• Krátkometrážní

S.T.A.L.K.E.R.: The Duel (2011)

Na tomto amatérském kraťasu je vidět, že obstojnou atmosféru lze vyčarovat i z mála. K čemu tam byla ta mozaika, ví čert. Když už stafáž, mohli si stím alespoň víc vyhrát. Ta surrealistická ramínka byla zajímavější.:-) Škoda toho prdlého WTF konce.

Struktura vesmíru (2011) (seriál)

Příliš se mi nelíbilo zpracování triků vizualizace kvantové fyziky. Ale dalo se to vydržet.

Sucker Punch (2011)

Jako videoklip dobrý. Ale dlouhý. Popkulturní mix citující vše, co mají pejsek, kočička a Zack Snyder rádi. Ale i to má své kouzlo. Jen je třeba přistoupit na režisérova pravidla hry. Jinak si to divák neužije.

The Pact (2011)

Ucházející předehra.

Touch of Evil (2011)

Dotek reklamy na magazín New York Times. Upřesnění - není to dvanáctiminutový kraťas, ale 13 superkraťasů. V každém z nich něco předvede nějaká ta Star a šikovný kameraman. Spíš, než vážně míněný projekt, to připomíná PR zrozené v marketingovém odělení The New York Times.

Trasa D pražského metra (2011)

Prý v blízké budocnosti? Ha, ha, ha. Máme rok 2021. Prý to bude v r. 2024. Ale to víte, jsme v ČR. Metro D je opravdu potřeba. Každý, kdo někdy jel ve špičce např. z Kačerova k Tomayerce, ví, jaký je to masakr. Pojem "jet sockou" zde nabývá nových zcela kontaktních forem. @honajz: Kdepak sci-fi. Komedie! Nedá se někde na termín vsadit? Já sázím 2034.:-)

Tron: The Next Day (2011)

Jediný smysl tohoto kraťasu je připomenout se svým fanouškům a trochu je poškádlit. Což se myslím docela povedlo. A až na posledních zbytečných "hraných" cca 3 min., které do toho moc nezapadaly, se mi to docela i líbilo. Snímek se trochu veze na úspěchu paradokumentů. Leč působí dost zmateně. Tron: The Next day se myslím nezapíše ani tak do filmové historie, jako spíš do historie virální reklamy.

Umshini Wam (2011)

Osobitý kraťas, který jsem se zájmem shlédl. Film pojednává o dvou vyhulených pokémonech na vozíčku, kteří se zbraní v ruce vezmou, co jim osud a společnost odpírá. Filmové nebe to není, ale rozhodně to má něco do sebe. Vnímám to jako mix sociální výpovědi mající kořeny v JAR a bizáru říznutého gangsta imidží účinkujícího dua z Die Antwoord. Dosaďte si místo vozíčkářů příslušníky libovolné chudiny a máte celkem univerzální příběh - byť vyšperkovaný rukopisem Die Antwoord (jointy, pokémoni, gangsteři etc.) a odkazem na apartheid. ____ Po zvážení zvyšuji hodnocení na 4*. Byť nesouzním s asociálním poselstvím a Ninja se na tom svém gangstovi zjevně ujíždí víc, než je zdrávo, hodnotím pozitivně námět, osobitost, přehršel nápadů a konec konců i tu ulítlost.