Věc: Počátek (2011)

Z dnešních prequelů / předělávek / pokračování slavných a kultovních filmů jednoznačně úspěch. V atmosféře se rovnat Carpenterovi ? Pcha cha cha che che che to ten nizozemský můžíček za kamerou věděl, že nemůže. A vsadil na akčnější, přímočařejší notu a vyhrál si s tím výborně. Jak říkám, atmosféra absolutně není taková, jako ze snímku z 82´, čekal to ale snad někdo ? To prostě dnes není možný, talent není, doba jiná... bla bla bla. Ale jako prequel je to natočený znamenitě. Odkazy potěší, navázání na Věc je naprosto parádní. Víceméně za mě palec nahoru jednoznačně, prequel jak má bejt, a teď šup na klasiku, barbarové jedni ! 8/10

Green Lantern (2011)

Dobrodružný, svižný, vtipný, pohodový. Na úkor toho je ale zápletka boje dobra se zlem tak trochu odbytá a z nutnosti, jinak neškodná zábava za 7.5/10

Barbar Conan (2011)

Dobré. Rozhodně lepší a zábavnější než Nispelův Pathfinder a než z trailerů podobně působící Souboj Titánů. Kdyby byla atmosféra stále tak povedená jako v určitých několik desítek vteřin trvajících pasážích ( viz záběr na Město zlodějů a následný průjezd apd ) + lepši hudba, šel bych s hodnocením asi o stupeň výše. Vytkl bych možná až zbytečně moc nucené akce, jinak plytší příběh jsem akceptoval a z herců mi taky nikdo nelezl na nervy. Přidal bych víc koz když už Momoa ( který se role zhostil velmi dobře ) musel mermomoci z rovnoprávnosti zatínat ty svoje dva kmínky, jinak nemám výhrad. Dodal bych ale, že nejsem znalec literárního díla, pouze filmové trilogie s Arniem ( Barbar Conan 5/5, Ničitel Conan 3/5, Rudá Sonja 3/5 ) a fantasy mám rád, ale není to můj top žánr. Proč ne 6/10. PS: bez 3D bych se obešel, ale špatné nebylo.

Školák vlkodlak (1985)

Hodně M.J. Foxe, a to je asi jediný klad. Málo humoru, málo romantiky, dokonce i dost málo 80´s atmosféry a žádný horor. Zřejmě nikdy víc. 3/10

Basket Case 2 (1990) odpad!

......už předešlý Frankenhooker nabral mírný pokles kvalit filmů Franka Henenlottera, ale pořád to byla zábavná a vtipná úchylárna se špetkou romantiky, nepřepálenou stopáží a pěknýma kozama. Co ale Henenlotter scénářem i režií provedl s pokračováním své prvotiny, k tomu nevím co říct, co si o tom vůbec myslet. Tohle je úplně něco jiného než první Basket Case. A je to hrozný. 1/10

Kdysi byli bojovníky (1994)

Tenhle příběh jako by napsal sám život. Mnoho přirozeně působivých scén, mnoho věcí k zamyšlení, případnému poučení. 8/10

Mozková příhoda (1988)

Podobně nápaditě ztvárněný úchylnosti mi teda rozhodně nejsou proti srsti. V tomto případě totiž tvůrci mají bez debat i nějaký ten talent. Když se k tomu připojí 80´s atmosféra, pomrknutí na diváka znalého předešlý Henenlotterův snímek a povedená hudba, může z toho vzniknout hodně fajn věc. Propojení horror-komedie, aby jste se chvílemi smáli bláznivým nápadům, ale přitom se i báli o hrdiny a brali děj alespoň trochu vážně, to se ne většině filmařů daři, tady to funguje. 7.5/10

Červená Karkulka (2011)

Já jsem v pohodě zkousl i první Twilight ( další jsem dosud neviděl ) a tohle je trochu podobnej styl, což jsem čekal. Líbilo se mi dost věcí - romantická vesnička a prostředí bylo něco pro mé oko, vyprávění vyloženě nenudilo, hudba mi seděla, Amanda není vůbec škaredá ropucha no a ty pitomosti kolem jsem prostě bez nadýmání a prdů strávil, ale nevěděl bych, komu tohle vlastně doporučit. Průměr jak vyšitej a horrorové zpracování bych uvítal rozhodně více. 5.5/10

Krev na křídlech (2010)

Na konci to celé má zřejmě docela zajímavou myšlenku, jestli jsem to dobře pochopil, tak se celkem povedla. Ale než se k tomu člověk celým filmem prokouše a pronudí, to je peklo. Celou dobu je to tak zvláštní a docela dost pitomý, že něco "chytrýho" člověk před závěrečnými titulky prostě nečeká. A jelikož mě oblečená Megan svým výstupem spíš irituje, nevidím jedinej důvod si tenhle film pustit znovu. 3/10

Malí kriminálníci (1995) (TV film)

viděno několikrát kolem osmého roku, z toho zanechán hodně hluboký dojem a dnes po patnácti letech musím říct, že příliš mnoho z působivosti film neztratil, i když na čistých 5/5 dnes uplně asi ne-e, tak na tv snímek a fakt, že je zaměřen viditelně trocha více na mladistvé, to plný dát musím, více kdyžtak později