Souboj s rodinou (2019)

Musím smeknout před panem Merchantem, jak důstojně a zároveň vtipně se dokázal vypořádat s životopisem asi nejznámější wrestlerky a vůbec s wrestlingem jako celkem. Opravdu film má všechny aspekty, které by i "vážný" sportovní/životopisný film měl mít a to včetně jakýchsi povinných klišé o vzestupu/pádu a přitom je od samého začátku do konce velmi příjemně nadsazený a upřímně vtipný. Taková kombinace, resp. takhle vydařená kombinace prvků v jednom filmu je velmi vzácná a nemyslím si, že existuje jasný návod, jak ji lze dosáhnout. Na to je třeba opravdový talent a ten Stephen Merchant ukázal, že má. Většina diváků bude nejspíš na tento film pohlížet jako na nějaké béčko, okrajovou jednohubku, ale podle mě je to v podstatě lepší snímek než třeba životopisný (byť na první pohled žánrově zcela odlišný) Ray a podobné někdy až trapné tahače Oscarů a slz. 8/10

Mrazivá pomsta (2019)

Možná (určitě) je to tím, že jsem neviděl předlohu, neboli první verzi filmu, ale Mrazivá pomsta mi v několika všecech přišla hodně zajímavá a zábavná. Ten jakýsi absurdní, suchý černý humor jakoby z oka (nechci říct z pera) vypadl bratrům Coenům v době, kdy ještě uměli psát scenáře. Liam Neeson je zde podvratný sám o sobě, myslím si, že film záměrně pracuje s jeho ikoničností, resp. s tím, co od něj, jako od akčního drsňáka divák očekává a přitom... Je trochu jiný. Musím ale říct, že film měl pár trestuhodně nedotažených momentů, kde divák vyloženě cítil ten nevyužitý potenciál. 7/10

Rande naslepo (2017)

Toš, německé komedie jsou takové nezaměnitelně svojské. Lehce stupidní musím říct, citelně schématické, nadprůměrně předvídatelné, ale jako dalo se to na oddech. :) 6/10

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

S velmi přimhouřenýma očima dávám čtvrtou hvězdu za kombinaci na jedné straně poměrně šokujícího zneužití technologie a na straně druhé docela pohodového "teen" příběhu dvou sester řítících se za, ehm, spravedlností? Možná tato kombinace a snížená míra realističnosti částečně podrývá sdělení, které se jinak v tomto dílu skrývá... 7/10

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Druhý díl páté série naznačuje, že celá řada bude poněkud skromnější, co se týče ulítlých sci-fi nápadů. V druhém díle vlastně není už sci-fi skoro nic. O to může být pro někoho hrozivější situace, do které se postavy dostanou. Ano, je to v podstatě reálné, ale ne, není to tak podmanivé, jako bývá u Black Mirror zvykem. 7/10

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Tento díl mi přišel po delší odmlce vynikající. Vylepšená virtuální realita, do které může uniknout i obyčejný "rodinný člověk" a přitom její dalekosáhlé následky... Není to však vědecko-fantastická vyfikundace, která je na tomto dílu tak zajímavá, je to lidský rozměr příběhu a niterné vykreslení nesmírně reálných pocitů, které ústřední trojice postav prožívá. 9/10

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Podobně jako u Arkangel jsem zde cítil, že scenáristé se inspirovali hlavně sami sebou - v prvé řadě opět nejlepším dílem White Christmas, poté pár nápadů z dalších dílů, zejména Playtest. Ačkoli jsem místy cítil drobnou kostrbatost, ve výsledku do sebe vše zapadlo krásně a děsivně. Takže opět jeden z nejpůsobivějších dílů, na který jistě budete myslet i následující večery po projekci. 9/10

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Nejkratší stopáž zde správně poukazuje na nejslabší obsah. Prvky thriller dokážou místy vtáhnout do atmosféry, ale nikdy ne naplno. Do dílu se vkrádají střípky nudy, což je pro Černé zrcadlo velmi netypické... 6/10

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Aaa jsme zpět. Naprosto brilantní sci-fi povídka, která děsivým způsobem poukazuje na dnešní metody seznamování a vůbec lidské přemýšlení při seznamování. Epizoda je nejen ve všech aspektech zajímavá, ale nabízí ještě krásnou katarzi, která zahřeje u srdíčka. :) 9/10

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Myšlenkově o malinko chudší, ale to by ještě nevadilo, hereckým obsazením takové unylé, to by se ještě také dalo přežít, nicméně největší slabinu tohoto dílu spatřuji v trošku ucajdaném tempu. Přesto pořád Black Mirror, takže pohoda. :) 7/10