Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Z Love, Death & Robots tam prevažuje death. Niekoľko zaujímavých príbehov či spracovaní, ale častejšie nudné a jednoduché násilie a vnútornosti, kde len človek čaká na koniec. Asi sa prispôsobili vkusu americkej zábavy pre celú rodinu - masaker bez pointy, kde je najväčšie tabu ukázať holú kožu.

Nadace - Přípravy na život (2021) (epizoda)

Po tejto epizóde som stratil o seriál záujem, strašná vata. Podľa hodnotení nasledujúcich epizód to vyzerá, že oprávnene.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Plytký film formátom podobný Kameňáku, ale namiesto vtipov recykluje klišé zo sveta Star Wars. Pripomínalo mi to tie 5 minútové rekapitulácie deja filmov, ale tento potrat natiahli na 142 minút. Takto to dopadne, keď 50-roční fanúšikovia vesmírnych rozprávok štrajkujú pri akomkoľvek náznaku originality a film je následne prispôsobený ich rigidnému infantilnému vkusu.

První člověk (2018)

Asi by som tomu inak dal 4/5, ale za to výnimočné spracovanie scén v cockpite, na povrchu Mesiaca a pod. tomu musím dať 5/5.

Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Príklad toho ako by dokument vyzerať nemal. Týpek si ide svoje nezávisle od toho, čo možno tvrdia iné zdroje, dáva priestor najmä ľuďom, ktorí s ním súhlasia a iných automaticky podozrieva z toho, že ich niekto platí, ak možno nevedia reagovať na jeho slabo podložené tvrdenia. Zámer dobrý a v podstate s ním súhlasím, ale takto by to naozaj v dokumente vyzerať nemalo, v podstate je to dezinformačný dokument.

Thor: Ragnarok (2017)

silená napodobenina humoru a štýlu GotG a dve nesúvisiace dejové línie, pričom Cate Blanchett 90% filmu niekde len čupí a lúpe semiačka

Humr (2015)

umelecky sa tváriaci blábol, režisér/scenárista je asi autista alebo by chcel byť

Eva Nová (2015)

Najviac ma deptalo, že si zasadila nové kvety a potom ich celý film už určite nepopolievala. Tragické.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vyvolávalo to presne ten špecifický druh nostalgie, po audio a vizuálnej stránke to bolo pekné, no krívalo to po stránke logiky a originality ( čo by sa však dalo čakať od rozprávky vo vesmíre?). Pekná predstaviteľka hlavnej postavy je bonus!