Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tak tohle je teda věcička! Když to srovnam s válečným filmem ze stejného roku,také podle skutečné události a také s Joshem Hartnettem Pearl Harbor,tak musim konstatovat pár věcí. Jednak je to první film,kde se mi Hartnett líbil a kde konečně něco solidního předvedl a taky to není takovej ten typickej,americkej letní popcorn, prošpikovanej nějakou lovestory. Prostě válečnej konflikt, jak má být a se všim co zde mělo být. Pro američany velice typické chování,vrtat se do něčeho,co se jich netýká a ejhle co z toho vzniklo. Ridley Scott mě nezklamal. Spousta výborných hereckých výkonů (moc se mi líbil Eric Bana),velmi zručně natočeno s vynikajícím zvukem a předloženo na zlatém podnosu geniem mezi skladateli Hansem Zimmerem...pro mě to znamená jediné --->90%

Tanec s vlky (1990)

Neskutečně poutavá záležitost,která během tří hodin nenudí ani minutu. Herecký a režisérský koncert Kevina Costnera a vynikající výkon ,,kopajícího ptáka´´ alias Grahama Greena. Kevin Costner už měl za sebou nejeden natočenej snímek,ale troufám si tvrdit,že právě tato záležitost jej učinila pravou holywoodskou star. Nádhernej film o nalezení nové životní cesty,která nám byla parádně předložena ve velmi dojemném příběhu a já opravdu nemám za co ubírat na hodnocení --->100%

Za humny je drak (1982)

Tahle pohádka mi toho moc neřekla. Nebudu hodnotit grafickou stránku draka Mraka,ale celkově to byla slabota. Až na Cízlera či Kemra, dost nevýrazné herecké výkony,spousty teprve začínajících herců a režie taky žádná hitparáda. Máme pohádky kvalitou o několik levelů vejš,ale na Vánoční pohodu,proč ne--->40%

Kouzelný měšec (1996)

Mě se tahle pohádka docela líbila. S naší pohádkovou elitou let mnohem dřívějších než vznikla tato,se to dá těžko srovnávat,ale rozhodně je to jedna z těch lepších. Pohledná němka Tina Ruland rozhodně měla(má)něco do sebe a vůbec nebyla špatnou volbou. Sice se na pohádce podíleli němci,ale je vidět,že ten nejzákladnější základ tvořili vynikající režisér Václav Vorlíček a spousta kvalitních českých herců--->70%

Vrána (1994)

Když si uvědomim,že zrovna v té době nešťastného úmrtí Brandona,jsem běhal po hřišti za balonem a neměl nejmenší potuchy o tom,že právě vyhasnul jeden herecký talent,přijde mi to líto hned 2x :( Brandon podědil po svém otci nejen pozitivní přístup k bojovým uměním,ale i charisma a herecký um. Tenhle film v té době sklidil komerční úspěch a vůbec se tomu nedivim. Zajímavá a ponurá atmosféra,vynikající výkon hlavního hrdiny a všech záporáků a k tomu všemu velmi dobře natočeno. Velká škoda,že toho Brandon nestihnul víc,velká škoda! --->80%

Discopříběh 2 (1991)

Ani za mák slabší díl. Podobná zábava bláznivýho kluka,kterej už dostal malinko rozum,ale za to jeho táta se dal na dráhu bláznivýho teenagera...prej ,,Pusť mě ty buzerante!´´a toto všechno ještě obohaceno o krásnou Veronikou Kánskou 70% :)

Scary Movie 4 (2006)

Docela přemýšlim na jakým intelektuálním levelu bych musel bejt abych se u tohohle filmu zasmál. Jestli jsem se zasmál,tak párkrát za film. Anna Faris jestli něco je,tak určitě ne herečka. Ještě mě nepřesvědčila a nejspíš už ani nepřesvědčí a asi nebudu sám,protože jsem jí ještě v pořádným filmu neviděl. 90% rádoby vtipných scének je předvídatelných už minutu předem a herecké výkony zralé tak maximálně do okresního divadla českého maloměsta! Tohle je prostě ztráta času! 10%

Utopenec na útěku (1998)

Slabota! Námět doslova ukradený ze Žhavých výstřelů,ale ani zdaleka ne tak kvalitní. Což mě i trošku zaráží,protože to natáčel stejnej režisér. Leslie Nielsen měl sice něco do sebe a spousta vtipných scének zde taky byla,ale Charlie Sheen ve Žhavých výstřelech byl bezkonkurenční! --->50%

Zlatovláska (1973) (TV film)

Nikdy nezapomenu,jak se můj kámoš ženil a o půlnoci nám předváděl se svou nastávající některé scénky a zpěv z týhle pohádky. Jako malýmu se mi Jorga hodně líbila,dneska spíš jen kroutim hlavou nad její hereckou prkenností a Štěpánek na tom nebyl o moc líp. Nicméně pan Holý a pan Pešek mi jejich díry ve výkonech nahradili svými letitými zkušenostmi a profesionalitou. Pěkná pohádka,ale jednou za x let mi to stačí,máme lepší --->70%

Superman: Requiem (2011) odpad!

Hroznej film!!!! Špatní herci a hlavně hlavní hrdina,kterej vypadá spíš než jako Superman,tak jako reklama na hlad! Hroznej scénář,nulový efekty a jen samé plky...nečekal jsem žádnou bombu,ale tohle je fakt bída s nouzí--->odpad!