Stráž (2021)

Operace Sentinelle je protiteroristická akce francouzské armády, kdy po nějakém teroristickém útoku , nastupuje do ulic jako policie. Olga Kurylenko jako veteránka z Iráku, která hlídkuje v nějakém francouzském městečku, nastoupí pomstít se za znásilněnou sestru. Prvních dvacet minut vypadá inteligentně a nadějně včetně epizody z Iráku, ale od již zmiňované zbytečné lesbické scény to přejde do předvídatelného jednoduchoučkého rape and revenge s ultra imbecilní koncovkou.

Sedm hodin, abyste se zamilovali (2020)

Italská romantická komedie , která nemá úplně marný námět kurzu balení ženských, ale výsledek moc vtipný zábavný nebyl. Nudilo.

Místo činu - Berlín: Život po smrti (2019) (epizoda)

Vražda důchodce v sousedním bytě komisaře Karowa měla opět solidní zápletku, ikdyž pachatel byl plus minus jasný od poloviny.

Místo činu - Berlín: Na správné cestě (2019) (epizoda)

U případu přestřelky v dealerském doupěti s policejní hlídkou, v které byl nejstarší syn hlavní hrdinky vyšetřovatelky Niny jsem si zase musel odškrtnout vyšší level zápletky. Možná, že nejzábavnější komisař z místa činu je navždy Horst Schimanski, ale Místo činu Berlín s Beckerovou a Waschkem považuju za vrchol oddechových televizních seriálových krimi, které jsem potkal v posledních pěti letech.

Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda)

První díl nejdražšího slovenského seriálu všech dob je hodně seznamovací. Vlastně to je jeden nudný den ze života obyvatel dvou hradišť v sedmém století, čemuž bych mohl vyčítat nudu, že nejdražší slovenský ( 4mio euro cca sto na stole českých ) vypadá zatraceně lacině ( proč třeba nedali nějakou davovou scénu o padesáti lidech? ) , že dialogy jsou jak z Paneláku čemuž nepomáhá vyžehlený dabing. Dějově to začne být trochu zajímavé posledních pět minut. Opravdu to připomíná italský seriál Romulus (2020) taky z období kmenového temného středověku i s tím zasvěcovacím rituálem mladíků, ale i ten nepůsobil nějak nabušený rozpočtem, ani dějově to nebyla hitparáda, ale ta syrovost a surovost špinavého středověku byla dokonalá. Tady škoda mluvit, nicméně dám čtyři hvězdy za víru, že se to rozjede a taky ocenění snahy natočit něco dobového, protože za ty peníze u nás máme akorát jednoho unylýho Mattoniho a polovinu dílů Zločiny Velké Prahy, takže i s ohledem na realitu tvorby našich končin musím podpořit tvůrce hvězdičkami.

Český lev 2001 (2002) (pořad)

Legendární udílení českých filmových cen s "extrémním" duem Dušek Zbrožek s ,moderátorským výkonem, který dělí večery Českých lvů na před a po tomto. Překvapivě to je zábavné i dnes jako samostatný zábavný útvar bez ohledu na aktuálnost tehdejších filmů.

Specialisté - Dvojnásobná vražda (2021) (epizoda)

Tak nějak bezemoční krimi , které mělo začátek a konec a nic to se mnou nedělalo, ačkoliv se tam řešila vražda manželského páru a podezřelé byli jejich děti. Dvě hvězdy za příležitost novým mladým tvářím, z kterých jsem poznal Jakuba Spišáka z vánoční pohádky O léčivé vodě, jinak solidní nuda.

Králové videa (2020)

Dokumentární film o historii rychlodabingu v Československu. Pro pamětníka jistě retro fantastická záležitost, pro ostatní něco málo historického exkurzu. Počátek v sedmdesátých letech ještě na kotoučové pásky , ale neskutečný rozmach s příchodem videa a videokazet. Před rokem 89 to mělo partizánský odbojový feeling zakázaných věcí, po roce 89 feeling pirátství, kdy se filmy z kina dostávali zrychlenou cestou do domácností. Výpovědi dabérů včetně celebritních Hejmy a Neffa, fandů filmů jako Roman Holý a jednoho kriminalisty. PS: Až tento dokument mi vysvětlil, proč VHS drtivě porazila BETA od Sony, která byla první.

Mravnost nade vše (1937)

Dvojník filmu Mravnost nade vše s Marvanem, akorát místo bratra tady je umělý panák. Možná, že Hugo Haas byl kokainista a sukničkář, ale měl velmi specifický projev , který se mi líbil. Jako profesor Karas, který svou rodinu řídí ve vojenském mravnostním režimu, aby nakonec prozřel, se mi líbí víc než ten oportunista Marvan.