Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to musel být nějaký dřívější zaměstnanec parku, protože až s nápadnou jednoduchostí se dokázal celkem rychle přesouvat z místa činu na jiné, a navíc s jistotou, že se nepotká se svými "kolegy". Jinak to bylo celkem pěkné pokoukání. Co se týče rekvizit a celkové horrorové atmosféry pouti, tak tomu se nedalo nic vytknout, nicméně při počtu zdejších zaměstnanců by asi vstupné nebylo zrovna nejlevnější (jestli jsem jich tam napočítal tak 200, tak to bylo málo ;-)). Nicméně je fakt, že skupinka VIP mládeže pozvolna řídla, ale to ostatní nechávalo celkem chladnými a samozřejmě - opět tradiční problém s mobilním signálem (situace na záchodě... SMS běžely OK, ale volání na 911... celkem podivné, nicht wahr), již tak klišoidní situace, že to není nutné dále komentovat.

Smrtelné stroje (2018)

No nevim... nějak se mi to nezdálo... Nikdo tak nějak nevysvětlil, PROČ je zemská půda "nevhodná" pro život a tudíž k žití potřebovaly ty "města na pásech". Dále je otázka proč vlastně "za 60sek" vyspělá civilizace zanikla (alespon tam mohli dát jako úvod a ne prosté "shrnutí věcí"). A na konec celkem nechápu proč tem "sever" byl (za zdí) normální... (čím? a proč totéž nebylo na jiných sv.stranách?) . Jinak nápad "pohlcování" menších měst těmi většími je vskutku originální, ale celkem nepodstatné, protože jde v podstatě o mezilidské vztahy (jeden umíněný vládce VS pomsta jedné rebelky za smrt své matky). Bohužel akce z prvních několika minut se poté značně rozmělnila a bohužel ani samotný závěr už k tomu moc nepomohl.... Ale celkově se na to koukat dalo, takže jako - z gauče domova - OK ;-)

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Zajímavé, ale - MY jsme měli první Kinoautomat (představený na veletrhu EXPO) !! MY jsme měli Svatopluka Kuřátka v 80tých letech !!! :-) Takže sice pěkný, ale pozdě ;-) (prosím berte jako sarkasmus) PS: každopádně rozhodování dívákem, CO se bude dít s ústřední postavou filmu, je stále přitažlivá věc interaktivity, která není zase tak často k mání ;-)

Kluci z hor (2018)

Co to bylo?? Tklivá hudba 95% filmu, Dejdar zachraňuje Lábuse. Prej komedie - kdy v komedii hraje ponurá hudba a je tísnivá atmosféra?? Magnusek jako režisér je otřes, ale... když se z kinematografickeho fondu rozhazuje, tak by byl blbej, kdyby nebral. Jinak nevím co vedlo Lábuse a Neckáře v tomto "veledíle" účinkovat??

Cesta válečníka (2018)

Bylo to dlouhé... To v prvé řadě. Spousta hluchých míst by se dala v tomto jinak celkem koukatelném snímku vyházet, čímž by se dosáhlo standardní délky. Za druhé - opět je s podivem, že v 9tém století původní katolitští germáni (Frankové) mluvili plynnou angličtinou, tak jako Dánové.. zřejmě "globální jazyk" ta angličtina, nicht wahr :-) (Holandština u Frísů je akceptovatelná, ikdyž by spíše se hodila němčina, ale co naplat - když se jedná o holanský snímek). Dále tu máme opět přehršel nelogičností (třeba proč "plodnice" Redbada učí dánštinu (či co to bylo za pokus??), když všichni Dánové bez skrupulí mezi sebou mluví anglicky)), případně jak se Dánové dozvěděli (přes poměrně značnou vzdálenost), že Redbadova "původní plodnice" si měla vzít Franského nabíječe (že by telegrafem, rádiem, či mikrovlnnými spoji?? :-D) a do třetice - docela "hurvínkovo" pojetí Já na bráchu - brácha na mě (pomohl Dánům v bitvě se Švédy, tak oni pomohou nějaký naplavenině pokořit Frankovou armádu. Ale jinak... celkem dobré ;-)

Changgowl (2018)

Korejci opravdu nepřestávají překvapovat ;-) Námět zombíků zasadit do středověku je opravdu ojedinělý a nečekaný. Co se týče výpravy, tak opět (jako vždy) brilantní, ikdyž - samozřejmě sem tam nějaký ty "logický podivnosti" se najdou ;-) Dvě hodinky se divák nestačí nudit, protože armáda zombíků nemá konce. A jak už to tak bývá v asijských filmech - je tam od všeho trochu. Něco lásky, něco hluboké myšlenky, něco komedie, něco intrik.... ale kupodivu všechen tento slepenec docela slušně zapadl, takže at pátrám, jak pátrám - výhrad k tomtuto dílu mnoho není.

Holka z livechatu (2018)

Film o jedné velmi, ale velmi naivní blbce, která si myslí, že když je na nějaké sociální síti, tak všichni přítomní jsou čestní a stejně naivní jako ona sama... A ono, nééé milé děti... Bohužel - kravka se nepoučila a tak po "kruté pravdě" do toho zase začla naplno... Holt - někteří jsou nepoučitelní ;-) PS: tento film by měli vidět všichni "pacienti", kteří bez sociálních sítí nedokáží být ani vteřinu...

Halloween (2018)

Host do domu, Bůh do domu :-) ....ikdyž je otázka, zda by někdo chtěl takového hosta... Možná tak nějaký psycho-sado-maso, protože pouze ON by si s Michaelem Mayersem mohl notovat. Je fakt, že Mayers byl zřejmě němý a jak známo - u němých se těžko jeden dožaduje slůvka ;-) Pak, ale je celkem jedno zda je Mayers Amík, Madar, Polák, nebo Ukrajinec, že ;-) Nicméně v tomto snímku hrála prim naivita a iracionálnost (a je jedno zda se jednalo o kvílející téénááágerky, neschopný policisty, nebo naivní dětičky či náhodní kolemjdoucí. Je dost s podivem, že ač se Mayers pohyboval jak po lobotomii s pouhým kuchynákem v ruce, tak hravě vždy každého "vyřídil" bez sebemenších komplikací. (občas se mi až zdálo, že se ty oběti chtějí nechat kuchnout ;-)) Bohužel ani důchodkyně (samý závěr) nebyla zrovna z nejpřemýšlivějších (avšak - zase nutno uznat, že na poměry tamní inteligence přecejen trochu vyčnívala... ale v porovnání s raiconálním evropanem je to pořád máááálo), nebot - proč zhasínat v domě, když se ví, že se čeká "host do domu"? ...ahá - já zapomněl - je nutno navodit správnou "horrorovou" atmosféru... No - zřejmě to na mě příliš neplatilo, nebot v mém případě jsem (ač je to ke konci filmu zajistě nezvyklé) začal poněkud častěji používat FF (fast forward - ne found footage :-)), nebot bylo beztak jasné co se bude dít. Suma sumárum - pokud by byl rok 1988 a kámoš by mi přinesl z RTL natočenou VHSku s tímto počinem - asi bych ani nedutal ;-) ale holt máme 30let poté a.... asi jsem nějaký "náročný" ;-) Takže jedna * za povinný hold Halloweenské sérii a druhá * za "starou dobrou" (původní) hudbu.

Vesmírný lov (2018)

No... SCIFI to sice bylo, ale silně "televizní".... Trochu mi to připomínalo "zbytečnost" seriál Origin. Taky takový nemastný/neslaný. Bud jsem příliš náročný, nebo dneska už pomalu nikdo neumí nic kloudnýho natočit. Je nejvyšší čas vypustit KRAKENA!!! teda - Avatara2 (alespon), protože Aquaman sice taky hrál všema barvama, ale... i tak to nebylo ono. Navíc zde v tomto snímku se v podstatě jednalo o jakousi "pomstu" vesmírnému draku, který zabil otce syna (a ducha svatého - amen) a v podstatě dál tak nějak o nic nešlo... Dva další z posádky pořád měli potřebu šukat ve skladu, dědek zas nemohl bez svý "whííísky" bejt ani minutu a pak tu byli dva/pět nějaký vesmírní piráti, kteří si přepadávali jaxe jim chtělo. Celkově to nemělo žádnou extra štávu a v podstatě už zítra po tomto dílku ani neštěknu.

Tumbbad (2018)

Celkem zajímavé vyprávění o jedné hodné babičce a dobrotivém bohu, který rozdával zlatáky na potkání všem, co mu dali trochu jídla ;-) Občas tam proběhla nějaká ta "hudební vložka", která nevadila (pro absensi tanečního doplnku) a co se týče děje - celkem tam nebyl prostor (na rozdíl od obdobných filmů západní provenience) na návštěvu obětní mísy. Na indii velmi zdařilé, masky výtečné, děj nenudil takže krásné tři si zaslouží.