Sám v temnotě 2 (2008) odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale nakonec jsem se na to vysral a vypnul to ještě před koncem. To bylo opravdu moc i pro otrlého příležitostného konzumenta odpadních sci-fi snímků. Zlatý Uwe Boll. Nejhorší na dvojce je, že Natassia Malthe zemře hned na začátku. Vždyť kvůli ní jsem se na to chtěl podívat. Tady někdo nezná její tělesný potenciál. Snad jen ten Uwe Boll.

Sám v temnotě (2005)

Uwe Boll opět dokazuje, jak dokáže spolehlivě nudit a zabít. Jeho kokotská režie totálně zabila dobrý námět. Nezachránili to ani prkenný Slater ani poměrně mladá a relativně krásná Tara Reid. Na filmu jsou tak nejlepší ty amatérsky animované obludy. A že jsou to opravdu pěkně udělané obludy. Ale abych nebyl jenom zlý, zase taková sračka to nebyla. Dvě hvězdičky za příšerky.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ještě zábavnější a ještě tupější než jednička. Proč ne? Když tam přišel Chuck Norris, tak jsem se křenil nadšením. Konečně dostal pořádnou roli a můžeme tu legendu stupidních akčních sraček a supermanovských vtipů vidět v opravdovém filmu. Film je to sice taky bezmozkový a bezpříběhový, ale je natolik zábavný a natolik přecpaný akčními hvězdami, že nemůže nudit. Hláška střídá hlášku, rána střídá ránu. Akce samotné tam sice moc není, ale to mi nevadí. Bohatě stačí, když tam Arnie vytáhne těžký kalibr. Van Damme překvapivě VYNIKAJÍCÍ.Tohle je film na zakázku a málokterý fanoušek mohl být po takové náloži zklamaný. Snad jen pan Červenák, co se blbě vyspal.

Expendables: Postradatelní (2010)

Čistokrevná nostalgická zábava bez mozku. Stalloneovská frajeřinka o nezdolných machrech, co nakopou prdele všem a všemu aneb ÓDA NA OSMDESÁTKY. Jako akční film je to povedené a pro fanoušky jasná povinnost. Tohle byl kult ještě než se to dostalo do kin a od Stallona to byl jednoznačný důkaz jeho podnikatelské šikovnosti. Rána na jistotu. Film mě bavil, ale nějak jsem v něm nedokázal přijmout skutečnost, že Lundgrena přijali zpátky mezi sebe, jako by to nebyl vylízaný psychopat, co je chtěl zabít. Oni kluci z expendebils hold nemají pud sebezáchovy a v hlavě jim místo mozku hnije steroidy nacucaný sval schopný vymyslet nanejvýš tak cool hlášky. Proč ne? Od takových filmů přece nevyžadujeme víc. Docela rád bych viděl westernové expendebils, kde by partička veteránů vystřílela nějaké městečko okupované zoombíkem Billiho Kida. To by potom musel nasadit plenu i sám Clint Eastwood. To by byla krása.

Deathstalker I (1983)

Neskutečná sračka. Nemá to příběh a nemá to logiku. Má to ovšem kozy a šukání, takže je se na co dívat. Má to i docela dobrou hudbu, akorát pěkně blbě použitou. V akčních scénách je hudba úplně mimo, jako by použili soundtrack z jiného filmu. Vůbec to nepasuje. Opravdu zvláštní odpadní velkofilm. Nějak jsem to protrpěl do konce, bo jsem fantasy fanda. Celou dobu jsem hledal důvody, proč tomu hned nedat odpad, bo to prostě jako fanda žánru nemůžu:-) Nakonec je důvod jasný. Jedna hvězda za ten kostým bojovnice s odhaleným poprsím. To, že tomu tady magoři dávájí po třech nebo nedejbože po pěti hvězdičkách, to mě fuckt pobavilo (snad ještě víc než tento jakožefilm).

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Neskutečně zábavná béčková kravina. Chápu, proč to má Tarantino rád. Z jeho filmů jde tohle dost cítit. Ve své době to musela být bomba, ale dnes to působí staře a místy i nezáživně. Přesto mě to nenudilo. Jen jsem byl nasraný, že tam nebyli vidět odhalené kozy. Chtělo by to současný remake, pěkně přitvrzený a plný koz, jak to plánoval udělat Tarantino. Škoda, že z projektu sešlo. Ale kdo ví... Třeba to ještě vznikne.

Phenomena (1985)

Velmi povedený italský zářez do hororové tématiky. Argento to v tomto případě Hollywoodu pěkně natřel a dle mého je Phenomena lepší než starý dobrý Hitchcock. Má to podobnou znepokojivou atmosféru a na Argenta je to méně krvavé. První polovina je vyloženě Hitchcockovská. Teprve na konci přijdou na řadu hromady hnijících těl a finále je tak neskutečně nadupané, že bych dal i pět hvězdiček, nebýt volnějšího tempa, které může místy nudit. Rozhodně to má skvělou hudbu doplněnou o Iron Maiden a Motorhead. Argento je prostě úchyl. Nikdo jiný by si nedovolil do dramatické scény, kdy vynášejí z domu mrtvolu, fláknout vypalovačku od Motorhead. A právě to dělá z Phenomeny tak originálně nehollywoodský snímek. Překvapilo mě, jak dokonale padnou kytary Iron Maiden do hororu. Místy připomíná Phenomena efektně natočený videoklip (obzvláště náměsíčné scény) a to je prostě fenomenální.

Zpověď kariéristky (2005) (TV film)

Bez Jennifer Love Hewitt by nemělo smysl se na to dívat. Pak je tu ještě Natassia Malthe a to je asi tak všechno. Hlavní mužskou roli obsadil nějaký hnusák s xichtem fašistického plukovníka. Jennifer zde hraje totální krávu, takže se inteligentní divák zasměje už jen nad tou její omezeností a vůbec nepotřebuje přítomnost humoru. Toho je tu mimochodem nejvíce asi v úvodní scéně a pak už se vyskytuje jen velmi vzácně.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Nenechte se zmást. Tohle není klasická béčková USA produkce. Ve skutečnosti se jedná o hodně povedený "áčkový" koprodukční film ze zemí, kde se na lepší tvorbu nejspíše už nezmůžou. Některé komentáře od rádoby chytráků jsou tedy dost zcestné. Toto není běžný odpad. Herci jsou uspokojující, kostýmy skvělé a bojové scény dokonce vynikající. Ne, že by kamera byla nějak zvlášť výborná, ale pravda je, že lepší nenajdete ani v dražších USA béčkárnách podobného ražení. Film je správně syrový a odsýpá jako nějaká westernová naháňačka, kde hrstka hrdinů utíká před bandou záporáků. Cestou jim překvapivě nevímjak stačí připravit nějaké ty pasti alá Rambo či Predator. Ano, je to místy hodně přitažené za vlasy, obzvlášť finální seskok a rychlé nalodění načlunění mě docela pobavilo, ale i tak to byla skvělá podívaná. Od tak pochybné koprodukce jsem očekával zhruba asi desetkrát horší film, takže naprostá spokojenost a velké překvapení. Uvažoval jsem i nad čtyřmi hvězdičkami, ale to by v tom filmu nesmělo být tolik do očí bijících hovadin.

Království Vikingů (2013)

Severská fantasy. Bomba! A proč, že to dávám této malajské sračce tak vysoké hodnocení??? Jednak to jako komedie nebylo vůbec špatné. Někteří herci byli tak trapní, že jsem místy přemýšlel nad tím, proč to celé neudělali jako parodii. Úplně jsem tam viděl Jacka Blacka, jak seká hlavy. To by byl masakr. Bohužel tam Jack Black ani jiný "charakterní" herec nebyl, ale zato tam byla překrásná a hodně zachovalá Natassia Malthe, což je vlastně důvod, proč jsem ten "film" sledoval. Ty přesvícené a dodatečně digitalizované scény mi vypalovaly oči. Takový digitální bordel se jen tak nevidí. Jedno se ale musí tvůrcům nechat. Bojové scény nebyly nejhorší, a kdyby je nesnímal idiot, tak to mohla být slušná podívaná. Přestože se jedná o papírově-polystyrenový digitální velkofilm, pořád je to lepší, než mnohé levné USA sračky podobného ražení. Odpad si to nezaslouží. Lidi, mějte slitování. Víte jak dlouho trvá vymodelování takového polystyrenového mjolniru???