O zatoulané princezně (1987)

Pohádka z osmdesátých let, která na jednu straně vypadala hrozně levně, ale na druhou stranu motiv princezny, která zdrhne k cirkusu se mi vždycky líbil, protože jsem se vždycky chtěl naučit salta.

Generálové (2021) (seriál)

Dokumentární seriál české televize, který představí život několika generálů československé armády, pro jejichž život se staly rozhodující přelomové roky naší historie 1918, 1938, 1939,1948,1968 a 1989. První čtyři díly jsou řekl bych až famózní, ale poslední dva, které změnily styl to poslaly z pěti na čtyři hvězdy. U posledního dílu bylo pro mne zklamáním, že se nic moc neřešila moderní historie, Válka v zálivu jen miniaturně a zahraniční mise posledních desetiletí nula nula nic.

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Míša David masírovanej u bazénku ve své vilce na Teneriffe - takhle vypadá úspěšnej život borce jehož písničky, které složil před pětatřiceti rokama si notujou i dnešní náctiletý, ať si o něm člověk myslí cokoliv, tak tohle je prostě ryzí úspěch. Celkem komplexní dokument, který je k Davidovi hodně hodnej a jediný jakože nejobjektivnější je hudební kritik Josef Vlček, ale i ten se mi zdá nějak smířlivej. PS: Ono je asi těžký vytahovat kartu normalizačního protekčního zpěváka, když dneska je premiérem estébák, kterýho držej komouši u moci, to se pak zdá zpěvák, co prodal kdysi hodně desek jako prkotina.

Princezna zakletá v čase (2020)

Česká pohádková fantasy verze Na hromnice o den více nemá sice originální motiv časové smyčky a má dost tragický nudný začátek, kde jsem si myslel, že dialogy psal scénárista Slunečné nebo Růžové zahrady, a on vůbec styl moderního jazyka a slovních obratů mi tam moc nepasoval a taky pár těch hororových prvků mi tam přišlo rušivých, nicméně od prvního opakovaného dne se rozjede svižná, skoro i akční, vtipná zábava, kde navíc zaujala filmová hudba jak z nějakého amerického velkofilmu. Svěží ikdyž nijak originální příspěvek do české kinematografie s kráskou Natalii Germani, která tady hraje dvacítku, ale účes má jak čtyřicítka z banky. Po delší době nový český film, který pobavil.

Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (2021) (pořad)

Nikdy jsem nehltal celebrity ( sorry jako možná Van Damma v deseti ) ani nepátral po info o nich a takový fandy jsem považoval za intelektuálně nevytížené, že mají tuhle obsesi, tak absolutně nechápu, proč mne fascinuje tenhle rozhovor vevodkyně a prince s tou nejbohatší moderátorkou ( 58 mld v českých ). Jasně, že třetina je jen přátelské plkání, při kterém je tazatelka spíš jen nahravačka, třetina je úplně herecký blábol ( viz. myšlenky na sebevraždu mají stejnou váhu, jako když se každý ráno po kocovině vidím v zrcadle a říkám si něco podobnýho ) a třetina je celkem zajímavé nahlédnutí do světa této aristokracie na základě drobných detailů. Nakonec jsem přišel na to, proč mne to fascinuje: prostě když tady celý rok jedou v mediálním prostoru chmury ohledně covidu, nebo chmury ohledně kroků našeho nejvyššího manažera best in covid, tak tohle interview je jako blesk z čistého nebe, které všechny ty chmury na pár dní vygumuje , takové telenovelové pohlazení po duši. Harry a Meghan jsou sympaťáci, ale mám pocit, že pokud člověk hledá něco jako pravdu v této show, tak je spíš na straně jejich kritiků. PS: pro mne top záběr, že mají doma na zahradě vlastní slepičárnu 5x4m , jestli zjistím, že se o ty slepice starají sami osobně ( měli gumáky, takže možná ...) tak zvýším hodnocení na pět hvězd.

Polda - Pomsta (2021) (epizoda)

Přepadení banky Fix a únos pokladní dcery hlavního hrdiny za účelem pomsty jejímu otci se mi zdálo povedenější než předchozí případ. Dokonce jsem se i zasmál při scéně na recepci právnické firmy víc než obvykle.

Místo činu - Berlín: Dokonalý zločin (2020) (epizoda)

Vražda mladé studentky uprostřed náměstí plném lidí vypadala s motivem tajemného elitářského spolku mladých právníků na začátku na pět hvězd, ale než to docválalo do konce, tak už to taková bomba nebyla. Pachatel se sám přiznal a pak se hledala cesta jak mu to dokázat. PS: Dokonce se tady jako sekretářka na soukromé právnické univerzitě mihne Andrea z Kobry 11.

Detour (2016)

Studentík, který si myslí, že jeho nevlastní otec nechal sejmout jeho matku, jede do Vegas s "nájemným vrahem" a jeho holkou striptérkou, aby toho otčíma za dvacet tisíc sejmuli. Námět za dvě hvězdy, provedení takové nějaké nemastné neslané s nevyužitým potenciálem. PS: Z Las Vegas tam fakt vidět nic není