Dokonalý únik (2009)

No... Akce, které je tam požehnaně, je za *****, ale ta 'misteriózní část' mi tam nesedí. Tu bych vystřihla a nahradila něčím... Čímkoliv, jen aby tam nebyla. Dál ani nevim, co k tomu dodat. Typický napínavý akčňák s překvapivým koncem. Zajímavé, co všechno dokážou režiséři a scénáristi vymyslet, aby akční film byl ještě akčnější a krvavější, a přitom u toho nezabít ani jednoho hrdinu (uříznutá kůže na hlavě, rozseknutá ruka…)

Je to i můj život (2009)

Tak to byl nářez. Snímek o tom, jak by se nemělo počít dítě - jen kvůli dárcovství pro nemocnou dceru, neboť vám to jednoho dne oplatí. A to teprv budete zírat. Celý film se neskutečně táhnul. A to nic ve zlém, jen když řekli, že Kate brzy umře, tak jsem myslela, že za chvíli uvidím běžet tiulky a ona teprv 50. minuta ?! Dějově napínavý a poutavý film, u kterého nejednou ukápne slza. Cameron Diaz v roli matky, která je příliš tvrdohlavá a zaslepená snahou vybojovat pro své dítě zdraví, nedokáže slyšet pravdu, že už se jí to nepovede - to je u ní novinka a já to jen vítám. Ohromující výkon Abigail, Cameron i Sofie, ale mužská část rodiny mi přišla taková ospalá, nudná... Prostě tohle byla ženská hra, chlapi se tam jen motali. Hudba bez debat skvělá. 90%

Návrh (2009)

Průměrná americká romantická 'komedie' s občasnýými záblesky vtipu. První polovina lepší, ke konci jsem se nudila. Už jsem se lekla, že to bude končit tak typicky americky - muž dožene ženu v letadle a přesvědčí ji o tom, že jí miluje, ona řekne ano a žili šťastně až do smrti. Moje nejhorší přestavy se naštěstí nevyplnili a konec byl proto přijatelnější. I když taky trochu přehnanej. **** za skvělej nápad, ale * dolů za slabé vyždímání skvělého nápadu.

Pan Nikdo (2009)

No tak to jsem teda nečekala. Zklamalo mě to na plné čáře. Čekala jsem od toho úplně něco jinýho. Ani nevim, že Jared Leto hraje ve filmech, když jsem to zjistila, vybrala jsem si právě tenhle film jako první, na který se kouknu. Po tom, co jsem viděla bude asi i poslední... Namixujte čtyři nebo pět špatně sestříhaných dějů, odehrávajících se v jiných letech, z toho tři spolu vůbec nesouvisející a vyjde vám z toho tahleta kaše, nepřehledná, nezajímavá hříčka bez děje. Ani nevim, proč jsem na to koukala. Už v polovině jsem si řikala, jaká je to kravina, ale beztak jsem to dokoukala. * jen za Jaredův bombovej výkon a jeho krásný oči

Pařba v Jersey Shore (2009) (pořad) odpad!

Jersey Shore je jen další výplod někoho opravdu znuděného... Nevidím důvod, proč bych s tímhle seriálem, plným bezmozkových, puberťácky se chovajících dětí, měla zahazovat jedinou minutu života. Když jsem tuhle hloupost jednou udělala, abych se koukla, o čem to vlastně je, měla jsem sto chutí jít a každému tam pár vlepit, aby se vzpamatovali... To, že jsou v nějaké přitroublé realityshow neznamená, že se můžou chovat jako králové světa. Ztráta času !

Profil zločinu (2009) (seriál)

Myslela jsem si, jaký to bude další otravný krimi seriál, a v podstatě jsem nebyla daleko od pravdy. Lezou mi na nervy ty typické francouzské obličeje. Kdybych měla brát jen tu kriminální část, tak OK, ale zbytek to dost kazí. **

Proroctví (2009)

Na mě to bylo až moc mysteriózní. Když už byla celá planeta zničená, myslela jsem si, že už bude konec, ale ono ne, ona ještě se tam musela vložit uplně zbytečná a otravná scéna, jak se dvě malé děti vrátili na matičku Zem, skoro jako Adam a Eva, která byla úplně nová a krásnější než ta předtím, s mylným dojmem, že tihle dva malí špunti dokážou znovu obnovit svět do podoby, v jaké býval před jeho koncem. Jak dobře první polovina filmu začala, tak zle skončila. Ale musím ocenit vizuální efekty a herecké výkony, které filmu rozhodně pomohly. 6/10

Transplantační jednotka (2009) (seriál)

Po zkouknutí prvního dílu jsem zmatená. Nechyběla tomu akce, vtip ani zábava, ale bylo to na mě až moc naivní. Ale rozhodně si myslím, že nám tenhle seriál ukáže v dalších epizodách, jaké všechny možné nástrahy mohou čekat na transplantační jednotce. A na to jsem dost zvědavá, protože už v prvním díle se objevily takové, které by mě samotnou ani nenapadly. Na tenhle seriál jsem se začala koukat jen jako záchranu před večery strávenými bez Alexe O'Loughlina, a jeho Hawaiie 5-O po dokoukání 2. série, a mile mě to převapilo, tak snad to neztratí svojí energii. Zatím 80%, kdyžtak se vrátím a svoje hodnocení poupravím, vidíme :)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Twilight mě nijak neláká. Nikdy jsem neviděla jediný díl. A podobně je to i s Upírskými deníky. 'Upíři' dnešní doby mě prostě nelákají. Jestli má někdo představu o upírech jako je Taylor Lautner bez trička nabo Ian Somerhalder s tím jeho přiblblým úsměvem, budiž, já mám radši upíry na způsob Johnnyho Deppa alis Barnabase Collinse (Dark Shadows). Dvě hvězdičky patří Paulu Wesleymu, který mi jako jediný padl do oka, a kvůli kterém to přepínám na tenhle seriál pro puberťáky, pro zkrácení nudy, když jsou reklamy při mé pravidelné víkendové dopolední dávce Glee...

Závrať (2009)

Tak jsem se po dlouhé době rozhodla postrašit se hororem v televizi. A na co nenarazím - Karin a její kouzelná čelovka. Přepla jsem to zrovna ze začátku, kdy pršelo a všichni hledali nějakýho týpka, a to, že jednu scénu dvacetkrát sestříhaj a v každym střihu se střídá to, že Karin má a nemá čelovku na hlavě, mě přivedlo spíš k smíchu než děsu. Následující scéna byla taky o ničem (všude tma a slyšíte jen Karin, jak vzdychá) mě donutila jít spát. * za, asi nechtěný, humor.