Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Případ znásilněné a zabité maturantky ( Michaela Petřeková první oběť, kterou Renč svlíkl do naha ) byl znatelně lepší než ta první tragédie, ale chytnul jsem alergii na Čvančarovou, kterou mám jinak i rád. Ale jestli tenhle seriál začíná mít guilty plesure chvilky, které žeru, tak je to psycho Heřmánek se svou Tarantinovskou násilnickou půlminutkou v každém dílu.

Horká noc, hořké ráno (1999)

Taková devadesátková verze Horečky sobotní noci o partě čtyř mladých mužů a čtyř žen v Los Angeles. Heslo hlavně si užít a co bude zítra se bude řešit zítra. Jenže druhý den se řeší ve dvou verzích, co se předchozí den stalo. On si myslí, že supr žhavá noc, ona si myslí, že znásilnění, ale oba si houby pořádně pamatujou. Asi jediný film, kde se odhalí prcičková hvězda Tara Reid. ale i bez toho zajímavý film.

Enola Holmesová (2020)

Šestnáctiletá sestra Sherlocka Holmese Enola pátrá po ztracené matce a do toho zachraňuje nějaký hraběcí děcko před vrahem s buřinkou. Výpravná kostýmová dobovka ve vyšším řemeslném balení, která je kapku delší než by si zasloužilo, ale ve výsledku je to taková rodinná rozšavná krimi pro děcka. Oddechovka, která zaujala ikdyž to nebyl úplně můj šálek kávy.

Rebeka (2020)

Lily James jako chudá kráska, kterou si vezme na své panství jako manželku bohatý, krásný, galantní ... aby pak zjistila, že něco neklape. Krásná výpravná dobovka na kterou se hezky kouká, je to napínavé a díky Kristin Scott Thomasové to má i takovou permanentní hororovou atmosféru, ale ten konec jsem čekal nějak vygradovanější. PS: Trochu mne překvapilo, že to už je devátá adaptace knižní předlohy, kterou vůbec neznám.

Šachový princ (2019)

Francouzská neškodná celkem příjemná oddechovka s Depardieuem jako trenérem šachu, jehož malý svěřenec uprchlík z Bangladéže, jehož otec je ve Francii ilegálně, vyhraje mistrovství Francie. Story dle skutečnosti, která pro antiimigranty vypadá jako oslava imigrantů, ale já ti viděl jako film o talentu. Závěr je ale fakt sluníčkový doják.

Kdo je další? (2018)

Formou hodně výjimečný slovenský film o třech povídkách inspirované skutečností. 1. story - mladá rapperka Aless má koncert a přednášku na téma šikana v jednom balení před plným sálem školáků včetně těch, kteří ji šikanují. Nejslabší příběh, který víc působí jako agitka. 2. story - nejatraktivnější příběh party extrémních parkouristů, kteří dobývají vrcholy mrakodrapů, jeřábů atd všude po světě. Tady si to tvůrci usnadnili, protože podle mne většinu těch věcí prostě převzali z blogů zúčastněných viz. modelka Angela Nikolau https://www.youtube.com/watch?v=sjWVCIwVAIY 3.story byla jakousi variací na V síti a ikdyž to bylo relativně předvídatelné a jasné, tak se to sledovalo naprosto bez dechu od začátku do konce i díky originální formě vyprávění beze slov. Tohle si člověk zapamatuje. Celý film je víc než film dokumentem a vlogem, ale i tak musím zvednout hodnocení na čtyři hvězdičky.

Taxi, prosím ! (2002) (pořad)

Dušek a Kraus jako maskovaní taxikáři, kteří vozí známé i neznámé lidi. Něco jako skrytá kamera, kde jsem si zapamatoval Krause, který vezl syna, který ho nepoznal, nebo když po jedné jízdě ho jedna sexy blondýnka pozvala na panáka. Bylo to víc zajímavé, než že by to byla nějaká řachanda, ale zapamatovatelné.

Najhorší týždeň môjho života - Utorok (2021) (epizoda)

Tak první díl jsem kapku přecenil, tohle už byla čirá zoufalost ... zamyslel jsem se taky, jak je zvláštní koukat na hlavního hrdinu, který si má brát svoji největší lásku života a přitom tohle individum v každé větě jen lže a lže ( a navíc to má být základem vtipu ). Tomuhle nemůžou fandit ani fanynky od Rosamunde.

Divoch (2019)

Ono koukat na typa s odpornou kérkou na ksichtě taky moc filmovému zážitku nepřidalo, ale i bez toho je tenhle film z prostředí jakéhosi novozélandského gangu dost nuda. Drsňáci

The Catcher Was a Spy (2018)

Po norském seriálu Boj o těžkou vodu také tento film se zabývá tématem vývoje německé jaderné bomby. Hlavním hrdinou je agent OSS bývalý basebalista, který má za úkol sejmout šéfa vývoje Heisenberga. Film dle skutečného osudu Morrise Berga, překvapivě exkluzivní obsazení na takový komorní film v uměleckém tempu vyprávění a dokonce pár českých tváří ( Geislerová zanadává na Heisenberga dvě věty a Karel Dobrý jako gestapák beze slov ). Zajímavý námět, ale sráží to pomalý styl vyprávění a když se to pustí do akce, tak to vykolejí z realističnosti.