Turbo (2013)

To je tak blbé a úsměvné, že nemůžu jinak než to trochu nadhodnotit. Jednoduchý scénář plný blbých šnečích postav a ještě blbějších postav lidských je jednoznačně zaměřen na nejmenší špunty, takže mu musíme mnoho odpustit. Kandidát na nejabsurdnější animák. Šnek, co jezdí závody s formulemi... To prostě musíte vidět.

Co by kdyby (2014)

Zábavná rodinka na židovském dýchánku. Bateman je sympaťák a Rose Byrne svým šarmem nikdy nezklame. A umělé kozy Jane Fonda jsou asi tím nejzábavnějším na celém filmu.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016) odpad!

Vica Kerekes nezachrání to, co bylo předem odepsáno do české kategorie "nepozeratelné". Českému divákovi stačí zřejmě málo, takže asi nejsem Čech, protože neustálé zásobování české kinematografie naprostými sračkami mi už dávno leze krkem. Samozřejmě, že film točila erudovaná absolventka FAMU, což jen dokazuje, jak ubohá a zbytečná je to škola a co z ní vylézá za výkvět. Pepa z Horní Dolní by to natočil stejně blbě, i když vystudoval jen mazače kol traktorů.

Krvavá nevěsta (2019)

Samara to táhne na svých svůdných bedrech, co jí síly stačí, ale z blbé vyvražďovačky prostě víc nevymáčknete. Díky zábavnosti a nečekaným gore scénkám bych dal i čtyři hvězdičky, ale nějak tomu chyběla hutnější atmosféra. Jakoby někdo místy zapomínal, že točí psycho horor o dost pošahané rodince magorů a myslel si, že se natáčí blbá komedie nebo porno. Nějak tam prostě chybí ta mysteriozní napínavá zádošimrací ruka mistra. No a když už mělo být míněno jako ujetá komedie, tak by tam mělo být o dost víc humoru.

Konvert (2017)

Velice originální a velice podceňovaý film. Podceňovaný zde erudovanými znalci hororu, žvanily a rusofoby. Kdyby to natočili Amíci, určitě by to mělo alespoň o 10% víc. Jelikož nejsem erudovaný ani fanda hororu ani netrpím proamerickou vypatlaností, nebojím se říct, že film je to velmi dobrý. A netřeba ho hodnotit jako horor. Hodnoťte ho jako film, protože to horor vlastně ani není. Děj mě vtáhl hned na začátku a nepustil až do konce, bavil a nenudil. Julija Pěresild je sympatická kočena. Když to skončilo, dost jsem se divil, že to mělo jen něco málo přes hodinu, jelikož se tam pořád něco dělo a ani mi to nepřišlo, že to bylo tak krátké. To je filmařsky daleko lepší počin, než když se autoři rozhodnou nudit diváka přes dvě hodiny a on má pocit, že už to jde hodiny tři a pořád to ne a ne skončit.

Nezvaní hosté (2011)

Znepokojivý thriller, na němž je nejvíce znepokojující, že než se pořádně rozjede, tak taky už pomalu končí. Clive je dobrý a ta holčina též, ale nějak tam chybí pořádný Fredý Krůgggr, aby to mohlo zaujmout. Jednou jsem se však skutečně bál, to když pomalu vylézal strašák ze skříně. Jenže pak se tvářil docela lidsky i bez tváře, takže docela nuda.

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

Drsná exorcistická béčkárna, na kterou snadno zapomenete, ale něco vám přece jen utkví v paměti. Obzvláště satanistické finále bylo nečekané. Viděl jsem to omylem, dále to vidět nepotřebuji a jsem taky překvapen, že je to prý pokračování asi ještě horšího filmu.

Wilson (2017)

Místy dosti smutné a depresivní drama, ale díky Woodymu je všechno lepší. On vytáhne z bahna i sebevětší srágoru. Dal tomu filmu hodně ze sebe a nepochybuji o tom, že některé hlášky jsou z jeho hlavy. A že některé skutečně stojí za to.

Fantasy Island (2020)

Zajímavý námět a ve výsledku taková ztráta času. Celou dobu člověk čeká, kdy už přijde nějaké to vysvětlení a tak nějak podvědomě tuší, že přijde a bude neskutečně béčkově blbé, ale přesto pořád doufá, že tvůrci překvapí. No a ono víte co? Zajisté to bylo neskutečně blbé. Neschopnost zpracovat látku nějak na úrovni rejža umně maskuje odváděním pozornosti na rozkošné tvářičky Lucy Hale a Maggie Q, takže si divák ani nestíhá uvědomit, že sleduje lacinou sračku. Dokonce to místy i docela baví a říkáte si, že kdyby to uchopil třeba David Lynch, tak by to bylo dost zajímavé psycho. Místy to však připomíná céčkové odpady, u nichž jen čekáte až přiletí žralokonádo a všechny ty dementy sežere. Takže značně rozpačitá podívaná naprosto zabitá nedomyšleným koncem.

Poslední dům nalevo (2009)

Vyvražďovačka méně tupějšího rázu, ale pořád jen vyvražďovačka. Zajímavé ovšem bylo, jak se páreček Američanů v ohrožení rázem změní v nekompromisní sadistické vrahy. To něco vypovídá o americké nátuře, podobně jako období krizí, kdy se zněkolikanásobí prodej zbraní, protože se američtí občané bojí o svůj život a kdykoli jsou připravení preventivně v sebeobraně někoho zastřelit - to kdyby náhodou je ten někdo chtěl taky zastřelit. Jo, lidská debilita nezná mezí a podobné filmy nijak nepomohou vychovat lidstvo k něčemu lepšímu. Mohou ale vyděsit a pobavit, ty přemýšlivější diváky pak donutit k zamyšlení nad sebou. Těžko říct, jak by kdo z nás jednal, kdyby jeho poklidnou domácnost navštivila podobná sorta magorů.