Virgin River (2019) (seriál)

Virgin River má svoje kouzlo a hlavně krásnou Kanadskou přírodu. Někdo to přirovnal k doktoru z hor, ano je tam jistá podobnost. Sympatický postarší doktor, horské prostředí. Mě osobně nejvíce bavila 1. Série z toho pohledu v jakém duchu se to celé neslo. S každou další sérií mi začala vadit Mel, její stálé strhávání pozornosti na své problémy, potom mi začal vadit Jack a následně i jejich vztah. Líbila se mi linka s Charmaine nebo duo Preacher a Connie a nové postavy v dalších sériích, které show držely nad vodou. Povedená například byla postava Lizzie, která se vyvíjela z rozmazleného fracka na sympatickou a rozumnou mladou ženu a také jsem si velmi oblíbila Brie a následně její vztah z Bradym. Dokonce si troufám říct, že mě bavili více jak Mel a Jack, kterých vztah připomínal argentickou telenovelu a místy se to fakt táhlo a vlastně se nic nedělo. Avšak doporučuji jako skvělou oddychovku, více méně jsem si Virgin River a jeho obyvatele oblíbila i já. 3 až 4⭐️

Mandalorian (2019) (seriál)

Naprosto splnil má očekávání. Po vizuální stránce, kostými a masky nejrůznějších ras, které si můžou dovolit asi jen tvůrci SW protože ten oldschoolovej nádech zanechává příjemnou stopu, zároveň je to vtipné a o užasné skladbě, která spolu s animacemi je jeden dokonalý zážitek, takže na konci každé epizody husí kůže a díky tomu mi vlastně ani nevadilo, že Disney nenabízí možnost hned přeskočit na další epizodu, jako jiné platformy. Ve Star Wars univerzu jsem celkem nováček a tak jsem do toho šla hlavně díky Pedrovi Pasalovi, ale n jen a bylo pro mne celkem překvapení, že se odhalí jen 2x za dvě série, ale o to větší překvapení bylo, jak to všechno fungovalo. Přesně takto si představuji Mandaloriana, Pedro má velmi příjemný hlas. Postava tedy působí velmi klidným vyrovnaným a rozhodným dojmem, nikoliv chladným! Ba naopak. Mandalorian je válečník, samotář a charakter s duší. Baby Yoda je fakt rozkošná postava a pokaždé když se objevil na scéně jste absolutně vymněkli. Po skončení jsem plná dojmů a těším se na 3. Sérii.

Dědicové země (2022) (seriál)

Španělé umí dělat historické filmy a zde to není jinak. Dědicové země, mají pomalejší rozběh. Celý seriál buduje hlavně na atmosféře. Několik dílů se seznamujeme s Hugem, mladým chlapcem, kterého doprovází smutný osud. Nejdříve ztratí matku, sestru, blízké přátele a nakonec svou životní lásku. Nic z toho ho však neodradí jít dál a doufat, že rodina, která může za jeho životní ztráty zaplatí nejvyšší daň. Hugo však nenechá nic na náhodě. Ta 1. Polovina seriálu pro mne byla těžká a trochu jsem bojovala s tím, abych ho dokoukala. V té 2. Se začnou věci hýbat a je to super. Zvlášt poslední 2 díly byly velmi emotivni. Nakonec tedy musím uznat, že seriál je krásny komorní projekt s krásně vykreslenou atmosférou 14. století.

Půlnoc v hotelu Pera Palace (2022) (seriál)

Možná je to pohádka, ale tak jak mne to na začátku příliš nezaujalo, tak mne ve finále bavilo. Děj se pomalu posouval a divák sice ví co bude následovat, takže žádné wow se nekoná. Je to spíš taková předvídatelná oddychovka s cestováním v čase a krásným a blyštivým Art Decó stylem. Seriál má příjemnou atmosféru, herci jsou celkem sympatičtí. Za mě tak 65%.

Přání k mání (2017)

Vizuálně skvělá podívaná, pěkné efekty a barvy. Skvělá Jitka Čvančarová.

Španělská princezna (2019) (seriál)

I když hodnocení jednotlivých sérií ukazuje opak, pro mě jednoznačně lepší byla 1. Zde se setkáváme s mladou Catalinou Aragonskou, budoucí královnou Anglie, jako s mladou sebevědomou, ženou, která dostojí svého poslání stůj co stůj. Rod Tudorovců je velmi chladný a nemilosrdný, co mladá Catalina zjišťuje velmi rychle, stejně tak, že zde je to králova matka Lady Margaret, která všechno řídí pevnou rukou. První série má mnohé co nabídnout, zajímavé postavy, láska Cataliny s Henrym, politika, intriky a zrady. Když byla naživu ještě stará královna matka (Lady Margaret), strašně jsem si přála, aby už ta babizna zaklepala bačkorama, nicméně musím přiznat, že po její smrti serial rapidně klesnul na kvalitě. Byla velmi důležitou postavou, která dost držela mou pozornost a v průběhu seriálu ve mě vyvolávala různorodé emoce, takže to celé mělo šťávu. Henry VIII byl jako mladý princ pozoruhodný, ale jako král na mě působil velmi nepřesvědčivě a nejsem si jistá jeho obsazením v seriálu, nakolik ve skutečnosti král Henry VIII vládl pevnou rukou, byl přísný, nemilosrdný a doslova si dělal co chce, když se později dokázal pasovat na nejvyšší hlavu církve. Tyto jeho vlastnosti a povahové rysy v seriálu chybí. Trochu si pohrávám i s myšlenkou, že příběh Cataliny Aragonské mohl být vyprávěn až do jejího konce, jsem toho názoru, že jsme pd tvůrců mohli dostat ještě samotnou anulaci sňatku s Henrym a sňatek s Annou Boleynovou, který dokonce udělal z princezny Marie bastarda a následná smrt samotné Cataliny, která mohla být i příčinou smrti dalšího Henryho nenarozeného syna?

Španělská princezna - Série 2 (2020) (série)

Bohužel ani druhá série nenaplnila má očekávání, děj se na můj vkus vlekl. Když byla naživu ještě stará královna matka (Lady Margaret), strašně jsem si přála, aby už ta babizna zaklepala bačkorama, nicméně musím přiznat, že po její smrti serial rapidně klesnul na kvalitě. Byla velmi důležitou postavou, která dost držela mou pozornost a v průběhu seriálu ve mě vyvolávala různorodé emoce, takže to celé mělo šťávu. Naopak král Henry VIII byl jako mladý princ pozoruhodný, ale jako král na mě působil velmi nepřesvědčivě a nejsem si jistá jeho obsazením v seriálu, nakolik král Henry VIII vládl pevnou rukou, ale byl přísný a doslova si dělal co chce, když se později dokázal pasovat na nejvyšší hlavu církve. Trochu si pohrávám s myšlenkou, že příběh Cataliny Aragonské mohl být vyprávěn až do jejího konce, jsem toho názoru, že jsme pd tvůrců mohli dostat ještě samotnou anulaci a sňatek s Annou Boleynovou, který dokonce udělal z princezny Marie bastarda.

Španělská princezna - Série 1 (2019) (série)

Prvotní nadšení začalo upadat krátce po Arthurově smrti. Přestože víme, že si Catalina nakonec vezme Henryho V|||, musíme absolvovat maraton zvratů a strastiplné cesty,než se tak stane. I když ve skutečnosti si myslím, že to tak dramatické nebylo. Smrtí Catalininy matky se sice vše zkomplikovalo, ale zde se to tvůrci snažili tak zdramatizovat, že seriál začal připomínat argentinskou telenovelu. Musím říci, že princ Henry V||| působí velmi sympaticky a jen těžko si představit, čím se teprve stane.

Hollywood (2020) (seriál)

Hollywood je fajn, musím říct, že to zpočátku funguje, špína v šoubiznise, kámen 👌🏻👈🏾 cihlu, protekce, vydírání, ponižování atd., poté se tempo vytrácí, ale diváka to dokáže udržet. Problém jsem měla s tím, že seriál působí jednostranne, soustředí se jen na určitou skupinu lidí a jejich “hollywoodský”? sen. Nevím co přesně se nám tvůrci snažili říci, ale položme si otázku: “Je skutečně potřeba na to ještě upozorňovat v 21. století?” Nebylo by lepší posunout se do doby, kdy už si nebudeme muset klást otázky ohledně sexuální orientace?

Lea má 7 životů (2022) (seriál)

Tak tohle vůbec není špatné, seriál upoutal mou pozornost i přes počáteční skepticizmus. Líbí se mi jak je zde originálně pojaté, jak vlastně hlavní hrdinka cestuje do minulosti a každý den je v těle někoho jiného. To, jak přesně se to děje však vysvětleno není a zřejmě je to pro děj irelevantní. Řekněme, že náramek na ruce nalezené mrtvoly fungoval jako jakési přenašedlo, dokonce tam tahle myšlenka někde zazněla. Samotné ovlivňování budoucnosti a né uplně šťastné vytváření dalších alternativních vesmírů rozhodně není žádná novinka, pro milovníky sci-fi obzvlášť. Občas mi překáželo neuvážené a nekontrolované chováni Lei, když například vykřikovala u soudu, po rodičích nebo konfrontovala policistku na pohřbu, stejně tak jako kamarádka stála za nic. Musím přiznat, že mě uchvátily lokace a celkový vizuál, působí dobrým dojmem. Zároveň oceňuji jak je vizuálně jemně rozlišený rok 91 a 21, áno je tam pochopitelně rozdíl 30 let, ale žádná divočina, přirozené, samozřejmě WHS, walkman, a bez mobilních telefonů samozřejmost, ale žádné super retro. Seriál jsem shlédla za dva večery a atmosféru se mi podařilo nasát, takže to asi tak špatné nebylo.