Muži, ženy a děti (2014)

Nic pro fanoušky Sandlerova ujetého humoru. Mimochodem i ten žánr komedie je trochu zcestný, protože jsem se ani jednou nezasmál a to se obvykle směju kdejaké capině. Je to spíš takové posmutnělé melancholické drama, u kterého se vám chce plakat z toho, jací jsou ti Amíci kokoti a jak je strašná ta doba, kdy jsou telefony chytřejší než děti. Jo a ten uznávaný Jason Reitman je jen nudil, který nesahá otci ani po kotníky.

Devil (2001)

Tak o ďáblovi to tedy přímo není, ale skvělý horor to je. Fanoušci hororu by namítli, že to není ani horor, ale pořád je to skvělý film. Guillermo má pevnou režisérskou ruku a prostě tu práci umí. Atmosféra mrazivá, magor pořádný a happyend v nedohlednu. V rámci žánru by podobná duchařina z produkce USA jen stěží dosahovala kvalit tohoto filmu. Přesto to není můj šálek kávy a nemohu dát za pět. Fanoušci atmosférických duchařských dramat nechť si hvězdička přidají.

Bloodshot (2020)

Dieselový nanobotí terminátor, který si umí rychle zrekonstruovat nejen tělo, ale i oblečení... Cože? To zní jako naprostá kokotina, na kterou se nedá dívat. Ale dá. Čumím jak puk. Akční scéna s výtahem je dokonce skvělá a je tu celá spousta dobře natočených a přehledných efektních akčních záběrů. Já ještě na stará kolena budu žrát ty Dieseloviny. Eiza González je kočka. Talulah Riley je kočka. Co víc si můžete od akčního béčka přát? A vůbec... Tohle není žádné béčko.

Šest směšných (2015)

Konečně zase nějaký ujetý Sandler. A navíc ještě ve westernovém podání, což je pro mě dvojnásobný důvod, proč film milovat. Western je to vskutku povedený a Sandler se Schneiderem, jak prodírají skrze zuby ujeté hlášky temně zastřeným drsňáckým hlasem ostřílených pistolníků, to je prostě bomba. Snoubenka Kouřící liška vypadá fakt hezky a jistě i dobře kouří. Zápletka je zapletená a dostatečně ujetá. Některé hlody vás naprosto dostanou (moje máma byla Švédka), ale bohužel jsou tu i taková ta hluchá místa, při kterých se jistě mnoho diváků nudí. Já se ovšem nenudil, protože už jen ta westernová atmosféra a perfektní hudba mě držely blažený úsměv na tváři po celou dobu filmu. Steve Buscemi, Harvey Keitel a Steve Zahn... všichni naprosto skvělí ve svých malých rolích. Více takových filmů. Závěrečné super westernové titulky s dokonale údernou hudbou alá Morricone to celé jen podtrhly. Bohužel stopáž je příliš dlouhá na menší počet vtipů, čímž vzniká to nešťastné tempo s hluchými místy, takže nemohu dát za pět, i když bych mile rád.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Jedna z těch decentních a dnes již klasických romkomedií z časů, kdy se ve filmech ještě tolik neprdělo, nekadilo, nezvracelo a nešukalo. Andie byla zamlada neskutečná kočka, což je jistě dobrý důvod, proč se každý chlap vždycky rád vrátí k tomuto filmu. Je jiný, je hořký, je černý, je suchý, a přesto je nesmírně romantický.

Po krk v extázi (2004)

A zrodil se skvělý režisér... V rámci žánru perfektní. Gangsterky nemusím, ale tohle oplývá zvláštním kouzlem Guye Ritchieho, dokonce takovým, že by to tak dobře ani sám Ritchie nenatočil. Sienna Miller je k pomilování a Craigovi ta role sedí víc než Bond. Oceňuji především konec, který je poněkud netradiční, ale zase dobře vystihuje to, čemu se říká karma.

Přeber si to znovu (2002)

Pořád stejná zábava. Ta dvojice je prostě funkční. Zde navíc i perfektní kriminální zápletka s dokonalou loupeží auta se zlatem.

Vražda na jachtě (2019)

Škoda, že to nespadá mezi tradiční úchylný styl Sandlerovek. Dost dobře jsem jeho morousovitou postavu nepochopil. Být to klasický Sandler, bylo by to o dost zábavnější. Gemma Arterton je jako vždy naprosto božská a trčící bradavky pod trikem Anistonovic padesátky jsou též zajímavé. Asi i zajímavější než celý ten film. Ale tak zápletkou to jako pocta klasickým detektivkám bylo velmi dobré a rozhodně to neurazí.

Trhlina (2019)

Neuvěřitelné, co za sračku lze pustit do kin a z čeho jsou tupí slovenštní vlastenci schopní udělat kinohit. Námět je skvělý a dal by se z toho udělat i skvělý film. Nemyslím tím knihu (to bude nejspíš stejná sračka), ale samotnou myšlenku, že je něco divného v těch kopcích. Nemám rád filmy, kde se postavy chovají jako naprostí kokoti, nekomunikují spolu, když by měly, a naopak žvaní o pičovinách, když by mohly držet huby. Taky nemám rád filmy, kde divák absolutně netuší, co se na plátně děje a autor se ani nesnaží mu to nějak vysvětlit. Tomu neříkám mysteriozní dílo, ale nedomyšlená nafouklá trapná bublina. No a tahle Trhlina v mozku autorů splňuje obojí. Postavy tedy jednají jako kokoti a vůbec netušíte proč. Obzvláště na konci je to fakt síla a divák nemá právo zjistit, co se to tam vlastně stalo a nemá ani sílu si domýšlet nějaké hluboké mysteriozní závěry, protože to bylo jednoduše trapné a nedomyšlené. Rejža nám dává prostou facku se slovy: "Bludičky, pičo!" a více už je jen na nás. Jo, bludiček se bojím, ale tohoto filmu ani trochu. Spíše nevydařená komedie s nechutně úmorným natahovaným úvodem a chybějícím vygradovaným koncem osvětlujícím vlastně cokoliv. Raději doporučuji knihu Mrtvý luh, kde totožné téma mistrovsky zpracoval Otomar Dvořák. Ona totiž taková záhadná zmizení související s pozorováním bludiček nejsou jen doménou Tribeče. Abych nebyl jen kritický, tak film má i povedená místa a je daleko lepší než přeceňovaná sračka o ničem Záhada Blair Witch.

Diagnóza žárlivost (2014)

Místy docela trapné a nezábavné, spíše až tragicky dramatické, ale jinak příjemná romantická oddechovka s velmi milou Ali. Matt LeBlanc mi jako herec nepřijde nic moc extra a jediná role, ve které za něco stojí je ten šašek z Přátel, takže jako partner k Ali naprosto nedostatečný.