Šťastný den (2010)

Odpověď na otázku co je víc jestli peníze a nebo lidský život je v tomto podání více než jasná. Otázkou však je jak by se v takové situaci choval každý z nás. Nápad skvělý, podání příjemné a poučný závěr, co víc si přát.

Človíček (2006)

Kraťas o tom co ženy chtějí když by na to nestačilo snad ani seriál s několika sezónami je zajímavý nápad a v tomto 13ti minutovém podání ukáže, že to je možné. Když to zakončíme vtipnou pointou máme tu jeden z nejlepších krátkých filmů co jsem kdy viděl.

Boj o patent (2008)

Film o tom, že stěrač vlastně není jenom stěrač. Možná jsem to trochu přehnal, jeden fakt je, že filmy o vůli, pravdě a svým způsobem lidské cti mám rád a pokud zároveň končí jakýmsi happyendem bývá to povětšinou jenom dobře.

Centurion (2010)

Problém tohoto filmu je jasný snaží se být za každou cenu cool. Svým způsobem cool je, ale nějak tak moc. S odstupem času v tom vidím jenom takový pokus se zařadit k filmům jako Gladiátor a to se mu víceméně daří. jinak nejde o nic výjimečného. Příběh ujde i když podobných variací tady byla hromada, přesto se u něj dobře odpočívá.

Combat (1999)

Rat ta ta ta, bum bum. Nápad zajímavý ale celkově nicneříkající. Problém je totiž právě v tom, že nejde o nic zajímavého a bez onoho hudebního doprovodu by to nevyznělo jinak než jako nějaké domácí video.

Alenka v říši divů (2010)

Film dělaný na zakázku prostě nikdy nemůže dopadnout dobře. Burton je cítit na moře daleko, ale přesto to Burton není, zvrácené scenérie na něj sedí, ale jsou tentokrát jakési jiné. V té stylizaci je tentokrát jakási divná příchuť optimizmu a není to prostě ono. To celé si dokrášleme naroubovaným 3D (aby to v kasách jenom řinčelo) a máme tu Burtona co není Burton. To by mi ještě nevadilo tak moc osobně jsem mel největší problém s příběhem. Když už točitt Alenku tak pěkně od začátku a pořádne, ale tenhle film je prezentován jako nějaký sequel. Osobně jsem si myslel, že všechno bylo vyřešeno v původní verzi tak proč pokračování i původní verzi se pokračovalo Alenkou v říši za zrcadlem, tak k čemu najednou druhý díl. Mno nic nechme to být, filmařsky je to hodně solidní a herecky taky. S triky a veškerou to CGI grafikou jsem měl taky hodně problémů, je ji tu prostě moc a čeho je moc je příliš. Výsledek je takový nemastný neslaný a nekralovat tomu vrchní burtonova hvězda Depp bylo by to poloviční (i když tyhle šílené role má už zmáklé a pomalu se začíná opakovat).

Batman vs. Red Hood (2010)

Filmy o Batmanovi měly a vždy budou mít jednu chybu, nejzajímavější pro diváky je vždy začátek celé Barmanovské historie a poté klasické téma jeden (dva) padouch proti Batmanovi a jeho bandě hrdinů. Batmanova historie je ale barvitější, má mnoho výkladů a verzí a já se v tom víceméně vůbec neorientuji, komiksy totiž nečtu a z kusých informací na internetu je to vždy takové polovičaté. Tenhle film se pouští právě do těchto vod, není to klasické schéma, ale od diváka očekává jisté kusé informace z Batman univerza. Jde o animák který vás zasvětí do historie a vývoje jednoho z nejoblíbenějších hrdinů a to se mi líbí. To vše ve velice působivé animaci a dostáváme opravdu dobrý film. Já se bavil od začátku do konce a z obrazovky nespustil oči.

Podivní (2010)

Slušný survival horor, který rozhodně nenudí od začátku ke konci. Samozřejmě má to hodně mínusů, ale v současné době hororového braku tenhle film rozhodně vyniká.

Černá smrt (2010)

Chytne a nepustí, takhle by se dal definovat tenhle film. Atmosférické je to až na půdu a vizuálně to opravdu sedí, teda aspoň první půlka filmu, kdy se objeví vesničani v prádle bělejším než jak by to dokázal nejlepší prací prášek. Líbí se mi i příběhový nápad jakého si boje ateismu proti náboženství, i když v tomhle podání je i ateismus popisován jako extremismus. Mno těžko říci kouká se na to dobře a brutalita mi jakože do tohoto období výborně sedí. Film si s váma prostě hraje a já sám nevěděl co je vlastně pravda a co není. A nakonec dostanou všichni to co si zaslouží. Mám z toho dobrý pocit a kdyby každý historický film vypadal nějak takhle byl bych naprosto spokojen.

Lovec kořist (2009)

Tak jsem jednou dostal chuť na scifi a našel tenhle film. Moc jsem od něj nečekal a s pocitem, že si u něj odpočinu, se do něj bezhlavě pustil. Opominu jednu věc a to, že masky vypadají jako ze Star Wars a při prolézání galerii jsem si před shlédnutím říkal o co asi pude. Mno a následně už jsem byl vtažen do děje, samotný příběh je vážně jednoduchý a kromě honění po poušti se mnoha věcí opravdu nedočkáme. Mám rád zamotané příběhy, ale sem mi jaksi ten jednoduchý seděl mnohem více. Filmařsky jde o poctivou práci a je s podivem jak si režisér vystačil s tak málem, jedna poušť a dva tvorové, toť vše co dostanete, miň věcí uvidíte snad už jenom v novoročním projevu prezidenta republiky. Ok nebudu tvrdit ani to, že se tu hraje na nějak velkou originalitu, taky že ne a onen závěrečný zvrat to potvrzuje úplně nejvíc jak to jde. Nevím, všechno pohromadě to však funguje jako švýcarské hodiny a na evidentně nízko rozpočtový snímek jsem toho dostal víc než jsem chtěl.