Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Od filmů podobného ražení, s tak silným příběhem, natočených (víceméně) podle pravdy, by člověk čekal, že ho nějakým způsobem zasáhnou. Ale tady nastává hlavní a největší problém - Lovelace je naprosto plochý a nevyvolá ve vás prakticky nic. Film je po technické stránce zpracovaný dobře - dobové oblečení, účesy, vybavení i hudba jsou skvělé. I přes veškeré mé skeptické úvahy ohledně volby herců (ano, myslím Amandu S.), to klaplo i tady a ona byla výborná jako vždy (když jste si odmysleli ty hnědé vlasy). Sheron Stone byla také téměř k nepoznání, jak je tu už několikrát zmíněno. Zajímavé je i různé prolínání časových rovin, i když to občas na diváka působí matoucím dojmem a chvilku mu trvá, než si uvědomí, co bylo před a po a zase před. Erotika byla v pozadí, což bylo pro mě trošku překvapení vzhledem k tomu, čím se Linda v té době "živila" a jaký podtitul má i samotný film, ale oceňuji snahu tvůrců, kteří se (nejspíš) snažili spíše ukázat druhou stranu zdánlivě dokonalého pozlátka. Sečteno, podtrženo - Lovelace není špatný film... ale není ani dobrý. Chybí mu onen náboj, jiskra, kvůli kterým mám většinu podobných, "natočeno podle pravdivých událostí", ráda.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nesnáším, když se na nějaký film těším a on mě pak zklame. A přesně tohle URNA udělala. A jak se ráda kochám pohledem na Ryana Reynoldse, tak tady mě i on nudil, a to je už hodně co říct. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, kam se poděl ten sexy namakanej drzoun z Blada 3. URNA rozhodně měla větší potenciál, než který tvůrci využili. U několika scén jsem se ze srdce zasmála, ale zbytek byl bohužel silně průměrný, místy až podprůměrný.

Wolverine (2013)

Takhle to dopadá, když filmovým tvůrcům dojdou nápady, ale i tak chtějí natočit film, aby z předešlé úspěšné série vytřískali ještě o pár kaček víc. Zkříží proto Kill Billa, Posledního samuraje, Amerického ninju, dosadí hlavního hrdinu, který zastoupí teda ty X-meny a doufají, že to bude fungovat. Předešlé díly měly takový úspěch právě kvůli mutacím, člověk se těšil, jaké další schopnosti uvidí, ale tady všechno přebila Jakuza a ninjové. Hugh Jackman zachraňoval, co šlo, ale na celý film to bohužel nestačilo. Někdy jsou tři hvězdičky pro film velký úspěch. Wolverine měl zaručeně mnohem vyšší ambice, ale bohužel v mých očích si víc hvězdiček nezaslouží.

Geriho hra (1997)

Upřímně moc nechápu Oscarové ocenění. Znám mnohem lépe propracované i promyšlenější kraťasy, ale co... Mile strávené 4 minuty se schyzofrenickým dědulou byly fajn. Nevyvolal ve mně ale to něco navíc...

Terapie láskou (2012)

Tenhle film je tak šílený, až je dobrý. Docela jsem se na něj těšila a ve směs můžu říct, že mě nezklamal, ale zároveň ani nijak extra nenadchl. Děj byl zajímavý, neokoukaný, ale ztvárnění mohlo být o kapičku lepší. To samé platí ohledně psychologie postav. Občas mi přišlo, že jsou jejich motivace, vztahy a záměry zbytečně ploché a málo vysvětlené. Několik úseků filmu je opravdu skvělých, ať už jde o vtipné scény, nebo o scény vyhrocené. Každá má co nabídnout. Výsledný dojem pak o úroveň výš posouvají herci, kteří byli vybraní vážně dobře. Co mi vadilo asi nejvíc, byla předvídatelnost a zařazení filmu mezi romantické komedie. Terapie láskou sedne asi málokomu, člověk na ni musí být v té správné náladě a rozpoložení, ale myslím, že za shlédnutí stojí. Za mě jde o záležitost mezi 3 a 4 hvězdičkami

Koncert pro jednoho (2005)

Pixar kraťasy prostě umí a každý další je něčím zajímavý a originální. Tenhle mě sice neoslovil tolik, jako některé jiné, ale nebyl špatný. Pobavila jsem se, zasmála, ale že bych si z něj sedla na zadek, to ne a znovu si ho už asi nepustím.

Denní hlídka (2006)

Po prvním díle má divák drobnou výhodu v tom, že už ví, co ho čeká za typ filmu, jakým stylem je natočený a podobně, takže to není takový šok. Denní hlídka je i o něco propracovanější a působí o poznání "velkolepěji". Jestli je to ale k lepšímu... no nevím... Děj byl stejně zmatený a útržkovitý jako v jedničce. Zase jsme se kupu věcí buď vůbec nedozvěděli, nebo byly podány naprosto nepochopitelně. Tahle fragmentálnost a nedotaženost je asi největším mínusem filmu, který by jinak mohl být docela dobrý. Takhle ale působí dost rozhašeně a zmateně. Na průměr to dá, ale že bych byla z Denní hlídky nějak odvařená a její sledování ve mně zanechalo nějaký silnější zážitek, to rozhodně ne a znovu se už na ni nepovídám.

Oui, šéfe! (2012)

Stáhla jsem, viděla jsem, smazala jsem... Pokud chcete za každou cenu vidět film s kuchařskou tématikou, ve kterém talentovaný ňouma bez prostředků ukáže díky jedné úžasné náhodě svůj um a vzkřísí tak prestižní, ale lehce zastaralou, restauraci, tak se spíš podívejte na kreslené Ratatouille, které oplývá mnohem lepším provedením, hudbou, nápadem i humorem. Francouzská verze je totiž sice fajn a sem tam se od srdce zasmějete...je to ale taky bohužel všechno, co se o tom dá říct.

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Jen málokterý příběh si dokáže udržet tak vysokou úroveň i ve svých dalších pokračováních, a to se Zvonilce obdivuhodně daří. Tvůrci pokaždé přijdou s nějakým oživením a novou zápletkou, takže se nic zbytečně neopakuje. Divák je pokaždé postaven spolu s hlavní vílou před nový problém v novém prostředí. Tentokrát se do příběhu zamotaly i "lidské" problémy a témata, což je super. Zvonilka prostě nikdy nezklame a já její sérii hodnotím jako jeden z nejlepších animovaných počinů :)

Noční hlídka (2004)

Noční hlídka není špatný film. Na Ruské poměry je vlastně dost dobrý. Má zajímavý, i když lehce průhledný, děj, dobře budovanou atmosféru, neokoukané solidní herce, ale... je taky plný laciných triků, rychlých střihů a co mě osobně vadilo nejvíc, byla ta nedotaženost. Spousta motivů tu nebyla vysvětlená, nebo jen omezená na náznaky, takže si člověk musel půlku věcí domyslet sám, nebo je zkrátka ignorovat, protože jasnějšího náhledu se nedočkal. Tvůrci prostě automaticky počítali s tím, že budete číst knižní předlohu a pokud ne, vaše smůla. Od druhého dílu mě to ale neodradí...