Čtvrteční vdovy (2023) (seriál)

Mě snímek oslovil hlavně atmosférou. Musím vypíchnout soudtrack, co se týká prostředí, z Altos de la Cascadas, o kterém to celé je “ten lepší svět za zdí”, tam skutečně moc neuvidíte, scény jsou převážně u někoho doma, na zahradě nebo u Mavi v práci, par krátkých záběru z golfového hřiště a asi 2 krátké scény ze světa “za zdí”. Nejdříve to celé působí děsně snobsky, místy jsem se cítila trapně, některé scény byly docela silné, například scéna se svetříkem s perličkami. Od 4. Epizody se změnila atmosféra, začalo to být ponuré, dramatičtější. Děj je pomalejší, nejsou tam ani žádné velké zvraty, nějaké detaily ohledně Altos de la Cascadas je zbytečné řešit, je to spíše jaká si ideologie, naštěstí se jedná o minisérii. Čtvrteční vdovy určitě neosloví širší publikum, ale dokáže divákovi předat určitou myšlenku a je svým spůsobem originální.

Císařovna (2022) (seriál)

Hlavní herečka mně osobně sympatická je, má takový uličnický pohled a jsem zvědavá jak se její postava bude vyvýjet v další sérii. Ještě bych ráda spomenula jakousi podobnost s Viktorkou z knihy Babička.

Širé moře (2019) (seriál)

Velká očekávání jsem neměla, nechala jsem se spíš zlákat na blištivé Art Decó a hezké kostýmy. Situace nelogické až směšné, to samé se dá říct na herecké výkony.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Přestože je tato epizoda jiná a odehrává se převážně v minulosti, se mi velice líbila. Celý díl působí příjemě nostalgicky, vypráví jakousi love story netradičního vztahu. Já jsem na začátku vůbec neodhadla situaci a i když to nebylo něco, co jsem očekávala a chtěla vidět, jsem nakonec byla ráda, co jsem viděla. Nazvala bych to spíš takovou povinnou epizodou. Nevyřčený příběh, který chtěl být povězen. A teď můžu jít dál.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Tak tenhle dil mě bavil nejméně, cítila jsem se strašně znevýhodněná tím, že nešla celá série ven naráz, protože jsem si nutně potřebovala pustit další díl a spravit si chuť.

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Úvod je skutečně pomalejší, protože do děje vstupují nové postavy, okrajově se seznámíme s jejich příběhem a děj se posouvá do přítomnosti, kde se jejich linka střetne s Joelem a Ellie. Následně se děj rozbíhá a nabírá na otáčkách, které drží vysoko až do závěru. Začíná akce a nechybí ani emocionální závěr. Ellie je super.

Bojovnice na druhou (2022) (seriál)

Toto drama se odehráva v roce 1914 ve válkou skomírající Francii ve vesnici Saint Paulin, kde se opět (jako jsme viděli v Le bazar de la Charite) prolínají příběhy čtyř žen. Každá má ten svůj, zárověň však jeden se napojí na ten druhý a vznikne magický příběh o bolesti, strachu, obětování, ale i lásce, krerá však ve válce nemá prostor.

Bledé modré oko (2022)

Bohužel je to celkem ploché a ani závěr mě příliš neupoutal. Harry Melling odvedl dobrou práci. Nejzajímavějíší postava. Ani emocionálně to ve mne však nezanechalo nic, po vizuální stránce to také nemělo co nabídnout. Zkrátka slabší průměr.

Holky na drátě - Série 5 (2020) (série) odpad!

Odpad! Po shlédnutí poslední série, se cítím jako ten největší lidský odpad.

Holky na drátě - Série 4 (2019) (série)

No… jde to dole vodou. Všechno se zdá být tak jednoduché, prostě tvůrci si teď už vůbec nelámou hlavu nad tím, jestli je něco za hranici, absolutně nedomyšlené, vlastně v seriálu na tom vůbec nezáleží. Co všechno tyhle holky ještě umí? Možná když je vysadíte v džungli s kapesním nožíkem, tak tam postaví obchodní centrum. Doňa Carmen už mi začíná vadit, celou dobu čekám kdo tu bábu už zastřelí. Jak na začátku dodávala seriálu šťávu, tak s každou její další absurdní akcí už kvalita seriálu rapidně klesá. Naopak Angeles se pěkně vyvinula a proto mě závěr dost zklamal.