Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Fakt super až me zamrazilo. Super nápad.

Hvězdný prach (2007)

Jedno z nejlepších fantasy jaké jsem kdy viděl. Matthew Vaughn je borec, že se mu podařilo natočit něco tak příjemného a chytrého jako je právě Sturdust. Příběh je velice milý a napěchovaný skvělými momenty. Neskutečné množství nových a neokoukaných nápadů, z této fantasy dělá za dlouhou dobu jedno z nejoriginálnějších děl. A vůbec stylizace do fantasy/dobrodružné akce se špetkou humoru a nadsázky je jednoznačně skvělá. K tomu příjemné herecké osazenstvo a na světě je skvost který bude zářit stejně jako hvězda na nebi.

Malý velký muž (1970)

Je to skutečně přesně to jak se to tváří. Napůl komedie napůl drama, ale každopádně jde o velice emotivní snímek. pro mě jednoznačně nejlepší Hoffmanova role vůbec. Co jiného říci než, že jsem uchvácen.

Človíček (2006)

Kraťas o tom co ženy chtějí když by na to nestačilo snad ani seriál s několika sezónami je zajímavý nápad a v tomto 13ti minutovém podání ukáže, že to je možné. Když to zakončíme vtipnou pointou máme tu jeden z nejlepších krátkých filmů co jsem kdy viděl.

Shake Hands with the Devil (2007)

Po Hotelu Rwabda druhý snímek který se zabývá situací ve Rwandě. U filmů s tématikou podle skutečné události je ovšem vždy problém, do jaké míry je to pravda a do jaké míry je to přikrášleno tvůrci. Přesto nemám tomuhe snímku co vytknout atmosféra a napětí by se dalo krájet a podchuť reálnosti ve vás zanechá nevraživý pocit. Roy Dupuis jako Dallair naprosto překvapil.

Náš čas vypršel (2004)

Tleskám. Vtipné, věcné, pravdivé. Kevin Pollak to evidentně umí i na malém place.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Jednoznačně jedna z nejlepších her divadla Járy Cimrmana. Hláškama se to jenom hemží takže se smějete od samého počátku až do konce. A herecké duo Smoljak & Svěrák opravdu nezklame.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Jedu Cimrmanovky zase jednou pěkně postupně a všechny. Prozatím tohle vede. Neskutečně vtipná komedie.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Takový seriálový Ryen. Co víc dodat, z těch deseti dílů byly asi 2 takové pomalejší, ale jinak by se tenhle seriál dal označit z majstrštyk. Mno a co se mi hodně líbilo, že se seriál nezaměřil pouze na jednu osobu coby velitele ale během v každém díle vystřídal hlavního aktéra, čímž to celé získalo na dynamičnosti.

Lítám v tom (2009)

Čím je George Clooney starší tím je lepší a lepší. A scénář, naprosto úžasný. Opravdu nenápadný snímek, který musí potěšit každého milovníka dobrých filmů.