Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Celý příběh je fajn, aktuální, možná trochu delší na můj vkus, ale nemohu říci, že bych se nudila. Anna je vlastně oběť. Je velice přesvedčivá, má přehled, umí využít každou situaci ve svůj prospěch a přesto měla i pořádnou dávku štěstí. Její postava zahraná Julií Garnerovou se mi líbila. Stále jsem tam marně hledala Ruth (Ozark). Julia je mladá talentovaná herečka s roztomilým kukučem, upištěným hlasem, ale pěkně ostrým jazykem a baví mě ji sledovat. Na seriálu mi strašně vadila přeafektovaná, karieristka, hysterka, sobecká, ignorantská novinářka Vivien s její partou RR (Rychlá Rota), kteří nikdy neměli nic na práci.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Mě teda zaráží to vysoké hodnocení. Působilo to spíš jako jedno velké divadlo. Nejpřirozeněji na mě působila jen Lisa a Matt. Zbytek jen americká show, i když se zbytek herců choval strašně sentimentálně, ve mě to nevyvolalo absolutně nic…

Duna (2021)

Po vizuální stránce je Duna neskutečná, užasné obrázky, kamera, perfektní color grading a ne jen to.. Hudba je skvělá, ani jsem si dopředu nenastudovala, kdo za ní stojí a nějak mě to minulo, ale po zjištění jsem vlastně nebyla vůbec překvapená. Smyslový zážitek. I když je každá postava tak trochu záhadou a divák si nevytvoří vztah, což může mít negativní dojem na celkový prožitek z filmu, jsem přesvědčená, že jejich výběr je skvělý a nenarážím jen na Timotheé Chalameta. Jak řekl J*A*S*M naprosto se ztotožnuji s jeho názorem, že se jedná o podívanou pro dospělé, něco takového jako je Duna jsme tu doposud neměli. I přesto se však nedokážu zbavit pocitu, že mi tam něco chybělo, že by nám scénárista zapomněl něco říct? Řekněme možná nějaká boční story line nebo jak jsem již zmínila, mít možnost lépe poznat některé postavy, nicméně to však moc neubírá na kvalitě, naopak, laťka je vyoko a myslím, že nám má Duna ještě co ukázat, očekávání jsou veliká, a proto si nechávám malou rezervu a hodnotím 4*.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Já jsem nadšená, pěkná komorní atmosféra. Příjemná hudba a charismatický Timothée Chalamet kvůli kterému jsem si film vlastně pustila. Jako vždy okuzlujcí, zde trochu jako starý mládenec nebo spíš mladý stařec? Vlastně celá jeho aura, vždy z něho vyzařuje něco staromódního, v tom je asi Timothéeovo kouzlo.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Emily jen tak něco nerozhodí, se vším si poradí. Tato mladá krásna žena, dělá trampoty, ale vždy z toho ladně vybruslí a povýší to na úplně jiný level. Tato naivní show je správně bláznivá a dokázala si získat i mou pozornost přestože to není můj žánr.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Bohužel, po čtvrtém dílu to vzdávám. Každý díl jsem zaspala, takže jsem ho koukala na dvakrát. Prostě, je fajn když se buduje atmosféra, ale tady se hodinu tlachá o ničem. Dialogy jsou hodně slabý, aby seriál utáhly a díly hodně dlouhý. Když došlo na závěrečnou scénu 4. dílu, ze které se mi chtělo zvracet usoudila jsem, že toto není nic pro mne.

Čas, který ti věnuji (2021) (seriál)

Hlavní postava Lina, je sympatická, řekla bych až roztomilá mladá žena, která se dostává z rozchodu se svou životní láskou. Příběh začíná v minulosti, kde se seznamujeme s počátkem jejich vztahu, zároveň se však promítá se smutnou přítomností. Nejdříve se každý díl odehrává z velké části v minulosti a postupně po minutách s každým dalším dílem přechází do prítomnosti, takže se krásně buduje atmosféra. V druhé polovině show to začalo dost stagnovat, děj se moc neposouval a kouzlo prvního očarování postupně vyprchávalo. Seriálu by prospělo kdyby byl o dva díly kratší. Jinak působil dost autenticky a přirozeně. Dialogy byly také velice přirozené. Dokonce když Lina v zahraničí vedla rozhovor lámanou angličtinou, vznikly i trapné chvilky ticha, působilo to skutečně věrohodně. Kdyby si seriál udržel takové tempo, jako první asi čtyři díly, bylo by to super…

Kuchařka z Castamaru (2021) (seriál)

La Cocinera de Castamar, romantický, historický seriál ze španělské produkce. Seriál je plný klišé, bojové scény byly dost slabé, naštěstí to na nich nestálo. Jinak příjemný počin, i když hlavní postava kuchařky není úplně sympatická, jiné postavy seriál poháněly, příběh má spád, je plný intrik, utpení, přeztože je předvídatelný, mě nenudil a dávám mu 4*.

Marco Polo (2014) (seriál)

Zpočátku mě překvapilo anglické znění, ale výběr herců byl skvělý, takže jsem si seriál užila i tak, nevadil mi ani fakt, že Kublaie hraje čínsky herec, který ale působil autenticky, u některých postav je to očividné, např. Císařovna Chabi nebo Kököchin, nicméně děj nezaostává a celé dvě série mě bavily. Marco Polo připomíná vedlejší roli. Druhá serie zůstává otevřená.

Lesní lupiči (2017) (seriál)

Celá show se strašne vleče, to že jsou postavy docela nevýrazné tomu moc nepomáhá a jediné na koho se dalo dívat byla Hélöise, která toho ale zase moc nenamluvila, její repliky byly dost strohé. Špína a hnus 17. století je ukázková. Hlavní postava Jan de Lichte je sympatický chlapík se srdcem na správném místě, ale čekala bych od jeho postavy trochu více, jako od slavného psance. Nepůsobil dostatečně přesvědčivě. Některé charaktery by chtělo poznat více, vč. hlavního hrdiny, ale i jiní by si zasloužili více prostoru. Myslím, že postava Tincke ho celkem zastínila. Seriál se začne rozbíhat od 8. epizody z 10. Dala bych 3 hvězdy, ale pak mi došlo, že jsem je udělila mnohem lepším počinům než je “De bende van Jan de Lichte” (Lesní lupiči).