Jiná země (2011)

Upřímně řečeno tenhle příběh už tu několikrát byl. Film spíše sází na ztvárnění, charakterech a melancholii. Je to trochu škoda, mě osobně více zajímala situace okolo druhé Země než to co se dělo na té první. To je právě onen největší průser filmu, už svým názvem totiž diváka klame. Nečekal jsem od toho žádnou velkou scifárnu, spíše drama se scifi prvky, ale ani to jsem nedostal. To, že se objeví druhá Země je jenom záminka celého příběhu, ale pro následujících 85 minut nemá prakticky v příběhu žádný význam. To, že nakonec příběh končí jak končí, sice vítám z důvodu, že se nejedná o provařené klišé, ale přesto závěr působí poměrně strojeně a jakoby navíc. Jinak kouká se na to dobře, ale pozadí příběhu zdaleka převyšuje zajímavost hlavního děje, což je u filmu špatné znamení.

Nezvratný osud 5 (2011)

Největší chyba tohoto filmu je ta, že je zařazen mezi horory a ne mezi komedie. Nebudeme si nic namlouvat a rovnou poukážu na to, že tady se skutečně bát nebudete. Já se samozřejmě nejvíc bavil umíráním hrdinů, protože jinak na tom filmu není nic co by člověka překvapilo. Jde totiž o jeden z filmů kdy vám na hrdinech absolutně nezáleží a jejich likvidace se tak stává největší zábavou. Tyto scény jsou povětšinou poměrně slušně zvládnuté, ale na druhou stranu jejich překombinovanost docela zaráží. Mimochodem hned první úmrtí ve filmu, a teď budu trochu spoilerovat, je prostě trochu moc. Slečna co spadla z hrazdy byla rozlámaná asi jako kdyby spadla z mrakodrapu. Jinak je film naprostou klasikou a všechno je jaksi při starém, stejně jako 4 předešlé díly. Každopádně já se bavil slušně, i když to bylo zapříčiněno náladou na tento druh filmu.

30 minut nebo méně (2011)

Zábavná komedie ve stylu který tady už párkrát byl, ale přesto dokáže diváka udržet a často rozesmát.

Zrození Planety opic (2011)

Začněme asi celkovým hodnocením kde by film dostal asi tři a půl hvězdy, prostě někde mezi třemi a čtyřmi. Každopádně samotný film mi přišel takový nemastný neslaný. Příběh a rozuzlení s virem bylo vyloženě divné. Kde se najednou vzala asi miliarda opic bylo taky poněkud zvláštní. A v neposlední řadě snad ještě to, že ačkoli znám universum, respektive filmy, planety opic jenom povrchově, protože jsem viděl jenom pár dílů ale ne všechny, tak mi tenhle film přinesl víc otázek než odpovědí.

Apollo 18 (2011)

Zajímavá a originální variace podobných hororů. Mno nemůžu říct, že bych nebyl napjatý přesto, že mi byl konec hned jasný.

Kyle XY (2006) (seriál)

Upřímně řečeno už si snad ani nepamatuji o čem tenhle seriál byl. Jednu věc vím ale jistě a to že jsem ho dokoukal aniž bych se nějak výrazně nudil. Jinak řečeno známka průměru.

Stolen (2009)

Není to tak originální jak by se mohlo na první pohled zdát. Hlavní problém však vidím v tom, že tenhle film neudrží moc pozornost diváka. Je zde spousta hluchých míst a vyřešení případu prakticky pomocí štěstí tomu tak moc nepřidává.

Válka Bohů (2011)

Nechci říct, že by to byla nuda, to vůbec ne, ale pocit jakési prázdnosti jsem měl po celý film. Chyběla mi tam silná djová linka a nějaký větší prostor pro postavy. Absolutně jsem třeba nepochopil jaký měli motiv bohové, nebo co bylo vlastně jejich účelem. Jinak po vizuální stránce hodně vydařené, bohužel vizuál film nedělá.

Rare Exports (2010)

Na můj vkus poměrně nevyužitý potenciál a hlavně to mohlo být krvavější. Jo a co jsem nepochopil byl závěr.

Grave Encounters (2011)

Pomalu je podobnými filmy trh přesycen. Začalo to Blair With, přes Rec, nebo Paranormal Activity, měli jsme i blockbuster Cloverfield a kdyby se mi chtělo vzpomněl bych si na tunu dalších. To je problém podobných filmů, myslím, že téma je pro tentokrát opravdu vyčerpané. Tenhle druh horroru totiž může sázet pouze na lekací momenty, tajemné zvuky a temné stíny v rozích. Mění se pouze prostředí a skupina lidí, která je masakrována. Mno a Grave Encountrs nejsou v tomhle ohledu vůbec vyjmeční. Na můj vkus se zde až moc tlačí na pilu a některé momenty tak přijdou spíše úsměvné než strašidelné. Mimochodem první polovinu filmu stejně netušíte zda to není spíše komedie, svým lookem přiblblé televizní show. Každopádně strašidelné je to tak akorát, i když já osobně jim to nežeru, napínavé tak napůl, páč od samého začátku víte u koho to asi skončí, film vám totiž v první polovině dá všechny indicie podle kterých uhádnete co se kde vlastně bude dít. Přesto zábavné to je nadmíru a já se nejvíce bavil tím jak postupně všichni umírali. Tím se omlouvám všem co tohle považují za spoiler, nicméně s chladným srdcem řeknu, že v tomhle typu filmů je to stejně jistota.