Pledge (2018)

Asi bych řekl WOW... jenže... za 1) nejsem tupý amík, kterýmu stačí málo... za 2) nejsem přívržencem jakéhokoliv "bratrstva" (a různých dalších "třípísmenných univerzitních komunit" a za 3) není mi 17-23let, abych "žral" výše dvě uvedené. Bohužel v poslední době není na co koukat, tudíž (ze zoufalství) jsem si sosnul toto veledílo a alespon s ním "zaplácnul" jeden běžný večer, kdy ani na běžné telce neběželo nic lepšího než Slunce seno...atd, či ordinace, nebo modrý kód. Musím uznat, že jsem velmi rád, že v dnešní době torrentů a shareserverů není nutno chodit do předražených multikin a vyhazovat prachy za podobné slátaniny. Začátek tohoto "pokusu o horror" je typycky pro nedorostlé pubertáky amerických venkovů, kde jsou rádi za nějaké ty "párty", bo jinak tam ani pověstný pes neštěká. Pak se začne objevovat jakás takás snaha o dramaticko-psychologický horror o jaké si "zkoušce dospělosti" jejímž závěrem (a vstupem do onoho pochybného klubu) je zabití "někoho" (v podstatě není důležité koho) - zkrátka vstupenka je uřízlá hlava, nebo kuchnutí oběti. Pokud jde o "torturu" tak se mohli "študáci" inspirovat třeba u nacistů z KL, ale... to by bylo i na tzv.sadistické mladíky z univerzitního klubu asi moc silné sousto, obzvláště pokud narozdíl od evropanů viděli/slyšeli o praktikách nacistů z velmi, velmi vzdálené povídačky. K udělení odpadu mnoho nescházelo... Zachránila to "krysa v kýblu". PS: sledování filmu se neobejde bez častého rychloposuvu, protože víc se ve filmu prokecá (viz. onen židovský týpek co nezavřel hubu ani při cejchování) než vykoná.

The Last Boy (2019)

No to byla ale stupidita.... Celkem jsem nechápal co tím básník chtěl říct (možná měl taky "jedno přání".... akorát jaxi nebylo vyslyšeno :-)). Takže o čem to bylo?? Na začátku byla tma... teda - jeden experiment s urychlovačem, který se nějak nepovedl... něco se pokazilo a výsledek bylo, že zmizelo hodně lidí a naopak "z druhé strany bytí" něco přišlo... To "něco" bylo průhledné a kdokoliv se s tím setkal, tak dopadl jak po doteku berly mrazilky... Jenže, máme tu mladíka, který ručním scannerem dokáže "TO" ovládat, ale.... pouze omezeně. Pak tu máme nějakýho kněze, který by "TO" rád taky ovládal, jenže... nějak to s tím skenrem neuměl a... dál už to znáte ;-) .. Nakonec se chlapec rozhodl jít na jakési místo "splněných přání" (opět bez vysvětlivek) a .. byl konec.... Být na tom v kině - asi bych se prokousal sedačkama v sále až k plátnu! Naštěstí - po zralé úvaze - raději shlédnuto doma za velmi častého FF, nebot 70% se tam jen kecalo o nepodstatných kravinách a tudíž "než se něco stalo" tak to docela trvalo. 1* za melancholickou hudbu.

Nepředstavitelné (2018)

Tak tu máme psychologicko-katastrofický film.. No - celkem by mě zajímalo, zda ve Švédsku existují taky nějací sympatičtí herci, protože teda abych pravdu řekl - nic moc... Alex vypadal jako by mu každou chvíli mělo ulítnout všech pět včel, otecko zase byl pošuk, který za všem viděl Ruské spiknutí (což se jako prý pak potvrdilo). Nejlíp na tom (jak vizáží, tak hraním) byla ta Anna. Nicméně naroubovat milostnou linku do katastrofického filmu... nezlobte se na mě, ale... výbuchy, vojáci, ufouni, vetřelci... všechno musí počkat, protože ti musím lásko něco říct... ale nevím jak... jo už vím.... mám tě rád.... a chci se tě vzít.... :-) Jinak, abych pravdu řekl... ve Švédsku bych teda nechtěl žit... Bud je tam zima, nebo tam pořád prší... Kam se na to hrabe Anglie :-) A nakonec ta ironie osudu - tatík to zalomil do tý boudy, kde kdysi dělal synkovi kytaru :-) to byla teda náááhoda :-) No nic.... Vykopnout z filmu tu milostnou linku, možná bych pak šel i o stupínek výše.

Ansisung (2018)

Nemůžu si pomoci, ale mě se tyhle velkolepé středověké podívané od čínských, japonských, korejských studií neskutečně líbí ;-) Opravdu tihle žlutáci to dokáží bravurně natočit, ikdyž - musíme si přizat, že musí jim v tom počínání vypomoci dnešní digitální technika. Když k tomu přičteme skvělou hudbu - máme tu opravdu mistrnné dílo. To, že 5000 vojáků se snažilo i přes znatelnou převahu protivníka postavit čelem (k celkem jisté porážce) je v těchto končinách celkem samozřejmé, protože ČEST jim nedovolila se "jen tak vzdát" bez boje. Ano - pak není divu, že Japonci v 2WW dokázali to co dokázali a dokonce si "troufli" i na samotnou ameriku ;-). Tot opět chvalozpěvy... a ted "něco" co tak nějak nebylo zrovna "košér".. Vůdce pevnosti sice byl celkem chytrý, ale.... než...mu...to...do...šlo...... (navíc mu jeden "fígl" muselo ukázat malé dítě!!), pak to obléhání... kde byla ta velkovýrobna šípů a kol??, no a nakonec - sice to čínské léčitelství už ve středověku bylo mílovými kroky přes vyspělou Evropou, ale ... co infekce??? Čínský císař zemřel na vcelku závažné zranění AŽ za tři roky poté??? No nic... ;-) Líbilo se mi, že na rozdíl od amíků, nebo (ještě hůř) od nás - byla korejština a čínština striktně dodržena. Našinci by všechno předabovali do češtiny a amíci... no raději ani nechci domyslet.

Thugs of Hindostan (2018)

Tak tu máme prohnaného Kapitána Sparrowa po Indicku ;-) , ale bojovnějšího - velkolepějšího (co se týče choreografie) - zákeřnějšího (fakt jsem si řikal - jako onehdá bývalý špion z filmu Nepřítel státu: Bud je tak blbej, nebo naopak neskutečně chytrej) Firanga. Rozhodně se musí Indickému filmovému průmyslu jejich velkolepě epické snímky nechat... Co se týče hudby a děje - jeden Baahubali je zkrátka málo a taxe nebylo čemu divit, když se zde objevil jeho nástupce :-) Samozřejmostí je spousta "vaty", ale to už je holt u dlouhometrážních indických počinů nedílnou "nutností". Bohužel jsou zde i jisté "negativa"... 1) docela často mají soudruzi problém s časovou linearitou (je hluboká noc - otecko byl zastřelen, najednou svítá a dítko teprve kleká před mrtvolkou... proč ta zbytečná časová pauza?? :-)) ____2) stíny od objektů/lidí za jasného slunce nikde?? 3) přitažlivost zřejmě je v Indii zakázané slovo (pád z cca 50m výšky na tvrdou zem nikomu neublížil?? Já bych to asi nerozchodil :-))... a takto bych mohl pokračovat dál.... Takže jako joooo.... pěkný to bylo..... jen ten -vorel- mě tam pak už neskutečně sr..al :-)))

Na střeše (2019)

Nebudu se zde rozplývat nad kvalitou obou hlavních protagonistů, či režiséra. Pokud máte kvalitní a ostřílené herce tak film nemůže dopadnout v podstatě špatně. Tříska, Prachař nebo Svěrák... jistota úspěchu je zaručena.

The Hole in the Ground (2019)

No Seána krajně nesympatická, čumící jako kdyby jí pokaždý uletěli všechny dvě včely, pak tu máme les (ve kterém by se jeden ztratil ani by nevěděl jak) ve kterém se ukrývá doura o rozloze pomalu 10ha a nikdo o ní neví. Snad jen ten klučina se po celou dobu chová "tajemně", že by opravdu člověk o jeho "kopii" ani nevěděl. Pak tu máme nějaké podzemí (tak x-metrů pod hlínou), kde je vzduchu habaděj s "výrobnou" kopií, aniž bychom pochopili "kde se vzali-tu se vzali" (a hlavně z čeho se vzali).... No - budou se muset Irové ještě hoooodně učit, aby to alespon mělo nějakou horrorovou kvalitu (např. od Chuckiho co si chtěl vždy hrááát ;-)). 3/4 filmu se v podstatě nic neděje a ten 10min konec to už moc nezachránil... Ano - jakoužtakouž atmosféru to mělo, ale z ní bych byl "paf" tak před 35lety (kdy v našich končinách člověk o horror nezavadil - tak možná o agitky úderníků socialistické práce :-)). Takže do kina vůbec - jen na jedno zhlédnutí doma po TV zprávách, kdy už další den po tom ani neštěknu...

Monstrum - Bestie z hory Inwangsan (2018)

Korejci ukazují, že natáčet s vyspělou filmovou technikou umí ;-) Ano... příšerka byla pěkná, souboje taktéž bez výraznější kritiky... no děj - já nevím... Tak jednou sesaděj krále, aby tam dotáhli jinýho krále.... a když už ho tam dosaděj, taxi to zase rozmyslej... Ti korejci, taky sami nevěděj co chtěj ;-)

Overlord (2018)

Tak trochu jako DOOM, ale tentorkáte za 2WW. Na jedno pokoukání OK, ale moc zde histrorických spojitostí nehledejte. Výsadek, který měl za účel zrušení rušičky :-)) no... úsměvné, už z toho důvodu, že rušičky za 2SWW se jaxi nevyskytovaly (na to totiž nebyly zdroje... jooo po válce - to už byla jiná ;-)) Ale "něco" se muselo vymyslet, aby to celé mělo smysl natočit ;-) Co se týče akce - OK, ale... výslech... já teda nevím, ale když pověsit vyslýchaného za ruce, tak jedině za zády ;-) A opět... ta NÁÁÁHODA!!! Výsadek narazí na francouzsku, která (jako by mimochodem) umí perfektně anglicky!!! (tak přecejen se rejža nebude zabejvat nějakou "cizí" řečí, která by musela být celou dobu titulkována... to dá rozum, ne?? ;-) No nic... více než průměr ze mě nedostanete :-)

V šedých tónech (2018)

Pomineme-li jistou "nepřesnost" v mapce úvodních titulků (Polsko a východní Německo bylo jaxi taky v područí velkého bolšvického CCCP po 2sv.válce) tak celkově film byl v podstatě věrohodný, tím jak NKVD na rozkaz Stalina nechávala deportovat "nepohodlné" obyvatele území, které vzdorovaly ideologii "tatíčka národů". Nicméně deportace byly v reálu asi poněkud drsnější (nebál bych se přímo říct krvavější než ty nacistické), než nám ukazuje tento (spíše) americký film. Taktéž tam nepasovala ta angličtina (se vším všudy - včetně anglicky psaného dopisu Kaunaské univerzity) u těch Litevců. Naopak u soudruhů z řad NKVD ruština byla bez námitek. Osobně bych ocenil původní znění s eng titulky než "roubování" jiného jazyka, ale.... když i u nás se v podstatě všechno "dabuje"... Takže holt se s tímto musí člověk smířit :-(