Tajemství Titaniku 3D (2003)

Ve 3D jsem to bohuzel nevidel. Hodnotim jakousi 90. min. verzi. Posledni pulhodina se venuje pouze tem dvema robutkum, ktery jsou sice uzasny, ale tolik me nezajimali. No u tohoto Cameronovo dokumentu se mi tajil dech, je to hodne pusobivy sledovat zabery potapeni k pomniku vice jak 1500 obeti. Za zminku urcite stoji sceny, kdy kamera zabira casti toho obroskyho ocelovyho monstra na dne atlantiku a do toho jsou pocitacovou animaci vlozeny sceny pravdepodobnych situaci poslednich chvil Titanicu nad hladinou more. A pri scene potapeni, kdy s sebou vrak "tahne" fotky obeti, mrazi jak kdyz strcite pytlika do shnehu. No necekejte zadne efekty jako v celoveceraku, ale jako dokument me to nezklamalo. Uz to bude 100 let. I kdyz presne nevim proc, tahle udalost me nikdy neprestane hluboce uchvacovat. Kdo ma podobny pocity, pro toho je tenhle dokument povinost. [8/10 březen 2010]

Zločin a trest (1998) (TV film)

Dostojevskeho roman je doposud mym vubec nejoblibenejsim a toto je prvni filmove zpracovani, ktere jsem videl, takze jsem v hodnoceni asi trocha mirnejsi. Ale musim rict, ze z vysledku mam docela prijemny pocit. Predevsim proto, ze jsem vzhledem k televizni produkci byl opatrny a neocekaval tak intenzivni pocity jako pri cetbe knihy, takze film me nijak zvlast nenasral. Nejvetsi podil na tom ma predevsim zkuseny reziser a Hollywoodsti predstavitele hlavnich roli. Silnejsi tri hvezdy. I tak zustava mym velkym pranim, aby jednou vznikla delsi verze ( 90 minut je pro takovy pribeh opravdu malo ), ktera nebude mit obraz prosakly sluncem, ktera pujde vice do hloubky, bude spinavejsi, depresivnejsi, zkratka ktera bude knize vernejsi a predstavi nam opravdove psycho se silnym emocionalnim koncem, treba v rezii takoveho Aronofskeho ci Hanekeho. [6/10 březen 2010]

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Hala Big Heat se však stala především jevištěm nejočekávánějšího turnaje Olympijské historie. XVIII. Hry v Naganu ozdobilo setkání nejlepších hokejistů naší doby Pro jeho historickou jedinečnost se mu začalo říkat Turnaj Století...Jágr s Růžičkou ve dvojci, tak co vymyslí tahle dvojka... Jágr, Růžička, gól ! Jágr, stále Jáágrrr goooool...cha chá! Reichel, Ručínský stále Martin Ručínský... Teď Šlégrrr... Paterova hokejka v podpaždí Prongera, Lindros, Shanahan, ještě šance, skvěle Hašek, pozor ještě šance a je vyrovnáno... Trevor Linden.. vyrovnává... Tak Roberte... jsi pašák Alby ! Neuvěřitelně, neuvěřitelně, snad hokejkou nebo čím já vím... Brandon Shanahan musí dát, pokud ne, sme tam, joooo ... sme ve finále, sme ve finále, Dominik chytil ! Patera, byl sražen, zahákován ! A pojď, Pavle Pojď... není to gól, to je škody to je škody, Pa-Pavel už neměl dost sil. Beránek, Beránek, dééééj, tyyyčká ! Svoboda... Stračeno !!! A to je zakázané uvolnění Rusů ! Nejlepší hokejisté z celé planety se utkali v Turnaji století. Hašek, Jágr, Lindors, LeClear, Brett Hull, Tony Amonte, Mike Richter, Brian Leetch, Gretzky, Roy, MaCinnis, Forsberg, Bure, Yashin, Fedorov, Selanne, Helminen, Tikannen, Koivu, za Kazachstán famozní bratří Koreškovové. Jako pohádka, ve které byl ve finále hlavním záporákem kníratej prcek rozhodčí McCreary, pohádka, která neomrzí v moc pěkně zpracovaném dokumentu. Skvělé drama, horror i romantika. A taky jedna z mála věcí, díky kterým můžeme být na svůj národ hrdí, co více dodat :) Snad jen - byl jsem u toho ( jako desetiletej capart v sest rano ve svem oblibenem kresle u TV, samozrejme ). __ PS: prosím nevíte někdo co je to za hudbu, která v hale zněla pokaždé když padl gól ?

The Collector (2009)

Pan Sberatel je tu hlavne pro ty, komu se libi serie Saw a podobne. O logiku tu, narozdil od pasti, sice clovek moc nezakopne, ale nechutnych scen tu je dostatek, na navstevu prisla dokonce i atmosfera. [5.5/10 únor 2010]

Vyzvednutí Titaniku (1980)

Zapletka sice takovej horsi prumer, ale to vyzvednuti je az magicky. Urcite to nebude fungovat na vsechny, ale kdyz jsem videl to ocelovy monstrum, jak se vynoruje z vod Atlantiku, to bylo neco. Pro ty, na ktere Titanic "pusobi" je to vyborny. Na me se uz pres mesic smeje model od Revellu, takze mirna protekce, ale pro Titanic mam slabost. [6/10 únor 2010]

Polojasno (2009)

Uz nikdy vice takovyhle vtipy, zmateni skunkem pripraveni na Podmorske dobrodruzstvi 3D a oni tam hodej toto, asi tri minuty sme se hadali, ze sem vsechny zavedl do blbyho salu na jinej film, dalsi dve minuty jsem zjistoval informace od nevrleho okoli, jestli jsme spravne na tech rybickach a chaluhach. Nakonec to bylo mozna lepsi nez ty tancujici tuleni. [6.5/10 leden 2010]

Bílá velryba (1956)

Hodina a pul velkeho, avsak Brandovu "Vzpouru na Bounty" netrumfujici dobrodruzstvi, na ktere navazuje pul hodina famozniho finale, ze ktereho stoji husi kuze. Ctyri a pul. Jsem zvedav, jak si s timto pribehem poradi hracicka Bekmambetov. [8.5/10 leden 2010]

Mstitel (2009)

Nesleduju vsechny posledni filmy opaleneho burtika Stevena Seagala, ale tohle bylo prekvapive docela slusny. Rozhodne o poznani lepsi, nez Hlidac a to, co nyni produkuje kolega Dolph Lundgren. Prvni pule bavila hodne, druha o chloupek mene. Nejvetsi zapor, jak pise Lateef, jsou souboje. Jinak nemam vyhrad, pekny tri hvezdicky a jentak dal. [5.5/10 leden 2010]

Mravenčí teror (1977)

Kdyz ja mam pro tyhle monster-scifi-movie nejakou slabost. Vytykat bych mohl kdeco, ale bavil jsem se dobre. I kdyz jednu vyhradu precijen mam - barvy ten film trosku kazi, lepsi je vypnout, cernobila tomu slusi mnohem vic :) [5.5/10 leden 2010]

Mrtvý vesmír (2008)

Hra je jedna z nejlepsich, co jsem kdy hral. Tento film je skvelej prequel, a je delan prave pro ty, kdo hrali hru, jinak nema co rict. Mohlo to byt lepsi, ale i tak skvely, dej o Ishimure, co vic by hrac chtel :) snad uz jen pokracovani hry a avizovanej hranej film. Twinkle Twinkle Little Star http://www.youtube.com/watch?v=jRXQsQKGqIU . Tesim se. [8/10 leden 2010]