvalitě víc než sáhodlouhé recenze.

Malý velký muž (1970)

Je to skutečně přesně to jak se to tváří. Napůl komedie napůl drama, ale každopádně jde o velice emotivní snímek. pro mě jednoznačně nejlepší Hoffmanova role vůbec. Co jiného říci než, že jsem uchvácen.

Jak vycvičit draka (2010)

Přiznávám, že jde o nadprůměrný animák s vtipem a hlavně nápadem. Rozhodně nejde o stokrát přovařenou látku, čímž u mě jenom získává.

Druhý svět (2010)

Nechci podrážet uměleckou hodnotu tohoto filmu, protože ve své podstatě se mi hodně líbil. Musím připustit, že jde o dosti emotivní snímek a při odchodu z kuna byly pocity poměrně ponuré. Takže svůj hlavní účel tenhle film sklidil na výbornou. Problém je v neskutečném množství nelogičností táhnoucí se celým dějem. A taky onen virtuální svět mohl být na můj vkus využit trochu lépe. Ve výsledku dostávám hodně solidní 3 hvězdy které škrtají hranici čtyř.

60 sekund (2000)

Film z dob kdy byl Cage ještě cool, proto je i tenhle film poměrně slušný.

Maffiósso (1998)

Víceméně povedená parodie na nejznámější mafiánské filmy. Jedinou chybu kterou na tomhle filmu shledávám, že je to nudné až na půdu.