Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tři hvězdy pro Keiru a za to, že je to snad jediný romanťák odehrávající se na konci světa. K úplné dokonalosti už chybělo jen to, aby si na konci pořádně zapíchali. Co taky dělat jiného v posledních minutách života, že???

Jarmark marnosti (2004)

Typický ženský historický film z období namyšlených snobů a načančaných vyčesaných slepic. Mladá Reese je tam rozkošná, ale to je asi tak všechno. Je to takový unylý příběh zlatokopky, která hledá své místo mezi rozežranou smetánkou.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Belgický animák? Proč ne? Zcela obstojí ve srovnání se záplavou dnešních amerických 3D nesmyslů.

Happy Feet 2 (2011)

O dost lepší než jednička. Proč? Protože se tu trochu méně zpívá a část té hudební složky tvoří Queen. No a především je tu více humoru. Někdo se tady zjevně opičil po veverce z Doby ledové a doplnil film o vedlejší dějovou linii s krevetkami, či co to bylo za kryl (v české verzi skvělí Suchánek a Geňa). Místy to postrádá logiku a film je plný nesmyslů, jako když Rypouš tvrdí, že se stane masožravcem a sežere tučňáka. Oni tvůrci jsou asi trochu vylízaní, pokud nepovažují dravého rybožravce za masožravce. Celkově mi přijde, že jsou ryby ve filmu značně diskriminovanou zvířecí třídou. Každý tam má právo mít tvář, dokonce i miniaturní korýši, ale ryby jsou tam jen jako žrádlo pro tučňáky. Klasický problém dětských animáků. Jak udělat hrdinu z někoho, kdo požírá jiné hrdiny??? Celé je to nedomyšlené, ale když vypnete mozek, je to zábava. Výchovná hodnota téměř nulová. A já se ptám, jak k tomu přijdou ty ryby a děti???

Nelítostný Parker (2013)

Příjemné akční áčkové béčko, kde nezazní žádný hip-hop a kamera nestojí za hovno, takže paráda. Navíc do dozdobila ta kráva Lopez, na kterou se dá ještě pořád dívat se slinou na bradě, takže ještě jednou paráda. Kdyby tam byl místo Stathema Seagal a lámalo by se tam více kostí, tak to může směle konkurovat i Těžko ho zabít. Proč do řiti někdo nedá Seagala do podobného filmu???? Ten tlustý přimhouřený dědek mi je pořád sympatičtější, než nabubřelý nudný a nedůvěryhodně nezničitelný Statham.

Gravitace (2013)

Vizuálně strhující a napínavé tak, že se od toho neodtrhnete. Dokonalé sólo Sandry Bulllock. Sice nám holka trochu stárne, ale pořád je opíchatelná, i když ty záběry na její macatější osvalená stehna jsem si zrovna neužíval. Sice to má do reality tam nahoře hodně daleko, ale pokud to berete jako neškodnou kravinu z kosmu, tak je to bomba. Chápu, že Sandru ostříhali na blbečka (resp. na chlapečka), aby nemuseli složitě animovat poletující vlasy, ale bylo až do očí bijící, když se jí ty hnusné krátké vlasy ve stavu beztíže ani trochu nepohnuly a pořád držely dokonale u hlavy. Jo a ještě mi povězte, jak a kdy se při tom všem stihla vychcat.

JAG (1995) (seriál)

Hormon Rapl je sice charismatický, ale jinak je to neherec. Navíc jeho kolegyňka je typická představitelka pohlaví, které bych pojmenoval neopíchatelná pichna. Proč se na to tedy dívat? Je to dobrá kriminálka? Ale hovno. Spíš taková telenovela pro zelené mozky či zelenější vyližmozky.

Rytíři krvavé oceli (2009) (TV film)

V porovnání s tímto je takový Uwe Boll špičkový režisér. Rytíři krvavé oceli jsou utrpením každého diváka, co má v hlavě alespoň o trošku více náplně, než tvůrci tohoto televizního velkofilmu. Jednu hvězdičku dávám jen díky tomu, že jsem magor do fantasy, ocením pěkné kostýmy a masky a především se vyžívám v nádherných krasotinkách, jako je Natassia Malthe. Bez ní by ten film byl jednoznačný odpad, který nezachrání ani statečný zelený mozek Hormon Rapl z jistého seriálu, který je snad ještě horší než tento film. Rytíři menstruační prciny postrádají cokoli, co by udrželo divákovu pozornost. Děj tak nějak nezáživně plyne od ničeho nikam a vydržet se to dá jen pokud se vám líbí Natassia. Na konci už jsem ani nevěděl, o čem to bylo, ale v hlavě mi uvízlo něco o tom, že všichni pořád hledali nějaký Kyblík. Asi na blití, či co. Postavám se z děje a vlastních dialogů zjevně dělalo víc špatně než mně.

Spiknutí (1997)

Skvělý Gibson a ještě poměrně zachovalá Julia Roberts. Ve své době jeden z nejlepších spikleneckých filmů. Donnerova režie je skvělá a dokonale na ten žánr sedne.

Bounty (1984)

Výborný Hopkins, sympatický Gibson, a sexy ostrovanky. Dal bych tam víc akce a méně nudy. Místy to působí jako chabá televizní produkce. Rozhodně se to netváří jako velkofilm, který by si to téma zasloužilo.