Holky na drátě - Série 3 (2018) (série)

Tak tady se už musím smát. Jak Angeles tak Lidyi zde od samého začátku seriálu vykreslují jako matky roku, milující, vrhající se před kulku za své dítě, ale od začátku seriálu jen vidíme, jak je někde odkládají, aby holky mohly furt někde trajdat protože kámošky jsou přece důležitější než vlastní rodina, ta na vás doma vždy počka.. Teda pokud nemáte zlou tchýni. S tou jsou jen problémy a váš druh mamánek tomu moc nepomáhá. Vše je zde předvídatelné, setkáváme se s naprosto absurdními situacemi. Každopádně dona Carmen aspoň dává vítr do plachet.

Holky na drátě - Série 2 (2017) (série)

Druhá série za mě jednoznačně nejlepší. Věci nabraly spád, hned v prvním díle se to rozjede. Líbí se mi, jak se některé postavy vyvinuly. Holky spekulují, taktizují.

Holky na drátě - Série 1 (2017) (série)

Příjemná show-telenovela. Milostný trojúhelník a parta holek nezbednic. Centrem dění je telefoní společnost, pěkné prostředí, postavy více méně sympatické (až na Margu).

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Líbil se mi úvod s profesorkou mykologie. Scéna kde procházejí hotelem, mně byla povědomá, osobně jsem hru nehrála, ale zrovna tuhle pasáž jsem viděla. V tomto díle samozřejmě budou nakažení, budou útočit, budou tam momenty s napjatou atmosférou (Tess v muzeu například),ale jakožto ne velký fanoušek zombie filmů/seriálů, si musím zvyknout na ty masky a hlavně pohyby nakažených, které na mě zatím nepůsobí dost přesvědčivě, místy i trochu směšně. Ale to je asi věc vkusu. Díl je poměrně o hodně kratší než první díl (53 minut) a je to znát protože to odsejpá. Spokojenost.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

První díl začal velmi slušně, na začátek vidíme vypuknutí oné apokalipsy a hlavního hrdiny s dcerou a strýcem, kteří se snaží před vším uprchnout. Následují krátké události kdy se Joel ocitne naprosto sám a posouváme se dopředu o 20 let do postapokaliptického Bostnu. Seznámíme se s místním systémem a dalšími důležitými postavami, včetně Ellie. Zároveň chci dodat, že nemám jedinou pochybnost o kvalitách herečky Belly Ramsey. Těším se na další díly, vizuálně taktéž hodnotím kladně, hodně šumu v obraze, efekty super. Moc se mi líbila kamera ve scéně z auta pohled ven na padající letado, působilo to na mě, jako z herního cinematicu, takže fajn připomenutí, že se jedná o herní předlohu.

Jen na skok (2022)

Hugh Bonneville je stará škola a z milého postaršího gentlemana je zde psychopat a já to naprosto zhltla. Thriller si na nic nehraje a nesnaží se vás nijak svést z cesty. Sazí co mu přijde pod ruku, je to prosté a vy jen nečinně přihlížíte, jak to padá jako mouchy z jara. Děj odsejpá, 1. půl hodinu se snažíte takticky přijít věcem na kloub, ale nakonec, se to ukáže jako ztráta času vzhledem k upřímnosti k divákovi a přesto za mě-ne předvídatelné. Překvapivě nízké hodnocení.

Vzestup Osmanské říše (2020) (seriál)

Ano, ano, ano! Skvělý historický seriál/dokument, z turecké produkce. Není mi sice zřejmé do jaké míry, si tvůrci vykreslili svého hrdinu a celý muslimský národ k obrazu svému. Ale pojďme si říct, že ten křesťanský také není zrovna mírumilovný nebo pravdu kázající. Ani tehdy, ani dnes. Dokonce zde padla myšlenka, že kdyby se Vladovi ||| podařilo Mehmeda || zabít, porazil by tím nejen sultána, ale muslimský národ a jsem přesvědčena, že by jsme dnes tohoto nechutného zvrhlíka oslavovali, vysloužil by si státní svátek v kalendáři a v tento den by se pekl “nabodávač” s hrozinkama. Herce Cem Yiğit Üzümoğlu, jsem zatím viděla v Ochránci, kde měl malou nudnou roli, ale věřím, že Ottoman mu právě otevřel dveře a těším se, co nám ještě ukáže. 1. Séria dějově skvělá, 2. ještě lepší.

Škola dobra a zla (2022)

Vůbec nechápu kde se tady ocitla Michelle Yeoh?! Dětinské, naivní, příliš dloooouuhé, místy jsem se cítila vážně trapně. Postava Sofie měla být zřejmě kopií Sabriny Spellman. Aghata sympatická, vizuálně pěkné, ale jinak ztráta času.

Winx Saga: Osud - Série 2 (2022) (série)

Bohužel 2. Série mě také nepřesvědčila. Hlavní hrdinka Bloom je nesympatická a jako herečka nepřesvědčivá. Bylo to o něco málo lepší než 1. Série nebo jsem se možná nechala zmanipulovat při zjištění, že Silva je vlastně Thomas (Downton Abbey), tak jsem při sledování měla trochu přihmouřené oči. Nejlepší herecký výkon zde měla záporačka Rosalyn a zbytek je pro 12. leté deti..

Avenue 5 (2020) (seriál)

Vůbec jsem nevěděla co očekávat a po prvním dílu jsem si řekla, že to bude něco jako Space Force, což bylo mimochodem famózní, no bohužel 2. díl jsem spíš přežívala a to měl jen 27 minut. Vtipy najednou už tak vtipné nebyly, spíš to začalo spadat do trapnosti a ani Hugh to zde nijak nezachranuje. Podle komentářů vidím, že je to jen začátek a mělo by se to rozběhnout, ale nejsem si jistá jestli tomu dám ještě šanci, zatím se mi to zdá jako ztráta času a proto hodnotím neuutrálně 3*.