U pokladny stál... (1939)

Nebaví mě tyhle staré filmy, ale s Burianem jsem viděl všechny a docela se u nich bavím (u většiny). Tenhle je rozhodně nejlepší, co se koncentrace vtipů týče. Scéna operace prstu je pak naprosto geniální smršť vtipů.

Láska nebeská (2003)

Bill Nighy zde exceluje. ,,Děcka, nekupujte drogy. Buďte slavní a budou vám je dávat zadarmo.''

Nesvatbovi (2005)

Will Ferrell vyprávějící jak obráží pohřby, to prostě nemá chybu:-) Celý film nemá chybu. Je to dokonalá kombinace romantického filmu a ujeté crazy komedie. Za vše mluví jedna romantická scéna, za kterou by se nemusel stydět kdejaký slavný romanťák. Řeč je o scéně, kde Rachel McAdams a Owen Wilson obcházejí po chodbě a postávají u dveří toho druhého. No a po této přeslazené kouzelné scéně následuje scéna blití do hajzlu. Tenhle film prostě nemůžete nemilovat. Takových moc není. Ústřední dvojice kamarádů je perfektní, Rachel McAdams je okouzlující, nadržená perverzní Isla Fisher je roztomilá, kozy Jane Seymour jsou super aspoň na pohmat a jako třešnička na dortu je zde jako vždy démonicky vážný Christopher Walken. Tomu všemu ovšem vévodí totálně ujetý Will Ferrell.

Malý velký muž (1970)

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Dustin zde potvrzuje, co je to opravdový herec s velkým H. Nechápu proč není tento film v první dvacítce mezi špičkou, zatímco tam jsou třeba Pelišky :-))) Doporučuju si přečíst knihu Malý velký muž, která je stejně zábavná a úžasná jako film. Tohle je jeden z nejkrásnějších příběhů a hodně z něho jistě těžil Forrest Gump. Není nad to okořenit životopisný příběh významnými osobnostmi a událostmi z dějin. Fiktivní Jack Crabb z tohoto příběhu zažil ještě mnohem více zajímavých věcí než Forrest Gump a nejenom protože mu je přes 120 let. Tohle je prostě klasika.

12 opic (1995)

Skvělá sci-fi k zamyšlení. Terry Gilliam zde zřejmě ve své nejlepší režii vymačkal z jinak herce neherce Bruce Willise nejspíš jeho životní herecký výkon. Ve své nejlepší roli je tu dost možná i blázen Brad Pitt.

Zkrocená hora (2005)

Nemůžu si pomoct, ale to téma mi příjde hodně nechutné. Příběh o tom jak zkrotit kámošovu noru? No fuj. Homosexualitu můžeme tolerovat, ale nevím proč bychom se na ni měli dívat ve filmech. Ten film je utahaný nikdy nekončící horor, který je ovšem dobře zrežírovaný a chytře hraje na tu správnou strunu, aby zaujmul filmovou akademii. Je to ovšem jedna z největších filmových bublin, která by bez těch teploušů filmovou akademii ani nezajímala. Typická ukázka, jak zblbnout lidi příběhem o zakázané lásce tak, aby si ani neuvědomili, že sledují film o ničem natažený na neuvěřitelných 134 min. Já si to ovšem uvědomil a proto jsem sledoval hodinové ručičky místo filmu. Možná kdyby byl film o polovinu kratší, tak se na něho dá i dívat. Ale to by tam zůstaly jen krásné záběry americké divočiny. Ne, vážení, tohle opravdu není Tygr a Drak. A pokud se někomu líbí film, kde si hlavní hrdina olízne prsty, namaže řiť druhého hlavního hrdiny a strčí mu ptáka do prdele, tak prosím. Klidně si dávejte 4 nebo 5 hvězdiček, ale já už to znova vidět nechci.

Wild Wild West (1999)

Mohlo to být mnohem lepší, ale mohlo to být i mnohem horší. Zlatou malinu si tento film nezaslouží. Je to tak pitomé, až to pobaví. Já se teda bavil a Salma byla k nakousnutí.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jednoznačně nejlepší western tohoto století hravě zastíní všechny marné pokusy za posledních pár let.

Poslední vládce větru (2010)

Občas mi to ujde a neovládnu své větry. Shyamalan je zřejmě taky neovládá, protože vyprděl hroznou sračku. Zase tak hrozné to sice nebylo, ale na jeho nejhorší film by to kandidovat mohlo. Na film jsem se hrozně těšil, protože to je jeden z těch filmů, který má trailer lepší než je celý film. Člověk uchvácený efekty z traileru snadno naletí myšlence, že má před sebou velkou fantasy událost. A ono je to jen takové video s dětma pro děti. Nejsmutnější na tom je fakt, že závěr filmu je otevřený a nepochybně připravený na strhující pokračování, které nejspíš (bohudík?) nebude, protože film naprosto propadl a Shyamalan si na něm vylámal zuby. Copak nebyl u střihu? Copak to neviděl jak je to trapné a amatérské jako televizní produkce??? To si vážně myslel, že lidi budou mít zájem o nějaké pokračování? Zajímalo by mě co bral při natáčení za matroš.

Umučení Krista (2004)

Umučení diváka. Gibson je dobrý režisér a ještě lepší křesťan:-) Tohle bylo ale nekonečné a nudné. Řekl bych, dobře natočená nuda. Já možná nejsem zase tak dobrý křesťan jako Gibson, ale kdybych točil film o umučení Krista, nesnažil bych se umučit diváka hektolitry krve. Poukázal bych hlavně na Kristovo učení a to mi tu nějak chybí.