• Krátkometrážní

Predátor: Kořist (2022)

Všechna krev, nebyla to až taková hrůza, jak jsem čekal. Ubírám body za použití Indiánů pro béčkovou holywoodskou komerční zábavu, přidávám za skvělou kameru a ženskou hrdinku.

Princ Mamánek (2022)

Země mamánků pohádku moc nedocenila. Mě se Budařova „psychoanalýza“ líbila velice. Ne, že bych byl menší mamánek, než Budař. Ale mám slabost pro výrazné audiovizuální snímky s přesahem.

Rod Draka (2022) (seriál)

Seriál určitě stojí za shlédnutí. Hype kolem a kulturní války klidně ignorujte. Seriál má oproti původnímu GOT jinou atmosféru, spíš komornější, soustřeďuje se na několik postav. K epičnosti zmiňované v popisu má daleko. Scénáristé také sundali nohu z plynu rozmanitých zvratů a konverzačních překvapení a "candy eye" různého druhu. A rozhodli se solidně vybudovat charaktery a jejich vývoj v dlouhém čase. (Někdo by řekl, že to je až natahování děje. Ale nenatahujte postavu od dětství po dospělost, když vám na to produkce dá celých 10 dílů.):-) Draci se moc povedli, herci jsou skvělí, určitě si svého (ne)oblíbence každý najde. Možná to je i tím, že tam není žádný vyložený "bad ass" záporák, který by do příběhu vnášel víc napětí. Musím říct, že mě naopak dost iritovala znělka. Digitální kečup proudící 3D mapou Západozemí, really? Co přijde příště? Mírná modifikace hudebního motivu by neurazila. Každopádně se nelze ubránit dojmu, že tvůrci se teprve zahřívají, a opravdová podívaná přijde až v druhé sérii. Show must go on.

Sandman (2022) (seriál)

Sir Dream is very... very... gothic. Gendrothic, I quess. BTW, nice shoes.

Zen – Grogu a černočerňáci (2022)

Mistr Lucas vystoupil ze Satori, ve kterém posledních pár let dlí. A rozhodl se propojit byznys s jediskou spiritualitou a nadělit světu nový druh marketingu - ezo zen fan service. Vznikl kraťásek s roztomilou animací ve stylu mangy a příjemnou ambientní hudbou. Grogu potká Dust Bunnies, kteří reprezentují něco temného, čeho se bojíme. Grogu po Dust Bunnies pokukuje, pak vezme roha. Dust Bunnies Baby Jodu následují. Nakonec Dust Bunnies dají Groguovi kytičku a Grogu pochopí, že se jich nemusí bát. Happyend. Škoda, že mistr Jedi Lucas nemeditoval o chvíli déle a nedotáhl to myšlenkově do nějaké finálnější podoby. Nebo alespoň nepřihodil pár doláčů na scénář s nějakou výraznější pointou. Kraťásek tak vyznívá spíš jako cvičení v animaci.

Arcane (2021) (seriál)

Jestli se v tomhle animovaném seriálu někde vyskytuje magie, pak je to v originální kameře a výtvarném zpracování. Prokletí herních adaptací je, zdá se, dávno zlomeno. A vznikají koukatelná díla jak po vizuální stánce tak z hlediska scénáře. Tedy alespoň z počátku se příběh rozvíjí docela slibně. Pak to ale poněkud upadne do klasického levičáckého blouznění o spravedlivé společnosti... které brzo zkončí něčím ještě horším. lol:-D Jinx poněkud zharleyovatěla. Každopádně je milé vidět transfer inspirace anime Západ-Východ-Západ.

Black Widow (2021)

Kапитан CCCP.:-) Dnešní Marvel je nadpopcorn. Ale pořád je to jen popcorn. To mám na paměti. A tak si dovolím luxus nadprůměrného hodnocení. Ale předesírám, že mám slabost pro Johanssonku, takže moje hodnocení není objektivní. Film se mi líbil graficky, zasmál jsem se některým fórků, ocenil jsem odkrytí původu černých vdov (říkám si, kam je teď všechny nacpou), pak se mi líbily fighty. Jinak kravina. Očekávání diváctva jsou s příchodem každého filmu od Marvela napnuté jako kšandy. Ale kdy jsem vlastně naposledy viděl dobrý film od Marvelu? Eéé, první Thor?

Blade Runner: Black Lotus (2021) (seriál)

Animace jako by z oka vypadla game enginu nějaké 5 let staré hry. Environment se povedl a pokud se přenesete přes topornou animaci postav a strnulou mimiku tváří, možná si užijete vydařenou atmosféru. Příběhově to je to nejlepší z BR roztahané do seriálu. Za mě vhodný doplněk BR universa. Jen bych to dal příště nějakému lepšímu animačnímu studiu.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Dá se na to koukat, ale je to spíš takový výplňkový seriál. Divák musí prominout pár podivností. Absence personálu je až zarážející, když víme, kolik je reálně potřeba různých odborů, úředníků, o městské stráži nemluvě. To pár vylepšených pankáčů na skůtrech nedohoní.:-). K úspěchu tak stačí navštívit starostu a zajít do místní hospody neachat si vyčistit helmu. BBF se nevyhne srovnání s Mandalorianem, ve kterém BBF zatím vychází hůř. Za mě nejhezčí díl seriálu byl ten, ve kterém nastoupil Mando, už to o něčem vypovídá. Docela hezké je žánrové prolnutí s westernem. Mezi nejvýraznější záporáky určitě patří pistolník Cad Bane.

Duna (2021)

Mám velikou radost, že se Duna dočkala další filmové adaptace. Zároveň se potvrdil můj dojem, že Herbertův román je prakticky nezfilmovatelný. Ale i tak jsem si film velice užil a těším se na pokračování.