Stalo se (2008)

Naprostá spokojenost. Po sračkoidní Ženě ve vodě a před shitfantasy Poslední vládce prdů dokázal vyšinutý Vyvolený Ind s Šestým smyslem opět Znamenitě zaujmout. Alespoň mě zaujal, když už to tady většina uživatelů nepochopila. Je to prostě ekofilm o lidských škůdcích, a to lidský škůdce chápe jen těžko. Herci jsou mi sympatičtí. Wahlbergova historka o lékárnici mě fakt pobavila i když u ní nasadil kukuč ujetého neherce a Zooye byla celý film neskutečně roztomilá. EmNájt Šamanovolano dokázal vyprcat i z nenápadné scény hustou atmosféru. Ze scény, kdy prosí u domu o jídlo a nějaký debil vytáhne pušku úplně mrazí a koho to nezasáhlo, tak buď nemá srdce anebo je sám debil, co má doma na podobné případy připravenou pušku. Mohlo to být sice ještě lepší, ale stejně dám za pět, protože se mi tady z těch hodnocení chce zvracet.

Liga výjimečných (2003)

Docela jsem se bavil, i když to stálo za hovno, takže dám za tři, ale s odřenýma ušima. Rozjezd byl perfektní, ale pak to nějak vázlo a chybělo tomu bombastičtější finále. Tomíka Sójera bych úplně vystřihal. Byl tam zbytečný. Sean Connery neměl chybu. Scény s panem Hájdem byly úchvatné. Ponorka dlouhá jak cip nasraná v benátském kanálu pobavila. Podtrženo sečteno, kdyby se to celé natočilo znovu a jinak, mohl to být skvělý film.

Cold Creek Manor (2003)

Až na stupidní scénu s hady je to docela dobrý thriller. Co se týče hadů, Amíci opět předvedli, jací jsou to vymaštění idioti, když ani nepoznají neškodné užovky a korálovky žijící v jejich vlasti. Přidat tam ještě hroznýše, to už je fakt moc. Asi posbírali celý sortiment jednoho zverimexu. No to bylo ale strašidelné:-) A nejhnusnější bylo, jak jedna užovka přišla o hlavu. Tím u mě Dennis Quaid značně poklesl. To mělo být jako hrdinství, zabít nevinné zvíře a zachránit rodinu před uhranutím? Hadofobové by se měli jít léčit a ne aby se jejich porucha ještě podporovala ve filmech. Taky mě pobavila scéna, kdy tahal ženu ze studny. "Pozor, je někde nahoře!" Jo, jasně, tak čumím do díry a tahám z ní ženskou, která je dole relativně v bezpečí alespoň před tím psychopatem. Herci musí být asi debilové, když nemají při natáčení námitky proti podobným blbostem na scéně.

Blade: Trinity (2004)

Není to tak špatné, jak praví legendy. A navíc je tam pošušňáníhodná Jessica Biel. Řekl bych, že je to celé lepší, než první Blade, ale na dvojku to prostě něco ztrácí. A to něco bude zřejmě Del TORO!!!

Barbaři (1987)

Ale tak, byla to sranda. Mohli z toho udělat dobrou komedii, kdyby přidali více humoru. Jistěže je to další poconanovská hrůza mizerných kvalit, ale tak nějak mi to přijde milejší než Red Sonja, protože se to nebere tak moc vážně. Drak, co vypadá jako gigantický penis s hlavou psa staženého z kůže, to byla fakt síla:-)

Ničitel Conan (1984)

O hodně slabší bratříček prvního Conana je béčkovější, pohádkovější, něžnější a vůbec je v něm všechno špatně. Tímto filmem byla v podstatě zabita hollywoodská naděje na vznik nové éry fantasy velkofilmů a celý žánr sword&sorcery zůstal v bahně stupidních videofilmů pochybné koprodukce a mizerných kvalit (alá sračka Deathstalker). Richard Fleischer by si za to zasloužil pověsit za kule do průvanu. Vedle Rudé Sonji však zůstává Conan ničitel stále ještě snesitelným a dobrým filmem.

Barbar Conan (1982)

Kultovka se vším všudy. Doposud nepřekonaná sword&sorcery a v podstatě jediný nebéčkový zástupce toho žánru z osmdesátých let. Arnold je prostě Conan (i když je pravda, že si ho Howard představoval spíše jako Jasona Momou), neboť právě Conan a Terminátor jsou Arnoldovy dvě životní role, které ho udělaly tím, kým je. Barbar Conan není sice nijak extra dobře vystavěný film, ale je tak nádherně syrový a kouzelně nepohádkový, že ho nelze nemilovat. Pro fanouška fantasy je to vlastně kromě Pána prstenů jediný pořádný film, který nespadá do béčkového bahna nedokonalosti. Navíc je tu jeden z nejlepších soundtracků všech dob. Dle mého úplně nejlepší a nejspíš už nezopakovatelný a nikdy nepřekonatelný hudební zážitek. Basil Poledouris se opravdu předvedl.

Rudá Sonja (1985)

Obrovský průser. To, co mělo uspokojit fanoušky sword & sorcerer se projevilo jako příšerně natočená slátanina pro děcka. Proti tomuto je i Conan ničitel skvělý film. Rudou Sonju jsem jsem měl jako děcko rád, ale dnes už se na to skoro nedá dívat. Tehdy holt na výběr zase tolik fantasy snímků nebylo, takže jsme museli vzít zavděk i takovýma kravinama, jako je Red Sonja. Jedna věc je na tomto filmu ovšem kouzelná a prvotřídní. HUDBA. Kde se vzal, tu se vzal, nazvučil béčkovou sračku špičkový Morricone a soundtrack stojí za to.

Královna barbarů (1985)

Jeden z nejlepších snímků osmdesátkového béčkosubžánru kozy&meče. Mnohem lepší než mdlý a nezáživný Deathstalker a vzhledem k tomu, že se to nebere tak vážně, tak i lepší než slavná Red Sonja. Barbarian Queen je fantasy bez fantasy motivů, což vám přes tu hromadu koz ani nebude chybět. Lana Clarkson je sexy, hudba tentokrát dobrá a stopáž je tak krátká, že vás to ani nestihne nudit. Scéna jak Lana tomu úchylovi sevře ptáka ve vagíně je vážně k popukání a když se zamyslíte nad tím, že celý film je vlastně o tom, že jí překazili svatbu a ona je kvůli tomu strašně nasraná... Kde bral asi Tarantino inspiraci?:-)

Tokyo Gore Police (2008)

Hromada dokonalých a šokujících pětihvězdičkových gore scén, které jsou však bohužel poslepovány nesledovatelným lepidlem. Eihi Šiina a její nemilosrdný meč jsou k pomilování, hudba je perfektní a dokonale sedne a nápady jsou úchylně geniální, ale celé je to tak nudně pojaté, že se na to skoro nedá dívat. Jednoduše film, který nasere. Kdyby se toho ujal schopný režisér, co se nesnaží vykouzlit rádobyumělecké obrázky, mohl to být masakr hodný raného Petera Jacksona. Dokázal bych si něco podobného představit i v režii Roberta Rodrigueze. To by byla jiná jízda. PS: Japonci jsou vážně úchyláci.