Alpské lyceum (1992) (seriál)

Komediální seriál o studentech jedné školy v Alpách, který byl devadesátkovou variantou amerických Beverly Hills 90210 (1990) , ale ty nebyly tak vtipné a měly asi stokrát víc dílů (a byly mezinárodně úspěšné). Sympatický zábavný skromný počin z Francie, který se ztratil v historii hodně dávno, ale u nás se nic podobného nikdy nenatočilo za posledních třicet let.

20 000 mil pod mořem (1954)

Klasická  Verneovka z pravěku kinematografie,  čili z roku 1954,  což  znamená milion  obstarožitností ale jako pohádka  se to jako roztomilou dalo i s tím  ne hercem Kirkem Douglasem.

Starověké megastavby (2007) (seriál)

... Aneb jak se staví velké  stavby. Poutavou formou vzdělávací dokumenty na zajímavé téma. Tohle žeru.

Policie Modrava - Posel ze světa mrtvých (2022) (epizoda)

Takže  ten dabovanej milej hodí do kanálu byznys v Americe aby byl s Vinickou...  Aha.  Hodně  nenáročné,  ale funkční  jako od oddechovka.

Helene Fischer - Live 2018 (2018) (koncert)

Časopis Forbes zařadil Helene Fischer jako osmou nejlépe vydělávající zpěvačku za rok 2018 s příjmem 32 milonů dollarů a nechala za sebou i takovou Celine Dione a všichni se ptali "Helene kdo"? Já se neptal já si pustil její koncert a zjistil, že tu paní neznám přesně jako všichni za hranicema německy mluvících zemí, ale ta dáma jede první ligu v německém hudebním žánru šlágr. Drtivá písniček jsou takový cajdáky a taneční pecky asi jako kdyby existovala varianta Trošky v německém hudebním průmyslu. Ale dvě tři hitovky mne chytli včetně the best of Atemlos, kterou s ní zpívá celý stadion. Písničky mimo můj vkus , ale ta show - akrobati, tanečníci, ohňostroje velmi profi vizuální zážitek ( na kterém se produkčně podílel slavný Cirque de Soleil ). Kouknul jsem i na její turné 2023 a ten stroj na peníze vyprodá během deseti dnů 5x (!!!) Mercedes Benz arénu v Mnichově pro 60.000 diváků a to má dražší vstupenky než U2. Co se týká koncertu 2018, tak mne rozsekal ten závěr. Vizuálně pětihvězdičková záležitost.

Případy 1. oddělení - Exploze (2022) (epizoda)

Jakmile tam mimochodem bez důvodu řekli, že se pán rozvedl, tak byl pachatel jasnej, takže případ zase jakýsi slabý, ale začíná skvěle fungovat všechno kolem. Hlavně Korejs a jeho kalendář.

Elvis (2022)

Výpravné retro s okouzlujícím vizuálem a sympatickým tlusťochem Tomem Hanksem, ale celé to je taková fajn americká nekonfliktní limonáda na kterou se sice dobře kouká, celé to běží svižně, ale nesedla mi ta voiceoverová forma. Jako životopis jedné legendy docela edukativní, ale vzhledem k tomu, že mne ten zpěvák minul a jeho hity si v autě nepouštím, tak tasím tři silné hvězdy.