Ďáblův dvojník (2011)

Ani jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu. Dobrej filmeček o dvojníkovi jednoho syna Saddáma Husseina. Nezjišťoval jsem si moc o historii Iránu, Iráku, Kuvajtu atd. Pokud je ten film 100% inspirován skutečností, jakože asi jo, tak mazec. Pohled do rodinky Saddáma na sklonku 80tých let. Se vším tím zlem..

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Mooc pěkná animovaná pohádka. Tolik pohody, pozitivních pocitů.. Některé filmy od Miyazakyho u mě zůstaly prozatím ne úplně pochopeny, ale tenhle je parádně pohodový.. Animace klasika, nic světoborného pro nás konzumní diváky, ale to mi neva. U takovýchhle filmů mi to rozhodně nevadí

O pokladech (2012) (TV film)

Taková pohodová pohádka pro náročné. Pěkná výprava (Mumlavské vodopády?,Kutná Hora-ta potěšila). Hudba nic moc. Budař v roli vodní víly :-))!

Dead Set (2008) (seriál)

Silnější 3*. Nápad dobrý, i když už u nás Big brother nefrčí a zrovna sem ho moc (vůbec) nemusel. Ale hodnocení sráží pár věcí. Rozdělení na mini-seriál po 23minutách? Roztřesená kamera budiž, ale tentokrát mě spíš vyrušovala a otravovala. Několik nelogičností..( mezi zombíkama si jezdí s otevřeným okýnkem, lážo plážo si opravujou auto v noci, proč zavírají (a bouchají) dveře od auta, když jdou zavřít bránu a všude se to hemží hnilotinama??)

V peřině (2011)

Nedávám jednu*, protože by se MEGAFILM mohl některým lidem(dětem)líbit. Já osobně jsem vydržel cca 20minut a když jsem zjistil, že to mám vydržet u TV další 1,5hod... Zklamal mě Karel Roden, který vzal roli.. Má to zapotřebí?

menZONE (2012) (pořad) odpad!

Viděl sem jeden půldíl, víc sem nedal..Nějak sem nepochopil ten smysl pro "humor".Už ani nevím moc o čem to bylo.Kdo sní víc vajíček, zapitých koňakem?Nebo zkouška sebemrskačství, vlastně ne,mrskal ho ten druhej..blueee..Divný, zvláštní výtvor

Na samotě u lesa (1976)

Tenhle film měl ode mě dlouho 4*.Ani nevím proč.Znám ho skoro nazpamět, hlášky parádní a skoro vždycky když ho dávají, se na něj rád podívám. A nehoupat..

Až vyjde měsíc (2012)

Hmm,tak to sem nějak nepobral..Hudba,která se do toho nehodí, hlášky.., pitvoření, prostě ne ee, tomuhle sem na chuť nepřišel.. A všimnul jsem si až po dokoukáni, že stejný režisér natočil Fantastického p.Lišáka.. Když bych to věděl, tak bych asi tušil, jakou podivnou podívanou můžu čekat.. Co tam dělal Bruce Willis a E. Norton?!??

Atlas mraků (2012)

Prozatím se zdržím hodnocení hvězdičkami. Film, který vás určitě přikove, chca nechca, k plátnům kin. Pokud ovšem chcete film pochopit a neztratit se v něm. Je to soustava 6 (myslím) příběhů, které se odehrávají v různých časových liniiích. Napádně mi to připomíná Fontánu, kterou jsem asi dost dobře nepochopil. Na konci filmu jsem tak nějak přemýšlel, o čem že to vlastně bylo..o lásce mezi staletími? O předurčení, predestinaci? O vzpouře, hrdosti? Nejspíš o všem. Proto se musím koukout ještě jednou a znovu se pekelně soustředit, než budu moct ohodnotit.. Tři hodiny utekly překvapivě rychle, člověk se nestíhá koukat na hodinky, aby ty prostřihy mezi staletími vůbec stíhal. Co musím vyzdvihnout jsou masky herců a kolik rolí zvládali.