Slovania - Poklad (2021) (epizoda)

Co se vleče, neuteče.... ale kdo na to má mít sílu koukat nevím.

J. A. Komenský - život a dílo (2021) (TV film)

Život a dílo Jana Amose Komenského v dokumentu s mluvícími hlavami , který je paralelně prokládán hraným dokumentem Jako letní sníh se Švehlíkovými. Ty mluvící hlavy mi připadají jako důkaz, že ten hraný dokument je podle pravdy. Jinak standardní komplexní dokument, který by mohli vysílat v hodinách dějepisu místo výkladu

Krvavá léta (2017) (pořad)

Nikdy bych nevěřil, že se za šest minut dá přesně, úderně, srozumitelně odvyprávět historie víc, než v hodinovém dokumentu na ČT2 ( nic proti dokumentům na ČT2). Padevět je frajer a má geniální jméno.

Damascus Cover (2017)

Jonathan Rhys Meyers jako agent Mossadu, který se počátkem devadesátých let infiltruje do Sýrie jako německý obchodník s koberci, aby odtud dostal jednoho židovského vědce s rodinou. Námět blízkovýchodního špionážního thrilleru na jednotku a provedení v první půlce skoro i naznačovalo něco pětihvězdičkového, ikdyž film bez akce tak to vypadalo nadějně, ale v druhé polovině se to přehouplo do nemastné neslané kaše rychle zakončené béčkově. Slabší tři hvězdičky.

Bodka (2019) (seriál)

Róbert Jakab jako policajt, který každý díl vyšetřuje nějaký krimi případ, k čemuž mu pomáhá mluvící psík Bodka, který zažívá jakási rozverná psí dobrodružství s dalšími mluvícími psi ... nemůžu tomu upřít pokus o originalitu ve stojatých seriálových domácích vodách, ale ten výsledek je snad jeden z nejhorších seriálů posledních let, což dokazuje nejen můj pocit, ale i fakt, že to po pár dílech přesunuli z hlavního vysílacího času. Nezábavné a očividně hodně levné - viz, že byt hlavního hrdiny je asi točen v ateliérovém bytě Alexandra Bárty v seriálu Nový život.

Pętla (2020)

Specialista na polské akčňáky Vega přišel tentokrát s krimi gansterkou a Antonim Królikowskim jako policajtem Danielem, který ovládne podsvětí kdesi na východě Polska a postaví nejluxusnější bordel za účelem kompromitace cílových osob od policajtů, politiků až po plastické chirurgy. Nevěřil jsem, že to je inspirované skutečností, dokud na konci filmu nebyli ukázaný skutečný ksichty těch ksindlů. Rychlá jízda akce, hromady sexu, ještě více drog, černého humoru a násilí, ikdyž to poslední v menší míře než je člověk u Vegy zvyklý. Až na nějaký věci, z kterých se mi zvedal kufr, jsem se pobavil tak akorát. PS: tohle bylo poprvé, kdy jsem viděl v celovečerním filmu skutečný porod.

Zločiny Velké Prahy - Tajemství (2021) (epizoda)

Zastřelení Žofie Půlpytlové byl asi zatím nejlepší případ, ale co naplat, mně už to přišlo všechno tak nudné a nezáživné.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Véronique Genest jako mamina a policajtka, která vyšetřuje krimi případy na Nově odpoledne. Devadesátkový zástupce nenáročných odpoledních krimi, mezi nimiž ale mělo nějaké kouzlo, když to přežilo do dalších dvou desetiletí. Já to kouzlo neobjevil.

Perfektní den (2015)

Jeden den ze života humanitárních pracovníků kdesi na Balkáně v době války v Jugoslávii, kde se nebojuje zbraněmi, ale s byrokracií, absurditou, strachem z min a neřešitelností věcí. Hořkokysele úsměvný film, který je skvěle obsazený, na dobré technické úrovni, s pěknou kamerou a se solidním vizuálem rozstřílené země.

Časové pásmo bylo změněno