• Pohádka

Nejkrásnější hádanka (2008)

Hodně povedená pohádka. Pro mě za posledních pár roků jedna z nejlepších. Vtipné, úsměvné a laskavé. Takovou si představuji pohádku. Plus charisma J. Dolanského.

Bota jménem Melichar (1983)

Tento film jsem jako dítě, či spíš jako raně-pubertální dospívající, fakt milovala. A občas si ho i ráda zopakuji. Povedené.

Čertova nevěsta (2011)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Troška jako režisér mi nevadí a s dovolením si troufám zcela jasně říci, že nepatřím k tomu spolku hysterie pro Troškovi. Někdy mi přijde, že ať by natočil cokoliv, tak se to nebude líbit už jen proto, že je Troška. Miluju, i můj syn, obě Princezny ze mlejna, ale Čertova nevěsta mi nesedla. Řekla bych, že to byla pohádka bez kouzla.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Jednička byla o něco lepší. Ale já mám tuhle pohádku fakt ráda.

21 gramů (2003)

Drsné, kruté a silně emoční. Vše už tu bylo řečeno.

Argo (2012)

Velká očekávání, po shlédnutí zklamání. První polovina filmu mě uspávala. Vadilo mi, že všichni řeší pouze těch 6 osob, ale nikdo neřeší zbývajících 52 ? lidí. Děj se vlekl, postavy povrchně vykreslené a někdy dost nesympatické. Druhá polovina byla zajímavější a ve stylu thrilleru. Výsledný dojem dost kostrbatý a moc dokumentární. Ale plně chápu nadšení USA. Film ukazuje jejich odvahu, dobré úmysly a je prostě o nich.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Po poslední sérii seriálu si dovolím hodnotit. Vtipné, smutné, sladké, někdy hořké. Tajemné i občas nudné. Byly série, které mě bavily hodně i série, které zase méně. Dala bych za 4 hvězdy. Nebýt poslední řady. Tu hodnotím spolu s první jako nejpovedenější. Stala se na pár večerů mojí drogou. Skvělá jízda hlavních hrdinek vstříc asi tomu největšímu zoufalství. Nebo možná taky ne. Jo holky, bude se mi po vás stýskat.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Budu patřit k menšině, ale mě tento seriál nechytl. Zvládla jsem pět epizod ( v jejichž průběhu jsem většinou usínala) a radši trápení skočila. Nedokoukáno. Neustále se opakující časová smyčka mě brzy začala nudit. Přibalování vedlejších zápletek naznačovalo jistou překombinovanost na konci. Ale třeba to tak nebylo. Plus necharismatický hlavní hrdina. Bylo mi jedno jak to s ním skončí...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Většina už tady byla řečena, nebudu se opakovat. Výborný seriál, který mě chytil. Prozatím 1. řada 80% , 2. řada 90%. 3. řada 85%.