The Voice Česko Slovensko (2019) (pořad)

Ne všechno co se překopíruje z ciziny musí být skvělé... ANO - jsou pořady (třeba vědomostní jako Chcete být Milionářem), které jsou zajímavé a "něco" jako přidaná hodnota pro diváka jsou. Pak je ale -tuna- ostatních, které nikomu nic nepřidají - teda - pouze těm účinkujícím, kteří si v nich "honí" své nedoceněné ego (a k tomu jim s nezdravě přehnaným aplausováním sekunduje -naučené- publikum). A zrovna tento převzatý pořad (včetně anglického "The Voice") je toho příkladem. Já chápu, že "někde" se talenti brát musejí, ale.... za komančů to šlo taky a bez podobně okázalých show ;-) Možná to je tzv. "novou dobou", která si žádá co největší řvaní v mega studiích, jen aby se dokázalo, že TO je zrovna to pravé pro dnešní teenaagerovkou mládež. (že tyhle máničky, co jsou v tom publiku ani zbla nerozumí co ten hejsek na podiu zpívá... to přece není důležité. (dyt on si tu písničku beztak vybral pro sebe, bo jinak by jí přece nezpíval :-) Jemu vůůůůbec nejde o to, jestli ty máničky mu rozumí... on tam přece není kvuli nim, ale kvuli sobě, aby si mohl vychutnat oněch 15min slávy a pak se zase "odporoučet" a zpívat si jako dřív - v koupelně. Já jen nechápu tu přemrštěnou šílenost kolem tohoto pořadu... Přecejen - TOTO nejsou žádní Beatles, tak vo co gou??? Pokud "někdo" z nich vyhraje, OK - "někdo" mu složí nějakých 15 písniček s nimi vydá jediný a poslední CDčko, užije si těch 100.000kčs a k tomu nějakou tu dovču na Kanárech a... po pul roce po něm NIKDO neštěkne.... (PS: slyšel někdo někdy někde ted v poslední době v TV třeba toho Chodúra??? Já teda ne. A takhle to skončí v 98% se všemi co se v týhle "řvavé" estrádě protočili.)

Potichu (2019)

Když dva dělají totéž, není to totéž...Ne, že by snímek byl úplný propadák, ale..... ale mohlo to být přecejen trochu víc rozvinutý... Na rozdíl od QUIT PLACE (kde se přecejen více pracuje s jedotlivými protagonisty) tak zde máme holku, která sice neslyší, ale za to velmi dobře mluví (ikdyž svým způsobem by to mohlo být akceptovatelné, pokud její "hluchota" nebyla už od narození) což tedy je trochu takové "zvláštní". Pak tu máme (ke konci) jakousi sektu, vedenou pošáhnutým a následně mstícím-se reverendem, který neakceptuje odmítavé reakce na svou "dobráckou" nabídku. Dále zde postrádám jakýkoliv náznak armádní reakce (což je u podobných US filmů s katastrofickým scénářem takřka povinností). No a ten "závěr"??? WTF... "Jeníček a Mařenka part 2" - nelovíc sice čarodějnice ale pro změnu "létavce"... Na produkci Netflix sice dobré, ale pro kino.... nedostatečné! Suma sumárum: 1* za příšerky, 1* za snahu o psycholinku a 1* za stopáž.

The Head Hunter (2018)

No to byla zase píčárna :-))) Tak nejdřív v lese, v lese... žije v lese a honí (si ho?? No když je tam pořád sám..tak co taky jiného, že) co chvíli nějakou obludu, dle požadavků z hradu. V podstatě z bojů nic nevidíme, akorát slyšíme, že se tam "něco" odehrává a výsledkem je vždy nějaká hlava v pytli. Jednoho dne, ale dojde "ke změně" a najednou tu máme z celkem syrového horroru celkem nefalšovanou komedii. Už v polovině filmu jsem správně odhadl jaká bude pointa :-) No, ale jinak nutno říct, že náklady na tento skvost musely být opravdu nicotné, oproti třeba takovýmu Avataru. Jeden bodík za hezky nasnímanou krajinu a druhý za hudbu. PS: mě by teda to vrzající okno docela sralo :-D

Redcon-1 (2018)

Zbytečně zdlouhavé o cestě tam a zase zpátky. Celkově chaotické uspořádání s cílem "nacpat" tam všechno možný (at už je to spec.jednotka vyslaná na záchranu vědce, nebo gang přeživších terorizujíc okolí, nebo zombíky, kteří se dokáží ovládat a umí i myslet!!). Bohužel ikdyž by to relativně mohlo fungovat, je tam i dost zbytečných prostojů a polemik včetně pasáží s malou školačkou, které "jen tak něco" nevyvede z míry ;-) Samozřejmě tu musí být zastoupen černoch - dobrák, který jako jediný není z jednotky "zkorumpovaný", protože dneska musí být všechno -vyvážené- ;-) 90% se tam "prostřílelo" až by jeden nevěřil, kde všude museli ti maníci mít poschovávaný náboje (protože zásobování v daném území zřejmě nefungovalo a pokud "něco" z obchodů se střelivem zbylo, tak gangy se asi o to postaraly), bohužel však to za chvíli celkem nudilo, bo tomu chyběla atmosféra. Od cca poloviny už jsem to sledoval pouze jako kulisu, což je škoda, bo mít to nějaký schopnější rejža, tak by se z toho dalo vytřískat víc. BOD navíc je za oběti z řad dítek, což je dáno původem filmařského teamu, protože v hyper-ultra korektní a morální Americe by toto nebylo vůbec myslitelné ani v ratingu X (to je výše než R :-)) nad 30let. Takze 2 a ani o chlup víc.

St. Agatha (2018)

... a ta teta Agáta, Agáta teta Agáta - unášela děťata a to jí dalo moc :-) No... protože zde není popis filmu, tak mi nezbývá nic jiného než ho zde popsat. Je tu jedna "hříšnice" co neuhlídala své malé babátko. To se utopilo ve vaně zrovna, když si to mamča rozdávala se svým nabíječem. Otecko dostavivší se v poněkud ožralém stavu domů pak spatřil dílo zkázy, kdy v koupelně viděl plačkoidní mamču, kterak objímá své mértve dítko. No a protože nabíječ stačil do ní vložit sémě neřesti, tak bylo zapotřebí, aby se podobná situace neopakovala a mamča se teda odebrála do poklidných vod "kláštera na samotě". Bohužel - jak už to tak na tom US venkově chodí, nic není tak jak by se očekávalo a zdání pak poněkud klamavé jest. V tzv. klášteře sice jeptišky jsou, ale... se svým (poněkud nečestným) tajemstvím. Mezi nimi pak vyniká matka přestavená, která pak nově narozené babátka za mrzký peníz distribuuuje dítkochtivým "dárcům", který na oplátku tak nějak tuto vsktuku dábelskou výrobnu udržuje v jakémstakém chátrajícím stavu. No, ale to by v tom byl čert, aby se mezi těmi rodičkami nenašla nějaká ta "vzpurná" buřička, která to tam převrátí na ruby ;-) Nakonec vše tak nějak dopadne dle představ a může se jít "z kina" domů.... Je tam spooooousta nelogičností a iracionálníćh jednání všech protagonistů... (Nechci spoilerovat, ale - v domě samý baby a to se fakt ti rodičky nezmohly na nic?? A když už teda někdo uteče, tak musí v lese halekat, aby jooo byl hned objeven a po zásluze odvlečen zpět do doupěte? Film teda žádný extra skvost, ale taky úplný shit není... Na jedno zběžné shlédnutí s občasným přetáčením zcela nepodstatných flashbacků to jde, ale za 10min po projekci na to celé dílo velmi rychle zapomenete. Takže velmi slabých 30%.

Trojí hranice (2019)

Tak skupinka ostřílených hochů jde celkem na banální akcičku - zabít jakéhosi bosse, který ukrývá ve svém sídle poněkud více papírků než by se v jednu chvíli mohlo zdát. Proto daná akce časově zaujímá snad 1/10 filmu a zbytek je o "Hobitech" vracející se zpět - nejdříve rychlou mobilní službou (terenáky), pak pomalou mobilní službou živočišné produkce a nakonec "po svých" (nebot TAM přiletěli leteckou přepravou). Sem tam je samozřejmě někdo honí, občas někdo někoho sejme a na závěr s těch "těžce vydělaných doláčů" v podstatě nikdo nic nemá, bo se jich zřeknou ve prospěch zahynuvšího "partáka" (ooo jak velké gesto!! typycky -amíkovské- !! A při tom by stačilo (jako gesto charity) z toho co zbylo - aby každý třebas dal třetinu, nebo polovic... I z toho zbytku by si každý krásně vyžil ;-)). Zřejmě se (nějak) zapomnělo na to co bylo sděleno na začátku - ty doláče NEBYLY pouze toho jedinýho padoucha ;-) a tudíž je tu trochu reálná možnost, že si "někdo" na ně -došlápne- ;-) Jenže.... takto asi rejža nepřemýšlel... No a nakonec - samozřejmě pár iracionálních "momentů" (viz. děda s klučinou ve skaliskách proti 5ti po zuby vyzbrojeným profíků), postřelený kolega a s tím spojená absence infekce... poněkud výsledný "rejting" sráží do - průměru.

Chvění 6: Chladný den v pekle (2018)

Tak já nevím... V podstatě pořád to stejné... Tentokrát ne na kamenech, ale na ... kontainérech jakési arktické základně. Komediálnost nijak nevybočuje ze standardu předchozích dílů, takže - shrnuto a podtrženo = nic nového se nekoná a ikdyby se jednalo o Chvění 74, tak to bude stejné jako Chvění 75, 76, 77...atd. Bohužel - ta schématičnost už mě nějak přestávala bavit, takže shlédnuto pouze ze setrvačnosti...

Král psanec (2018)

Tak srovnáme-li tento historický snímek s velkolepým Statečným srdcem (Wallacem), můžeme směle prohlásit, že rozhodně ostudu ani tento jeho nástupce neudělal. Taktéž tam bylo syrovosti/surovosti dost (viz. poprava Robertova bratra), komparzisté se celkem úspěšně hýbali i v tom bahnu (jaký asi byl příplatek?? :-)) při konečné bitvě, jenom... jenom ti grafici co v té době žili moc hezky zřejmě malovat neuměli (bohužel jedna z těch symolů co měli angláni na svých praporech je stále užívaná - t.j. ten protáhlý lev s divnou tlamou :-)), protože TO co bylo červený na černém pozadí s drakem mělo docela málo společného. Taktéž (když už jsem tedy od kladů přešel k záporům) je opět několik logických nejasností... 1) člověk by myslel, že i v té době existovaly hlídky.. 2) ta komunikace v té době byla jaká ?? telegrafická?? protože všichni se velmi rychle dovídali kdo se kde momentalně nachází.. 3) na co nakonec to vypalování hradů bylo?? No nic... asi tamní "folklór" :-)

Cesta utrpení (2018)

No to byla zase krávovina :-D Nejdřív tu máme samozvaného léčitele alá havíř Kuba Dařbuján, který v malé zapadlé vísce uzravuje pomalu pouhým pohledem, všichni ho tam mají rádi a při svých dlouhých chvílích pak rozjímá v monotonních duchaplných monolozích o velkém hnědém. Bohužel doby, kdy náš bojový mladík Segalovič rozdával rány, kopy a nepotřeboval k tomu kaskadéra a digitální krev jsou ty tam... tak asi 20let tomu nazad... Od milénia ho vídáme v více či méně Dčkových filmech, kde vesměs kecá o duševnu a jak je ten svět zkaženej a fuj... Občas si zahraje nějakou tu "baletní" roli, protože dokonce i on musí platit nějaký to žrádlo, aby si mohl vykrmovat toho svýho "budhu" :-) Tohle sice bylo o chlup živější, než co v posledních letech předváděl, ale... zase to nebylo nic tak světoborného, aby se mi co chvíli prstík nezasekl na pravém kurzoru na klávesnici... Ano děti - kino to nebylo... (ono v podstatě to snad ani do kin českých ani nešlo a rovnou teda na torrenta) Ostatně - nevidím důvod proč na to chodit do kina??? No a když tedy polemizuji nad tím, zda se tam více kecalo o tom hnědým, než se činilo - tak je to tak 60/40 v neprospěch akce. V podstatě zajímavá byla ta poslední třetina filmu, kde alespon tak nějak se Stýf snažil něco z toho svého tajči ukázat... ale - tak jako neohrožený Ivánek v mnohých sovětských filmech, ani on neměl po souboji (s kýmkoliv) ani natržený plášt. Takže suma sumárum - ani na průměr to nebylo.

Prospektor (2018)

V lese, v lese... žije v lese..... No tak snaha tu byla a to se cení ;-) V podstatě nic světoborného to nebylo, ale na jednohubkové zkouknutí to šlo. Akorát se mi tam nezdálo to "náhlé přátelství" s tím jedním lumpem, který (neštastnou náhodou) zabil otce té mladice. Většina děje se odehrávala v lese, kde pořád "něco" poletovalo (a asi TO bylo jedovaté, proto asi ty přilby) a v podstatě o nic extra v tom snímku nešlo... Jen dostat se z tý "jakoZemě" pryč. Bohužel celkem fádní film nezachránil ani "divný" jazyk, kterým holčina vládla (ikdyž teda mluvila anglicky :-)) tak ani občasná "futuristická" hudba. Nicméně, protože se stále čeká na novýho Avatara (což bude určitě úplně jiný level) a bohužel se scifárnama je to ted jako pověstného šafránu, tak pořád je to alespon něco než nic.