Specialisté - Najdu tě (2022) (epizoda)

... souhlas, ten beaseballovej homerun dědka do řeky byl olympijskej. Zápletka tentokrát mírně nadprůměrná.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Vůbec nepochybuju, že jsem viděl nejkvalitnější seriál domácí tvorby vysílaný v tomto týdnu a jako jeho fanoušek se těším na pětihvězdičkovou záležitost, ale první díl byl hodně seznamovací a zatím tam trochu hodně věcí drhlo - chemie mezi postavami zatím nefunguje, z Blažka je nerudnej dědek s vizáží Dědy Mráze, Vetchý nějak moc fóruje na sílu a má džíny jak Obelix gatě, Stach nějak sešel, nový člen Loj aka kupec Sámo zatím prkený a na tu chudáka holku anoretickou je smutný pohled a nakonec bylo blbý, že jsem ten případ znal.. Aspoň, že závěr byl brilantní, ale doufám, že to nechytne syndrom Matáskova Poldy, kdy mne u kriminálky nezajímá krimi případy, ale pobaví mne všechno okolo.

Invaze: Operace Mincemeat (2022)

Operaci Mincemeat jsem znal už z britských dokumentů o 2SV ze sedmdesátých let a vždycky mi to přišlo jako jedna z nejfantastičtějších mystifikačních špionážních operací včech dob, ale nedokázal bych si představit to přetavit v nějaký strhující biják. A to potvrdil i tento více než dvě hodiny trvající film, který má silné obsazení, ale ve výsledku je to takové komorní konverzační drama s trochou dobrého anglického suchého humoru, ale prostě tomu hrozně chyběla šťáva. Sympatické, ale něco co těsně uniká dvě hodiny nudě.

Policie Modrava - Útěk do Tarify (2022) (epizoda)

Tak Soukup poslední řadu svého chalupářského seriálu rozjel ve velkém stylu - nasadil manželku, Norisové vyměnil Yeti za Karoq a udělal reklamu na místní bordel, což samozřejmě dal do bulváru jako promo před uvedením v televizi, jakože bude trocha erotiky. Zoufalé promo, ale vzhledem k tomu, že nezapoměli dodat, že ty tanečnice s přelepenými bradavkami jsou opravdové, tak to bude asi velmi úspěšné promo, ale toho podniku. První díl s vraždou soukromého očka jinak nebyl špatný ( v rámci tohoto seriálu ) - neškodné papučové krimi pro diváky, kteří nevyžadují svižné tempo a nechají se potěšit lidovou atmosférou.

Hořký svět - Dědictví (2022) (epizoda)

Překvapivě se nekoná komedie, respektive se nekoná komedie záměrem tvůrců a v ramci nových seriálů komerčních televizí pro hlavní vysílací čas to překvapivě nevypadá jako hrůza nebo Pálava (2022). Sympatické obsazení, možná i zajímavý námět a relativně málo iritujících prvků, tak snad to další díly nezazděj

Michael (1996)

Prapodivný film s Travoltou, který se v roli našel, ale mně to nebavilo.

O loupežníku Rumcajsovi (1967) (seriál)

Legendární večerníčkový loupežník, který pro několik generací znamenal to nejakčnější, co se v socialistickém Československu objevilo z domácí tvorby v televizi. Tak nějak mne to pobavilo ze sentimentu i dnes, ale mám pocit, že pro dnešní děti je to z pravěku stejně jako němé grotesky. Zvláště od té doby, co přesunuli Večerníček z ČT1 před zprávama někam do pryč.

Kdyby radši hořelo (2022)

Parta přátel si natočila film o vesnických hasičích a dokázala jej obsadit docela známými tvářemi. Vlastně jak píše kolega Vančura to hrozně připomíná Tichý společník (2021) , který také viniká absolutní absencí čehokoliv vtipného. Kdyby to byli moji přátelé, tak by mne hřál pocit, že dokázali natočit celovečerní film, jenže já tu partu neznám, takže mi zbyl jen prázdný filmový zážitek o ničem. Velmi slabá záležitost, kterou je těžké i jen dokoukat.

Po čem muži touží 2 (2022)

Začátek je křečovitá trapárna, pak nastoupí Langoš a je to na pár minut brutální jízda, kde se herecky vyřádil a já zasmál. Zbytek filmu dojede na pokřiveném klišovitém vidění světa: ženský jsou jednoduchý pipky, kterým stačí koupit kytka a je vše v cajku a pořádnej chlap prdí, kouká na fotbal a chlastá. Na základě traileru jsem to čekal nezábavné a trapné, ale ono to nakonec bylo sice trapné, ale docela i zábavné, protože dvojka Taclík Langmajer fungovala dobře.