Notting Hill (1999)

Další příběh o tom jak Popelka (Hugh Grant) ke štěstí s bohatým princem (Julia Roberts) přišla. Tentokrát s britským humorem. V rámci žánru to patří k naprosté špičce. Je to milé, je to romantické, je to neskutečně zábavné a Julia je tam hodně sympatická a kouzelná, i když sexy ženskou si představuju jinak.

Captain America: První Avenger (2011)

Proamerická blbost natočená zřejmě podle stejně blbého proamerického komiksu, který naštěstí neznám. Kdybych ho měl, tak ho stejně pomočím. Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl chuť pomočit i americkou vlajka, ale tu taky nemám. Ideální film pro magory, kterým je sympatické všechno, co pochází z USA. Film blbější než sama Amerika, přesto dobře a stylově natočený. Možná kdyby to byl Captain Yugoslavia, tak dostane o hvězdičku víc a líbí se mi skoro stejně jako Thor.

Panic je nanic (2006) odpad!

Pohled na souložící děti mě nefascinuje. A jelikož tento hloupě natočený film s mizernými herci o ničem jiném není, pak nechápu proč by se na to měl někdo dívat. Snad jen ty děti, co jsou celé žhavé souložit, tuhle sračku dokážou ocenit. (Děti rozumějte jako nadržení vylízaní puberťáci)

Another Gay Movie (2006)

Jó, kdybych já byl bukvice, po shlédnutí této blbosti dostanu chuť na ženskou. To se nemůže líbit ani teploušům a jelikož pro heterosexuály je to přímo nechutné, zajímala by mě skutečná cílová skupina, kvůli které se někdo obtěžoval natočit takovou kravinu. Hvězdičku dávám za to, že jsem se několikrát skutečně smál i když už nevím čemu:-)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tento film je jedním slovem GENIÁLNÍ. Už když jsem ho viděl poprvé, tušil jsem, že Peter Jackson dokáže jednou v Hollywoodu velké věci. Je to jednoznačně nejlepší hororová komedie na světě a pochybuju, že někdy někdo natočí lepší. Nejzábavnější a nejkrvavější splatter na který se můžu podívat i po sté a pořád se budu královsky bavit.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Nevím proč všem vadí konec tohoto filmu. Mimozemšťané v Indiana Jonesovi mně osobně nevadí a dokonce mi to příjde méně fantaskní než konec Poslední křížové výpravy. Království křišťálové lebky je perfektní film a nijak neodporuje Indiana Jonesovi z klasické trilogie. Je to skvělé pokračování po mnoha letech a myslím, že líp by to natočit nešlo. Já jsem se Spielbergem spokojený a vadí mi pouze stupidní scéna s gumovým hadem hozeným potápějícímu se Jonesovi na pomoc. Trochu méně mi vadí další stupidní scéna s přehnaně žravými mravenci. Ale proboha... pořád je to náš starý dobrý Indiana Jones a excelentní začátek filmu s atomovým výbuchem přečkaným bezpečně v ledničce prostě nemá chybu. To patří mezi scény, na které se nezapomíná.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Nechápu názory jako ''Zbytečné pokračování'' atd. Podle mě právě naopak. Důstojný následovník tří předchozích špičkových filmů. Tento je dokonce humornější, což není na škodu, protože díky Jetovi Li je i dost akční. A jestli si někdo nedokáže přiznat, že se u tohoto filmu zatraceně dobře bavil, tak nevím co má za problém. Nedokážu si vybavit jinou filmovou sérii, kdy jsou 4 filmy zhruba ve stejné kvalitě a žádný nesklamal. Snad jen Indiana Jones, ale i u něho některým lidem čtverka vadí, což opět nechápu.

Smrtonosná zbraň (1987)

Troufám si říct, že Smrtonosná zbraň je královnou všech akčních komedií, nehledě na to, který díl. Všechny 4 smrtonosné zbraně jsou podle mě super a baví diváka od začátku až do konce.

Výkupné (1996)

Mě to zase až tak nebavilo. Ze stejného žánru dokážu vyjmenovat snad stovku lepších filmů. Ale scéna, jak se chlapeček počural, neměla chybu.

Apocalypto (2006)

Dobře natočený film, ale špatně zvolené téma. Z filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi Gibsonova režie líbí a na film zírám s otevřenou pusou. Na druhou stranu se na to měl ale Gibson vys... a raději točit něco z jiného prostředí. Chudý scénář o cestě do zajetí a útěku ze zajetí není největším důvodem, proč nehodnotím pěti hvězdičkami. Největším problémem je, že film z dob Mayské civilizace neměl točit takový fanatický pánbíčkář jako je Gibson. Mayové jsou zde zobrazeni jako špinaví pohani, co umí jen zabíjet a nějak se zapomíná na jejich vyspělost ve znalostech mnoha vědních oborů. Fanatický křesťan jako Gibson nedokáže ukázat ve filmu, že jejich pohanský svět byl v mnohém vyspělejší než tehdejší Evropa. Film je proto ztvárněný ve stylu: Špinavý burani z pralesa jsou odsouzeni k zániku, protože dělají lidské oběti a nevěří v boha a nevím proč ještě. Jejich civilizace musí být zničena a musí přijít Španělé s pravou a jedinou vírou a ukázat jim jak mají žít. Tohle ukázal Gibson v podstatě v jediné pitomé scéně, kde příplouvá španělská loď a stává se předzvěstí příchodu nového světa a zániku staré civilizace topící se ve vlastní krvy. Tohle nám chtěl zřejmě Gibson ukázat a o téhle scéně je celý film, který je vlastně celý o ničem:-) Ale natočený je zatraceně dobře. Vždy se na něho rád podívám, ale pokaždé mě vytočí to křesťanskogibsonovské pojetí.