Zvrácená sestrička (2013)

Tahle sestřička je ale pěkně vykutálená ču*ka :) ... docela fajn krvavá a vtipná záležitost ( hlavní hrdinka je nebezpečně atraktivní a totální magor - super kombinace ). 6/10

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Jako člověku narozenému až něco málo před Sametovou revolucí mi to přišlo natočené naprosto skvěle. Chápu, že to může každý brát jinak, míchat do toho politiku a svůj vztah k Rusům, ale to bych do toho vůbec nemíchal. Tady jde o lidstvo jako takové, tuto událost si, věřím, budeme připomínat navěky věků. Osobně na mě tato jedna z nejvýraznějších kapitol lidské historie působí téměř přesně tak, jaký mám dojem z jejího převedení na plátno - v nejzásadnějších momentech se mi tajil dech, po zádech běhala husina, do očí se mi draly slzy a s kamenou tváří, pohledem očí který nedokážu popsat a zvláštního pocitu tepla kolem svého sterna a vůbec celé hrudi sem musím zasadit pětku. I když film vypráví a popisuje právě let prvního člověka do vesmíru, nedal bych plné hodnocení, kdyby působil příliš televizně, nebo naopak megalomansky, nebo byl příliš patriotistický a patetický - jak na některé diváky dle komentářů působí. Ano, natočili ho Rusové a určitě si to zaslouží a do režisérských rukou tento námět naštěstí padl člověku, který si s ním poradil a natočil ho pro všechny a přitom věrně tomu, jak to v té době brali právě občané Sovětského svazu. Po stránce herecké ( hlavní role - velkej palec nahoru ), kamera a vůbec celé technické stránce k tomu nemám žádných výhrad. Díkybohu to není velkofilm, ale přitom je to celé natočeno tak, jak si J.A. Gagarin a celý tento milník v naší historii zaslouží a lepší filmový pomník si nemohl přát. 9/10

Enter Nowhere (2011)

Víc než paráda a zase film, o kterém jsem nic netušil a o to víc jsem hltal to, kudy se postupně děj ubíral a s jakými odhaleními přicházel. Kdo má rád atmosféru, mysteriozno a vystačí si i s pár herci a jednou chajdou, tak neůže bejt zkalmán. Nenudil jsem se ani na chvíli a cca v půlce jsem i v jednu v noci z pozice vleže vstal a celý zbytek filmu proseděl na gauči, jak mě to probralo :) Potěšil i závěř, přestože filmy zahrávající si s podobnou myšlenkou bývají nelogické, tady to tvůrci ustáli se ctí. Plus jako bonus Scott Eeastwood, kterej byl uz v šestadvaceti celej fotr. 8/10

Hranice šílenství (1989)

Když ouplně pominu fakt ( a nemám s tím narozdíl od některých diváků sebemenší problém ), že se jedná o jakousi variaci na Jekyll a Hyde, vychází mi z toho celkem slušný drsnější thriller až horror s poměrně originální a psychedelickou atmosférou. Tvůrci evidentně s kokainem mají své zkušenosti a do některých scén to dokázali perfektně přenést. Dobový Londýn i šlapky jsou fajn, lepší průměr tedy zaslouženě. Ale čtvrtou hvězdu si film jako celek zaslouží díky Perkinsovi. Ten si to i ve svém pokročilém věku pár let před smrtí dává takovým drtivým způsobem, že i Norman by možná stáhl půlky k sobě. Být kameramanem při té poslední Hydeovo scéně, tak si naseru do trenek, hroznej ďábel. 7.5/10

Vítejte v džungli (2013) odpad!

Iné, neuplynul ještě ani rok a už jsem narazil na snímek, který po Scary Movie 5 přebírá štafetu v kategorii nejubožejší komedie. Můžu vidět a hodit do odpadu tupý horror, tupý akčňák, i když se vždy snažím najít něco pozitivního pro čestnou jednu hvězdu. U komedií to je trošku jinak - mají více šancí Vás urazit. To, co jsem viděl tady, z toho mi bylo fakt hrozně - snad jednou jedinkrát se mi koutek úst mírně nadzvedl, jinak ubohost toho největšího kalibru. Mám rád svým způsobem stupidní humor ( Apokalypsa v Hollywoodu - yes ! ), ale tohlencto "něco"... vtipy, chemie mezi herci, dialogy, všechno tak nehorázně stupidního, že mi to vážně zkazilo náladu a svým způsobem mě to až sralo. Zatím spolehlivě průjem roku. Jedinej Žán mírně těšil a za něj půl bodíku - 0.5/10.

Vražedná minulost (2013)

O tomhle filmu jsem před projekcí věděl asi tolik co Eskymák o pěstování kokosových ořechů. Takže mne ihned zezačátku při "druhém dni" zaujal a abych se přiznal, i přes to soft podání mě nepustil až do konce. Hodně mě to bavilo. Proč jen 3* je prosté, pod ně bych nešel, je to někde mezi 3-4. Film je to prostě dobrý, tečka. Ale být trošku víc drsnější, ne tolik zaměřený na mladší publikum, přidat do toho více teroru na divákovu psychiku, zkrátka tohle je odtučněnej produkt, kterej by jinak mohl aspirovat na jeden z nejlepších horrorů roku, škoda - 6/10.

Vzteklina (2010)

Vážně jsem nečetl ani za polovic zdejších komentářů, přesto... Příjde mi, že Kalavet tu zdejší komunita (převážně) horrorových fanoušků neopochopila a těžko jej docení. Je to něco jinýho. I když to začíná na Izrael netradičně / na naše zvyklosti obvykle a jako snaha tvůrců o napodobení západního filmového horroru v rámci subžánru. Jenomže ten Aharon s Navotem zřejmě budou pěkný piškuntálové. Šablona je zdánlivě daná, ale čím víc se do toho člověk dostává, tím víc vidí, že se tvůrci osvobozují, je to čím dál hravější, nečekanější, nápaditější a hlavně černohumorný jako prase! Což hodně diváků v lepším případě ani nepostřehně ( viz scéna s minou, kriket x tenis a další ). Není to žádná velká věda, ale je to něco, co u nás jakožto konzumentů převážně západních horrorů najde těžko pochopení, tohle na to není parodie, tohle si s tím prostě hraje po svém a jde to krásně. A navíc - Ania Bukstein je strašně krásná baba. 7.5/10

Noc orla (1962)

Po dokoukání celkem nechápu tak málo hodnocení, protože se jedná na raná šedesátá léta o docela hustou podívanou. A jo, von je to horror, jen se do toho člověk musí vžít, což je tak na půl cesty, v něčem lehce, v něčem to nejde. Technicky je to skvělá práce, prostředí není veselý, orel je fajn, zlá paní taky a hlavně to jde i bez krve a mordů. Docela se divím, že to není všeobecně známý snímek, ač mě nepoložil na lopatky, tak jsem si ho užil. To téma, zpracování, rok výroby, 7/10.

Všechno nejlepší k mým narozeninám (1981)

Myslel jsem si, že jsem už viděl všechny možný známý a dobrý slashery, kterým osmdesátky přály. Ale jaktože jsem o tomhle nikdy neslyšel ? Proč jsem na to nikdy nenarazil v tv ? Tenhle nepravem polozapomenutej snímek je naprosto vynikajicí, několik point a překvapení, člověk si myslí, že zná pravidla žánru, ale celý dvě (!) hodiny může jen tušit či hádat, kdo je vrah a jak to vlastně vše je a stejně to nedomyslí... osmdesátková atmosféra jak řemen a pro mě hodně příjemný překvapení, spolu s The Burning příklad toho, že je v 80´s ještě snad pořád co lovit. 7.5/10

Sám v temnotě (2005)

Vždycky je nějakým způsobem složitý ohodnotit film, který vychází z kvalitní hry. Nechci se o tom příliš rozepisovat. AitD není moje srdcovka, ale hrál jsem především čtvrtý díl a i o těch předešlých něco vím. Funguje to jako horror samo o sobě a troufnout si natočit dle toho film je velký sousto a kdybych to bral takhle, napařím odpad! bez váhání. Jelikož jsem ale film viděl 9 let od jeho natočení, dlouho jej odkládal a chtěl se na něj prostě podívat ze zvědavosti aniž bych vzpomínal kultovní herní sérii, vychází mi z toho dobrodružná blbina za 3.5/10. Vzpomenout si však na nejsilnější okamžiky série, nedopadlo by to takhle, však se jen podívejte na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=zcMzDeOpKbU Atmosféra, kulisy, od času 1:00 se rozjede hudba a JSTE V HORRORU.. zavírám obě oči a vidět tohle Bollovo dílo už nemusím.