Andrej Rublev (1966)

Z některých obrazových sekvencí jsem byl unešen, z některých užvaněných dialogů unuděn, tak jsem svoje hodnocení podle toho prostě zprůměroval.

Dívka (2009)

Ještěže nakonec přiletěl balónem Kryštof Hádek, jinak by fakt nebylo o čem psát.

Akcia Edelstein (1986)

Akcia Blbštajn. A Jandák jako masařka na hovnu.

Panenka (1980) (TV film)

Tvůrci se snažili, ale bůhvíkde odchycený černoch a plechovka coly na vystižení McBainovy Ameriky opravdu, ale opravdu nestačí. Proč aspoň někdo nevysvětlil hercům, že přehráváním se z nich ti praví Amíci nestanou. Možná bych pak nemusel napsat, že nejlepší herecký výkon podala ta malá holčička ze začátku filmu.

Berete se dobrovolně? (1985) (TV film)

Protože jsem v mládí na bednu skoro vůbec nečuměl, tak až z opakovaček zpětně zjišťuju, co za kraviny tenkrát dávali a označovali to za komedie. Akorát nechápu, proč se teď na to z nostalgie dívám. A dobrovolně!

Králova zahradnice (2014)

Takové docela zbytečné dílko o panácích, kteří měli to štěstí, že revoluce přišla až o sto let později.

Já, pomsta (2016)

Neřeším Travoltovo háro ani klišoidní děj, pro mě je důležitý, že film měl spád a já se při něm ani chvíli nenudil. Takže v rámci akčních filmů je to podle mě dobrý průměr.

Muž a jeho pes (2008)

Lehce přeceňovaná nuda na hranici kýče. Kdyby se JPB aspoň proběhl po střechách nebo vyskočil z jedoucího auta...

Hrdinové mlčí (1946)

Příjemné překvapení: jeden z mála českých poválečných filmů z protektorátu, který i po letech stojí za vidění.

Písně by neměly umírat (1983)

Nezapomeňte na Navrátila! Podle tohohle amatérského filmečku to zřejmě byl jeden z předchůdců Járy Cimrmana.