Bodka (2019) (seriál)

Róbert Jakab jako policajt, který každý díl vyšetřuje nějaký krimi případ, k čemuž mu pomáhá mluvící psík Bodka, který zažívá jakási rozverná psí dobrodružství s dalšími mluvícími psi ... nemůžu tomu upřít pokus o originalitu ve stojatých seriálových domácích vodách, ale ten výsledek je snad jeden z nejhorších seriálů posledních let, což dokazuje nejen můj pocit, ale i fakt, že to po pár dílech přesunuli z hlavního vysílacího času. Nezábavné a očividně hodně levné - viz, že byt hlavního hrdiny je asi točen v ateliérovém bytě Alexandra Bárty v seriálu Nový život.

Pętla (2020)

Specialista na polské akčňáky Vega přišel tentokrát s krimi gansterkou a Antonim Królikowskim jako policajtem Danielem, který ovládne podsvětí kdesi na východě Polska a postaví nejluxusnější bordel za účelem kompromitace cílových osob od policajtů, politiků až po plastické chirurgy. Nevěřil jsem, že to je inspirované skutečností, dokud na konci filmu nebyli ukázaný skutečný ksichty těch ksindlů. Rychlá jízda akce, hromady sexu, ještě více drog, černého humoru a násilí, ikdyž to poslední v menší míře než je člověk u Vegy zvyklý. Až na nějaký věci, z kterých se mi zvedal kufr, jsem se pobavil tak akorát. PS: tohle bylo poprvé, kdy jsem viděl v celovečerním filmu skutečný porod.

Zločiny Velké Prahy - Tajemství (2021) (epizoda)

Zastřelení Žofie Půlpytlové byl asi zatím nejlepší případ, ale co naplat, mně už to přišlo všechno tak nudné a nezáživné.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Véronique Genest jako mamina a policajtka, která vyšetřuje krimi případy na Nově odpoledne. Devadesátkový zástupce nenáročných odpoledních krimi, mezi nimiž ale mělo nějaké kouzlo, když to přežilo do dalších dvou desetiletí. Já to kouzlo neobjevil.

Perfektní den (2015)

Jeden den ze života humanitárních pracovníků kdesi na Balkáně v době války v Jugoslávii, kde se nebojuje zbraněmi, ale s byrokracií, absurditou, strachem z min a neřešitelností věcí. Hořkokysele úsměvný film, který je skvěle obsazený, na dobré technické úrovni, s pěknou kamerou a se solidním vizuálem rozstřílené země.

Místo činu: Berlín (2010) (seriál)

Proč je český název Místo činu, když to s tím tisícdílným pilířem německé tv tvorby nemá co do činění ? Nevím, ale jinak to je solidní seriál s Maxem Riemeltem ( aka blonďáček z Holky to chtěj taky ) jako policajtem, který v Berlíně vyšetřuje ruskojazyčné mafie, které mají mezi sebou třenice a jeden z bossů je charismatický Mark Ivanir aka Goldberg ze Schindlerova seznamu a do toho témata jako pašování cigaret, vraždy, loupeže a nucená prostituce, jejíž obětí je i ukrajinská dívka hraná Alinou Levshin, která se do hlavního hrdiny zakouká. Když pominu první díl, který jsem málem nedal - viz tým mladých policajtů co si hrajou na drsňáky jako v béčku anebo stupidní schéma lákání obětí prostituce - přijedou borci drahou károu na vesnici na východě a slíběj kráskám práci servírek za spoustu peněz, tak od konce prvního dílu je to fajn jízda berlínským podsvětím, která mne chytla. Námět a scénář se mi hodně líbil, škoda, že to sráželo provedení, které bylo jakési televizně devadesátkové a dneska by to nemělo moc šancí a působilo by to hodně zastarale .. celkem silné napsat to o deset let starém seriálu. Taky si zapamatuji jméno režiséra Grafa, protože tenhle maniak svlíknul snad každou herečku, kterých tady nahých je víc než v Hrách o trůny.

Mr. President - I Give You My Heart (1996) (hudební videoklip)

Těžko věřit, že tahle eurodance pecka má čtvrt století, ale mně se vždy líbil ten barevný uhlazený klip s retro atmosférou biografů z počátku století.

Místo činu - Berlín: Pár slov po půlnoci (2020) (epizoda)

Vyšetřování vraždy stavebního magnáta po oslavě jeho devadesátých narozenin, která má spojitost s druhou světovou válkou? Nemůžu si pomoc, ale ty zápletky této série tohoto cyklu považuju za zajímavé a inteligentní. Kvalitní televizní průměr.

Slovania - Obeta (2021) (epizoda)

Ve třetím díle jsem se ztratil. Bez atmosféry, statické, nudné, nepřehledné ( já myslel, že snad prohodili třetí díl čtvrtým ) - myslím, že kdyby se pan vedoucí hradiště choval jako Maštalír, který zabil svého otce, bratra a pak jako drsoň dost nelogicky prezentuje svou "hrozivou" moc, že jen tak zabije manžela nějaké ženštiny, že by ho tam moc dlouho netrpěli. Vůbec jsem nepochopil ten případ ztracené jakože zavražděné, za kterou je odsouzen cizinec, načež si s ním trest vymění manželka pana vedoucího druhého hradiště a všichni pak koukají, jak ji podřežou jakože smysluplný akt. A to nemluvím o tom, že se oběť Anna Adamovič nakonec objeví nahá, zdravá a živá jen trochu špinavá jako všichni kolem. Sorry , ale mně tenhle díl přišel hrozně hloupej.

Španělská chřipka (2021) (TV film)

100 mil. ve světě , v Československu 80.000 obětí. Dokument o epidemii z počátku 20. století, který má hromady paralel s koronavirem - roušky, zavřené školy, divadla ...Preiss jako vypravěč supr, trochu víc mluvících hlav, hrané pasáže spíš jen o Kafkovi, jinak informativně komplexní. Pro mne top info : španělská chřipka, se jí říká proto, že o ní v době války jako jediný necenzurovaný tisk psal španělský tisk. Ze tří relevantních hypotetických zdrojů této epidemie je jeden Čína. Už zase?