Jakubův žebřík (1990)

Tohle bylo hodně prapodivné. Nejdřív jsem si říkal, dle úvodní sekvence, na co to vůbec koukám a pak se to rozjelo. Psychadelické a snové sekvence střídaly ty zdánlivě normální, ale opravdu pouze zdánlivě. Pak se začalo navíc skákat v čase. Bohužel kdyby byl příběh na tom podobně jako scény na efekt mohlo se jednat o opravdu zdařilou věc. Tento film je bohužel někde v půli. Nevadí mi divné věci, ala Lynch, ale vadí mi divné věci pokud nejsou dotaženy do konce. Přesto příjemná podívaná nad kterou se pán režisér vyřádil, ale chtělo to víc utužit příběh.

Smrt přichází v bílém (2003)

Bát jsem se nebál, ale zápletku a atmosféru to mělo. Navíc jsem až do konce netušil jak to vlastně může skončit.

Cabin Fever (2002)

Nic zvláštního, ale alespoň to má zajímavou zápletku. Mno zápletku, spíše jsem rád, že to není zase o nějakém tutovém zabijákovi z lesa.

Diplomová práce (1996)

Atmosféra filmu byla opravdu parádní. Jasně ten film rozhodně není dokonalý a to hned z několika důvodů. Snad největší nelogičnost bych viděl v nezavolání policie, přestože k tomu mělo dojít už poměrně brzo. Hlavní hrdinové totiž neudělali nic co by je stavělo do špatného světla a důkazů měli celou hromadu. V příběhu jsou prostě občas díry, ale to jsem schopen prominout. Co tento film dělá opravdu bravůrně, že dokáže člověka dokonale zmást. Upřimně řečeno jsem si celou dobu říkal, že přesně tuším kdo je tedy vrah, po dalších ti minutách už jsem si tak jistý nebyl a za dalších 15 jsem přemýšlel zase úplně naopak. Tak jako tak jde o zajímavou podívanou s hutnou atmosférou, která pro to aby byla mrazivá nepotřebuje spadat do nechutností, což je vzhledem k tématu docela příjemné.

Děti (2008)

Mrazivé, ale nestrašidelné tlačení na pilu. Zkouknout, zapomenout.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nemůžu si pomoct, ale tohle asi není prostě film pro mě (samozřejmě trilogii dokoukám). Pořád to na mě působí tak nějak jako romantická teen komedie a to přesto, že těch romantických věcí je v druhém díle méně než v prvním. Jinak prakticky platí vše co jsem napsal o filmu prvním.

Dům ďábla (2009)

Atmošku si to buduje dobrou, blbé je, že jsem se u toho opravdu nebál a místy se i solidně nudil, což je u hororu docela průser. Jeden fakt je, že se jedná o film ze staré školy a osmdesátkový vizuál je perfektní, ale jinak po hororové stránce toho moc nenabídne. Opravdu zajímavých je pouze posledních cca 15 minut. Blbé je i to, že jediná vražda v polovině filmu je jenom kvůli tomu, aby diváka udržela ve střehu. Ale pro příběh nemá žádný význam.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Naprosto totožné jako první díl, vleklá vizuálně hezká výprava, která nemá na to aby zaplnila 160 minutový prostor. Mít ten film 90 minut tak by to bylo tak akorát a nebo ještě lépe mít místo trilogie jenom dva zajímavé díly. Zábava to je pořád ale není to prostě ono.

Pár nenormálních aktivit (2013) odpad!

Nevtipná nudná krávovina s vtipy naprostého kanálního dna. Tenhle film nemá prostě žádné kvality.

Gravitace (2013)

Vizuálně úchvatné ale příběhově lehce nedotažené, přesto návykově napínavé. Jako bonus po dlouhé době film ve kterém mi Sandra Bullock nelezla na nervy a to tuhle herečku fakt nemusím.