Prokletý klaun (2014)

Me uz v hororech jen tak neco nevydesi - ta cira hruza, jakou jsme u filmu zazivali jako mali caparti uz to proste nebyva. Ale tohole mi davny casy velmi pripomelo. Z posledni desetiminutovky mi je hodne nedobre, tohle videt v detstvi, tak se namiste zabiju. Kam se hrabe Pennywise. 9/10

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Tenhle snimek bohuzel vypada jako jakejsi nedomrdek nebo jak bych to rekl... je tu az moc trapnych scen a naopak jako by spousta scen mezi strihem chybela a za srdicko to chyta velmi malo i pri sve velike snaze, ktera je na filmu zjevna. Tocit to Proyas je to asi jina, bohuzel.. ale ten romantickej konec ( ach ja krehka duse no chapes to ? ) to zveda a doufam, ze v pokracovani to bude o necem jinem. Zaviram oci a strelim 5.5/10.

Noc oživlých protinožců (2014)

Jeden z nejlepších - nejšílenějších, nejvtipnějších, nejúlítlejších a nejvíc pohodových hororů, jaký jsem tenhle rok viděl. Hlášky, akce, děj, tempo, prostě nádhera a doporučení. Jsem zvědavej, jestli napodruhé zvednu, horkotěžko jsem dával pouze 4*. 8:5/10

Robocop (2014)

Původní Robocop je pro me srdcovka, moc jsem od tohoto remaku nečekal, jen slušnou zábavu, co si na svého předchůdce nebude uplivávat a chvástat se moderním zpracováním. Ale dostal jsem kur*a uplně jinej film... V rámci akce-sci-fi-robocop to na mě působilo jako silný drama, prožíval jsem si to, měl husinu víc u scén dramatických než u těch akčních, které ale byly výborné. Chválím, jakým směrem se film vydal a jen škoda ratingu a toho, že u závěrečných titulků nezněla Robocop Theme jako při těch úvodních :) ... jinak prostě nemám co vytknout, hrozně příjemný překvápko. 9/10

Plačící muž (2014)

Pořád dobrá jihokorejská akční jížda, ale oproti Muži odnikud několik kroků zpět. V akci o něco méně, v poutavosti děje, snad vizuálu a přilnutí k postavám o mnoho více. 6/10

Půlnoční jízda (1990)

Devadesátkový VHSky jak se sluší a patří aneb až Dušana Uhrina mladšího přestane bavit kaučování. 6/10

Sabotáž (2014)

Chci Arnolda ve westernu! Hned ! dupy dup! Konec jak z cukrárny na akční dobroty. 8/10

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Celkem masakr, doslova. A asi i lepší, než první díl. Na splattery nejsem téměř vůbec a tohle mě bavilo tak, že jsem tu na chvíli střelil pět. Je z toho hrozně cítit nadšenost i um, vlastní nápady i inspirace u klasik. Mohl bych vyjmenovat hodně scén, které se povedly, ale absolutně vládne bába na vozejku s následujícím do ksichtu letícím a ječícím dítětem, prostě žádný servítky - další plus. Derek Mears taky potěšil. Tohle jsem neviděl naposledy. 8.5/10

Narušení (1999)

Ano, ze srovnání s podobným Hnízdem či téhož roku natočenou Krásou odchází Narušení jasně poraženo, ale se vztyčenou hlavou. Potenciál se mi nezdál vytěžen do maxima, i tak jsem si celý film intenzivně prožil. Ze zmiňovaných skvělých hereckých výkonů prostě musím přihodit něco i já - Winona je tu sladší než v Edwardovi a Angelina podává životní výkon, sežral jsem ji to a to se nedá o většině jejích rolí říct a obě jsou strašně sexy i když každá uplně jinak. A Whoopi tradičně skvělá, i když sexy není nijak. 8/10

Serpico (1973)

Sakra dobrá věc z prostředí korupce NY policie šedesátých let. Syrový, špinavý, atmosferický a diváka naprosto pohlcující. Feeling města ne nepodobný prvnímu Rockymu. I ten Al s plnovousem v některých záběrech jako by Stallonemu z oka vypadl a nezlobte se na mě, ve srovnání Serpica s prvním Rockym oba dva podávají hodně podobné herecké výkony ( pohledy očí, prožívání emocí, pohyby... ). Spolu s Pevností Apačů v Bronxu zatím to nejlepší od amíků z prostředí policie 20. století, co jsem kdy spatřil. 9/10