Kiss Kiss Bang Bang (2005)

'Ty to nechápeš. My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku. A teď seš v průseru.' Dlouho jsem neviděla tak povedenej film. Parádní scénář, nenucený humor, který nechyběl ani při akci a neskutečně zamotaný případ, kterej drží diváka v napětí do samýho konce plus výbornej RDj = nezapomenutelná podívaná. 100%

Klíč (2005)

Čekala jsem, co to bude za mega bomba setsakramentskej horor, ze kterýho budu mít tejden strach otevřít dveře. Vyklubala se z toho pomalu komedie s nepochopitelným koncem. Atmošku hororu to sice mělo, sem tam to bylo napínavý jako trenky, ale to je tak všechno. Škoda, mohlo to vyvždímat víc ze scénáře. 30%

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

'Potřebuju loď.' 'To je tak šest tisíc. Na to nemáme.' 'Hele, udělal jsem co jste chtěli. To mám teď vzít Trafikanta na projížďku v gumový kachničce ?' :-DD Netradiční mafiánský film, ve kterém se jedná hlavně o zařazení 'nováčka' Donnieho do mafie. Takže žádná velká akce se nekonala. Ale v tomhle filmu to ani vůbec nevadilo. Když začala první pořádná střílečka, bylo už 3/4 filmu za mnou a já si sotva uvědomovala, že do tý doby to bylo jen o tlachání a tlachání. To asi i díky neskutečně oddanému mafiánovi Leftymu, který byl oddaný přítel (i když jsem celou dobu čekala, kdy se z něj vyklube hajzlík. Nedočkala jsem se:) a nedoceněný člen mafie, a skvělému výkonu Donnieho, jako Leftyho chráněnce, jsem nevyhledávala pořádnou akci. JD a Al Pacino odvedli skvělou práci. Celou dobu jsem se nemohla hnout od obrazovky a doslova jsem žrala každý jejich slovo. Smála jsem se i tomu, co asi nemělo působit vtipně, ale když se zažeru do skvělého filmu, tak to občas dělám... '(...) Benjamin Ruggiero, a.k.a Lefty, a.k.a Lefty bouchačka, a.k.a Lefty dvě bouchačky...' :-D

Láska a jiné závislosti (2010)

Na zkrácení sobotního večera jako dělané. Romantická komedie s Anne Hathaway se tentokrát povedla o něco víc než ty předchozí. Možná i proto, že konečně není plná hollywoodskejch předvídatelnejch scén, ale je to o krutym životě. Možná nějaká podobná romantikuš komedie je, ale já jsem zatím žádnou takovou neviděla, proto se mi tahle tak líbila. Drama scén bylo dostatek a přitom nebyly zbytečně natažené a nudné. Navíc je doplňovala romantika, která se vyskytla i tam, kde jsem ji nečekala, Zajímavé komentáře: Matty (úplně souhlasim:) And they lived happily ever after

Lhář, lhář (1997)

Bohužel jsem nikde nenašla Lhář lhář s titulkama, takže jsem musela přetrpět Dejdara, který se k Jimovy vůbec nehodí. Otravovaly mě ty Jimovy naustálý xichty, kterých by mohlo být o hodně míň, jen by to prospělo. Závěr byl neskutečně přehnanej a trapnej. Romantický konce, kde chlap doběhne letadlo, aby s ním žena zůstala, jsou už ohrané, a proto se režisér rozhodl to trochu pozměnit, ale moc to nepomohlo. Spíš naopak. Ale jinak komedie s hodně vtipnýma scénkama, ale přijde mi, že to je jediný, díky čemu je film modrej a ne šedej... 70%

Modrý démon (2004)

Musí se nechat, že občas jim ty lekačky vyšly. Mě bylo divný, že v novinách psali 'komedie' a tady je napsaný 'thriller, akční, horor'. Ale v novinách měli krutou pravdu. Víc se to podobá komedii... 10%

Můj nepřítel (1985)

Co si budeme povídat. Enemy Mine je dneska už kultovní, ale přeci jen nadčasový, snímek, který by v dnešní době nadchnul kde koho. Tenhle film beru jako předskokana dnešních sci-fi filmů, hlavně taky díky tomu, jakou má na svůj věk výbornou grafiku.

Mupeti (2011)

Na Muppety (Sezame otevři se) jsem se jako malá nekoukala. Dodnes mám určitou hrůzu z dřevěných postaviček (Hurvínek a Spejbl) nebo plyšových panáků. Nedělá mi to dobře. Ve škole jsme koukali na film, už si nevzpomenu na název, kde byly dřevěné vyřezávané vraždící postavičky a to jsem byla ráda, že jsem to vůbec dokoukala. Po téhle nadměrné dávce děsivých postaviček mi trvalo dlouho, než jsem se odhodlala kouknout se na Muppety. A když jsem se k tomu dokopala... Jak jen to říct... Ty necelé dvě hodiny si umím představit i jinak strávené. Pár chvil stálo za to, ale celkově byl film spíš nudný. Je to na takové nudné nedělní odpoledne, kdy je člověk po obědě a chce spát. U tohohle dokonale usne.

Návrh (2009)

Průměrná americká romantická 'komedie' s občasnýými záblesky vtipu. První polovina lepší, ke konci jsem se nudila. Už jsem se lekla, že to bude končit tak typicky americky - muž dožene ženu v letadle a přesvědčí ji o tom, že jí miluje, ona řekne ano a žili šťastně až do smrti. Moje nejhorší přestavy se naštěstí nevyplnili a konec byl proto přijatelnější. I když taky trochu přehnanej. **** za skvělej nápad, ale * dolů za slabé vyždímání skvělého nápadu.

Neporazitelný (2002)

V porovnání s ostatními díly je tenhle dost zlý. Herecké obsazení skvělé, akce by byly uspokojující, kdybych neviděla další díly. Až tehdy jsem zjistila, jak jsou slabé. Ale musím uznat, že konečně po dlouhé době série filmů, které nejsou jen předělávkou toho předchozího s malou úpravou textů nebo postav. Vězeňské prostředí je u filmařů dost okoukané, takže na nic nového jsem se v podstatě ani netěšila, ale i tak má tenhle film něco, co se mi líbí… Něco, co ostatní filmy nemají.